Hayat her şeye rağmen güzel midir?

Hayat kimine olumlu kimine olumsuz gelir önemli olan bunları bilip de yaşamaktır. Sizce yaşamak her şeye rağmen güzel mi?

0|0
9|7

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Derin düşünmezsen güzel ancak derin düşününce yaşamın anlamsız bir şey olduğunu kavrıyorsun, o kötü oluyor. Yani birinci sperm geldiğimiz ve yarışı kazandığımız için dünyaya geliyoruz. Peki kazanamayıp da buralara gelmesek ne yitirirdik? "Bu yaşamı, güzellikleri göremezdin." diyenlere "Görüyoruz da n'oluyor?" demek isterim. Sürekli denmiyor mu "Kefenin cebi yok.", "Yoksul da varlıklı da iki metre mezara girecek." diye. Ayrıca dünyada o denli kötülükler var ki sorma. Tanrı'ya inanıyorum ancak arada onun adaletsiz olduğunu düşünüyorum. Afrika'nın temel gereksinimlerini karşılayamayacak ölçüde yoksul olmasına bir türlü anlam veremiyorum. Ancak öte yandan hiçbir şeyin öylesine yaratılmadığını ve ne kadar karşı çıkanlar olsa da her şeyin bir düzende yaratıldığını düşünüyorum. Umarım bu dünyada göremediğimiz güzelliklerin ödülünü öbür dünyada alırız. "Öbür dünyada boynuzsuz koç, boynuzlu koçtan hakkını alacak." denir, umarım öyledir. Bu dünyada yapılan iyilik ve özellikle kötülükler, bu dünyada kalmamalı. Ahiret olsun ve kötüler, cehennemin dibini boylasın. Âşık olursam belki yaşam daha güzel gelecek ancak hiç âşık olacağımı sanmıyorum ve yaşamımın sonuna dek tek başıma bir yaşam süreceğimi düşünüyorum. Özetle her şeye karşın iyi olduğunu düşünmüyorum. Öyle olsaydı "ötanazi, intihar" diye bir şey olmazdı ancak yine de bu güzellikleri inkar etmek de kulların ikiyüzlülüğüdür.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Tam olarak herşeye rağmen güzeldir. Hayata anlam katan o herşeydir zaten. Birşeylere katlanmadan kiymetini anlayamayiz 😊

0|1
    0|0
  • Bu konuda benim bir teorim var bazen kim olduğumu bile unutarak kendi kendime vakit geçirdiğimde... Hayatıma kaldığım yerden başlamam daha kolay oluyor, tazeleniyorum adeta...

0|1
    0|0
  • hayat güzel birşey ama bazen insanlar onu kötüleyebilir. sadece insanlar değil hayvanlar bile. ama bana kalırsa teknoloji azaltılırsa hayat daha mutlu olacaktır. bunun nedeni ise bilim adamlarının yaptığı deneylere göre bilgisayar veya telefon başında insanlar bir süre sonra sıkıntıya girer ve asabi davranmaya başlar.

0|1
    0|0
  • Güzel..

0|1
    0|0
  • evet

0|1
    0|0
  • Hayat guzelll

0|1
    0|0
  • Değil

0|0
    0|0
  • Degil..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Hayat işte kiminin ekmeği bayat kiminin pırlantası ufak.
    Buna şükür.

0|1
    0|0
  • Yaşamı güzelleştirmek lazım yoksa çekilmez

0|1
    0|0
  • Ölmekte güzeldir bazen.

0|1
    0|0
  • Görecelidir

0|1
    0|0
  • güzel gören her zaman güzel görür, ben güzel görüyorum benim için hep güzeldir. ve güzelde olmaya devam ediyor,

0|0
    0|0
  • Hayat kısa, dolu dolu yaşayın.

0|0
    0|0
Yükleniyor...