İşaret dilini öğrenmeyi ister miydiniz?

İşaret dilini öğrenmeyi ister miydiniz?

Ben çok isterdim. İşitme ve konuşma engeli olan insanlarla anlaşabilmek, hissettiklerini anlamak ve yanlarında olmak isterdim. Aslında herkes bilse onlar içinde hayat daha kolay olurdu. En azından etraflarında, konuşabilen ve işitebilen insanların da onları anlayabildiklerini görür, bilirlerdi. Yalnız bırakılmadıklarını anlarlardı. Eminim çok da mutlu olurlardı. :)

0|0
19|22

En İyi Erkek Görüşü

• İsteyen öğrenir bence. İnternet gibi bir kaynağınız varsa her türlü imkan var hatta Beyaz Showa katılmıştı biri onun youtube kanalında eğitimleri var. Ama buna rağmen öğrenmiyorsanız demek ki istemiyorsunuz o kadar.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Keske her insanin en azindan kebdini ifade edecek kadar isaret dili bilmesi zorunlu olsaydi. Ve hatta okullarda ingilizce gbi isaret dili de ogretilseydi.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 21

• Bu reklam filminden sonra istedim ama fırsatım olmadı

https://m.youtube.com/watch?v=M64maKzCsFg

2|0
    0|0
  • Isterdim

1|0
    0|0
  • iyi olurdu öğrensek, çocukluk zamanında, arkadaşla ile kendi dilimizi geliştirmiştik, annelerimiz babalarımız veya başkaları yanımızdayken söylenmeyecek şeyleri kendmizin gelişirtiği bayada uğraştığı işaret dili ile söylerdik, kendi aramızda gülerken millet bize bakar bu deiller niye gülüyor derdi.

1|0
    0|0
  • İsterdim gerçekten.

1|0
    0|0
  • En kısa zamanda eğitimini almayı düşünüyorum...

1|0
    0|0
  • Bakalım onlar seninle konuşmak isteyecek mi.. Genelde arkadaşlarıyla takılır ve düş dünyadan uzak dururlar.. ne yapacaksın gidip yanlarına durtup zorla konuşacak misin işaret diliyle.. İnsanın gözlerine bile bakmaz pekçoğu.. Bunları da unutma da

0|0
    0|0
    • Tabiki de hayır :) Benim işaret dilini öğrenmek istememdeki amaç olur da bir gün karşılaşırsam ve o zaman yardıma ihtiyaçları olursa yardım edebilmek. Onların dilini bilmeden elimden hiçbir şey gelmez dimi :) Ne onları anlayabilirim ne kendimi anlatabilirim.

• Çok kolay değilmiş öğrenmek ama bilesin

• Başladım öğrenmeye. Evet zor, zaman ve tecrübe gerektiriyor iyice oturması için.

• Bircoguna hakimim zaten. Daha ayrintili öğreneceğim 😊

1|0
    0|0
  • bende çok isterim en azındna bir kaç kelime filan onların mutlu olmasını çok isterim

1|0
    0|0
  • Rehabilitasyon merkezinde çalısırken biraz öğrenmiştim :)

1|0
    0|0
  • Bakışlarla anlasıyorum

0|0
    0|0
  • Mahallenin bebesi seslenir
    Benle konuşurken ilk o elini indir.

0|0
    0|0
  • Evet hemde cok

1|0
    0|0
  • evet isterdim

1|0
    0|0
  • Tabikide.

1|0
    0|0
  • evet

0|0
    0|0
  • İstemezdim gerek yok

0|0
    0|0
  • Keşke öyle bir kabiletim olsaydı

0|0
    0|0
  • Evet isterdim

0|0
    0|0
  • çok istiyorsan neden öğrenmiyorsun, zor değil ki

0|0
    0|0
  • Bence Din dersi yerine, işaret dili dersi getirilmeli toplumumuz için.

0|0
    0|0
  • isterim

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 18

• Ben biliyorum ablamda biliyor hic karsilasmadik isitme engeli olan biriyle. Daha cok gizli birsey konustugumuzda konusuyoruz kimse anlamiyor aslinda herkezin bilmesi gerekir. Karsilasmak cok isterdim ama bildigimiz halde kullanamiyoruz ogrenmek isteyenlerde kursa gitmek zorunda degiller.

1|0
    0|0
  • Zorunlu dersimiz var çok lanet bir şey ya ömrümü yedi göründüğü kadar özenilecek bir şey değil çok zor.

1|0
    0|0
    • Sizin dersiniz müfredatı ağır olabilir. :) Benim gördüklerim de zordu ama öğrenilmeyecek gibi de değildi

• Anladım, gerçekten baya çektiriyor olmalı. :) Hangi bölümde işaret dili ders olarak veriliyor?

• Ben çok isterim

1|0
    0|0
  • Evet bende isterdim gerçekten

1|0
    0|0
  • olabılır

1|0
    0|0
  • Ben youtubeden vodeo izliyodum eskiden öğrendim biraz

1|0
    0|0
  • Evet isterdim.

1|0
    0|0
  • Lisedeyken kurs veriyordu bir öğretmen ondan aldım :D

0|0
    0|0
  • İstiyorum ben de.

0|0
    0|0
  • Biliyorum ve sadece eğitimcilerin değil herkesin bilmesi gerektiğine inanıyorum. Umarım bu konuda bir adım atarsınız mutlaka

0|0
    0|0
  • Hayır, istemezdim

0|0
    0|0
  • Biliyorum

0|0
    0|0
  • Evet isterdimm.

0|0
    0|0
  • Evet isterdim😊

0|0
    0|0
  • Ben biliyorum sertifikamda var. Bununla ilgili güzel kurslar var katılabilirsin.

0|0
    0|0
  • Öğrenmeyi düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Ben de çok isterdim onları anlayabilmeyi biseyler anlatabilmeyi. Ayrıca resim çok anlamlıymış

0|0
    0|0
  • Çok isterim

0|0
    0|0
Yükleniyor...