Niye 'Aldatma' oranı yüksek bir toplum olduk?

Bir süredir Facebook ta anasayfamda bu sitenin gönderilerini görüyorum ve merak edip bakıyorum. Şu 2 gündür 'aldatma' konulu yazılar kafamı çok kurcalıyor.
Benim daha önce erkek arkadaşım olmadı ve Allah biliyor gönlümden geçen de ilk erkek arkadaşımın kocam olması tabi hersey nasip bilemeyiz.

Velhasıl yok erkekler kadınları aldatıyor yok kadınlar erkekleri aldatıyor başlıklı yazılar iyiden iyiye benim pskilojimi bozmuş durumda. En son okuduğum yazı da da Kadının biri evlenmeyin demiş. Allah aşkına kimin hayali mutlu bir yuva kurmak değildir ki?
Niye 'Aldatma' oranı yüksek bir toplum olduk?
Ilk bu tür yazıları okuduğum da inanmak istemedim sonra araştırma yaptığımda gerçektende Türkiye de ki aldatma oranı bir hayli yüksekmiş hatta en çok aldatan ülkeler arasına girmişiz.
Bundan bir kaç sene önceye kadar ben aldatmaları sadece diziler de olur sanirdim.
Belki de bende sorun var bilemiyorum ama aldatma kelimesi bile midemi bulandırıyor.

En çok ta evli olup, aldatıp bunu yorumlarda çok rahat bir şekilde yazan insanlara şaşırıyorum. Buna bencillik, pişkinlik yoksa daha farklı kavram olarak ne denir inanın bilmiyorum. Tek bildiğim Allah herkese doğru yolu göstersin.

Yüzde 99 u müslüman! olan bir ülke de bu kadar çok ihanet fazla ve ağır geliyor insana.

Kısacası böyle yazılar yüzünden insan bir süre sonra Güven duygusunu kaybediyor, asla yapmayacağını bildiğiniz insanlardan bile şüphe duymaya başlıyorsunuz (gayri ihtiyarı), yarın bir gün evlenmeye kalktığınız da durum ne olacak peki?

0|0
1|5

En İyi Erkek Görüşü

• Erkeklerin namusu sadece kızda var gibi dusunmelerinden kaynaklaniyor bence. Evlenmeye geldiginde hic bir abskasiyla cikmamis kiz ararlar ama kendilerinin haddi hesabi yapilmaz.. Toplumdaki cinsiyetlere yuklenen rollerle alakali yani. Ve tabiki dinden islamdan giderek uzaklasmamiz.. Yoksa islama bagli olsak aldatmanin a sını goremeyiz.. Demem o ki insanin nasibi bellidir.. Nefsine uymadan nasibini beklemeli insan.. Ve evlendigindede kesinlikle gözünün nuru sadece o olmalı. Mutlu yuva normal bir insanin en büyük dileklerindendir bence. Herkese Rabbim gonlune göre versin. Senin gozun baskasina bakarsa baskalarinin gözü de seninkine bakar.. Selametle

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Şurda bir Ayrım yapmak gerekir Türkiye'nin %99 u Müslüman olarak bilinir ama Insanların islamiyete inanmasının oranıdır bu. Inanmak ve inandığın dini araştırıp uygulamak farklı şeylerdir. Ali şeriatının çok sevdiğim bir sözü var Batıya gittim Müslümanlar yoktu ama İslamı gördüm Doğu'ya gittiğimde Müslümanlar vardı ama İslamı göremedim. Batı'nın ahlakı ve gelişmişliği ile Türkiye gibi ülkelerin durumunu çok güzel özetliyor

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Allahtan müslümanız yoksa daha neler neler olurdu kimbilir

0|0
    0|0
  • Bir insan neden aldatır peki?

0|0
    0|0
  • çünkü kimse ne istediğini bilmiyor :/

0|0
    0|0
  • İşte o diziler şu internetle daha kolay ulaşma ve en büyük ana sebebi maveni boşluktan

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...