Adele'in "Acılara Tutunmak"ı çalması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bliyorsunuzdur, Adele'in "25" adlı albümünde yer alan "Million Years Ago" şarkısı ile, Ahmet Kaya'nın "Acılara Tutunmak" şarkısı ile benzerliği sosyal medyada patladı, ve dünya basınına da yansıdı.

"Musiki Eserleri Sahipleri Grubu Meslek Birliği (MSG), Adele'in şarkısıyla 'Acılara Tutunmak' şarkısını teknik olarak karşılaştırdı. Kurul, iki şarkının benzerliğinin dava açılacak düzeyde olduğuna karar vererek bunu Ahmet Kaya'nın eşi Gülten Kaya'ya bildirdi. Kaya isterse Adele'e dava açabilecek.
Gülten Kaya, iki şarkının benzerliği gündeme geldiğinde "Dünya çapında birinin şarkı çalmaya tenezzül edeceğini sanmıyorum" demişti. MSG'nin raporuyla Kaya'nın vârislerine dava yolu açıldı."

Yani Ahmet Kaya'nın eşi Gülten Kaya, isterse Adele'e dava açabilecek.

Ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında?
Dava açılsa, sonuç ne olur?

0|0
5|12

En İyi Erkek Görüşü

• alakası yok amuga kym

1|0
    0|0
    • Resmi olarak rapor verildi.

• resmi de olsa alakası yok
      ayrıca her şarkı digerine benziyor yeni mi anladınız
      adamlara gökyüzünden inmiyorki sagdan soldan az çok ayrarlanıyorlar herzaman

En İyi Kız Görüşü

• hakkı varsa dava açmaya, açar kadın. bu konuda kimse bişey diyemez dememeli. ama burada kadının da dediği gibi dünya çapında birisi şarkı çalacak değildir,
    ki yabancı ülkelerde başkasının ürünü olan bişeyi çalmanın suçları vardır. ödevlerde bile kaynak göstermezseniz hakkınızda dava açılır. ben şahsen dava açılacağını sanmıyorum, iyi yönden bakarsak dünya ahmet kaya gibi büyük bir sanatçıdan haberdar olup tanımış oldu. merak edip araştıran bir iki şarkısını dinleyen olduysa ne mutlu bize daha ne isteyebiliriz ki?

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Dava açıldı hukuki hakları ahmet kayanın yapımcısı tarafından aranıyor hukuki olarak tarşılıyor şu an bence telif hakkını alınmayan her şarkı çalınmaya mahkumdur

1|0
    0|0
  • Adele'nin ahmet kaya diye birinin varlığından haberi bile yoktur ama şarkısının ezgilerini çaldığını düşünüyorsunuz...

1|0
    0|0
  • Dinlemedım kanks ^^

1|0
    0|0
  • dava açılsa biz kabederiz. şarkı baştan sona farklı. Bu kadar bilinçsiz olmayın. Kadın o kadar ünlü sizce bunu tehlikeye atıcakbir şey yapar mı :D. Tamam duygusu biraz aynı. kadını duygusu aynı diye suçluyamayız.

2|0
    1|0
  • Evet görmüştüm bunu, Adele şarkıyı çalmış işte daha ne.
    Gülten dava açmalı.

1|0
    0|0
  • Adele huuru huurluğunu yapmış gene

1|0
    0|0
  • Turkler bir suru calarken iyide bizden alincami dava oldu?

1|0
    0|0
  • Şarkının birebir sözlerinin ayni olmasi lazım davayı kazanabilmesi icin esastan red direk

1|0
    0|0
  • ya bit kadar şeylerden nem kapıyoruz ve fırsat bilip övünüyoruz. Davalık bir durum yok.

1|0
    0|0
  • Ahmet Kaya'nın Taaaaaa A... K... Anarşist Peze...

1|0
    0|0
  • Dava acabilecek mi. ? Acsa sence ne yapabilir :)

1|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 4

• İki şarkı da çok güzel. Gereksiz atraksiyonlara gerek yok, kimsenin bir şey çaldığını sanmıyorum. Zaten Türk Pop müziğine girseler bizde sanatçı (!) kalmaz. Hiçbiri orijinal değil.

1|0
    0|0
  • Ilk defa dinledim cidden copy paste olmuş gibi açsın bence allahın adele sine

2|0
    1|0
  • Ne çalması, sadece biraz benzeme var.

1|0
    0|0
  • Ahmet kaya yaşıyor dedikleri doğru belkide

1|0
    0|0
Yükleniyor...