Toplumca uzun yazı okuma fobimiz mi var? Uzun yazılardan sıkılıyor musunuz?

Anlatılanlar okumaya değerse, uzun olmasını tercih dahi ederim.

0|0
16|23

En İyi Erkek Görüşü

• severim ancak ilgimi çekerse

1|0
    0|1
    • Eig icin tesekkur ederim ancak baska arkadaslar benden daha iyi gorus paylasmislar niye onlardan secmedin merak ettim

En İyi Kız Görüşü

• Üşeniyotuz hazirci bir milletiz

1|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 22

• www.kizlarsoruyor.com/.../a49002-avrupa-evlenme-rekortmeni-8-henry-atarli-devlet-yonetim-anlayisi

Bunu yazdiydim herkes 'uzun ama okudum' dediydi. Ben genelde kisa yazilardan hoslanmiyorum.

1|0
    0|0
  • Sadece sınavlarda. Konularda zaten çoğunluğun sıkılacağı tipte oluyor. Geçmiş yıllarda hatırlıyorum, bir Ales'ti sanırım. Aynı sınav içinde belki 7 - 8 tane opera / operacı konulu paragraflardan oluşan sorular vardı. Hırs yapıp hepsini de yaptım soruların doğru bir şekilde ama kafaya da koymuştum, bu gün operacı görürsem dövücem diye. Ucuz atlattılar.
    Amaç, zeka veya bilgi beceri olamaz. Amaç konsantrasyon veya dikkat ölçmekse güncel olayları veya toplumsal meseleleri anlattıkları bir yazıyla bunu çok daha iyi ölçebilirler.

1|0
    0|0
  • Birbirini tekrarlarla uzatılmamışsa uzun yazılar oldukça çok detay barındırdığından ve konuya ilişkin daha net yaklaşımı sağladığından bu tür yazıları okumayı çok severim.

1|0
    0|0
  • okumadığımız için bu haldeyiz zaten

1|0
    0|0
  • bilahare ben uzun yazı yazanlardanım, daha önceleri forumlarda moderatör olarak görev aldım. tabi zamanla kısadan kesmeye başladım. sıkıyor artık beni. doğru bir nokta yalnız, uzun yazı okumaktan aciz bir milletimiz var, özet geç bin. bkz inci sözlük. gibi

1|0
    0|0
  • Sıkılıyorum hic okumam

1|0
    0|0
  • İlk cümleden ne olduğu belli oluyor zaten. "Bizim okulda" falan diye başlıyorsa direk geçiyorum.

1|0
    0|0
  • Aynen ya sıkıcı canımsıkıldında okurum sadece

1|0
    0|0
  • uzun yazıları okuyorum , makale , köşeyazısı,
    fakat nedendir bilinmek roman okuyamıyorum

1|0
    0|0
  • Kitap okumayan bir toplumdan bir kaç satırı okumasını nasıl istersin.

1|0
    0|0
  • İlgim çekrse okuyoum

1|0
    0|0
  • Değmiyor işte sorun da bu.

1|0
    0|0
  • Uzun konusma boş konusma demek olduğundan sanırım, uzun yazıda boş yazı olsa gerek.

1|0
    0|0
  • değdiği sürece okunur

1|0
    0|0
  • ben uzunları okumadan kısalara cevap veririm zaman önemli

1|0
    0|0
  • uzun yazı okunmaz insanlar sıkılır...

1|0
    0|0
  • yazan kişi değiyorsa okunur

1|0
    0|0
  • Okumaya degerse iste :) suruklerse gidiyo zaten

1|0
    0|0
  • konusuna göre değilşir :D

1|0
    0|0
  • Aynen öyle boş laflara karnımız tok

1|0
    0|0
  • aynennn

1|0
    0|0
  • Aynen hic sevmem kisa ve öz

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 15

• okumak küçük yaşta kazanılması gereken bir alışkanlıktır malsef toplumumuzda gece uykusunda çocuklarımıza masal okuyalım okuma saati yapalım vs gibi alışkanlıklar mevcut değil çocuk 10-12 yaşına geldğinde okulda zorla dayatılan okuma saati türevi derslere sıkkınlıkla bakınca okumayı sevmeyen bir toplum ortaya çıkıyor sorunu çocukluktan çözmek lazım bizim suçumuz yok arkadaşlar :D

1|0
    0|0
  • Aynen bende. Okunmaya değer olmasını anlamak için de okumak gerekli. Önce bir göz gezdiririm baktım benlik bir şey. Sonra okurum

1|0
    0|0
  • Evet kesinlikle

1|0
    0|0
  • Uzun , sıkıcı anlatımı olan , yazım ve noktalama hataları olan ve ilgimi çekmeyen konuları okumaktan sıkılıyorum.

1|0
    0|0
  • Favorim tek cumlede maksimum anlam yuklemek, tercihim kisa cumle. Ama sana da katiliyorum etkili bir giris ve gidisat varsa sayfalarca okuyabilirim

1|0
    0|0
  • aynen öyle konuys bağlı

1|0
    0|0
  • Tam tersi çok severim.

1|0
    0|0
  • Yaralı bir yazıysa, okurken keyif bile alırım. Diğer durumlarda kısa be öz olmalı.

1|0
    0|0
  • Evet üşeniyorum okumaya..

1|0
    0|0
  • Okumayı da yazmayı da severim. Sıkılmam.

1|0
    0|0
  • Bende öyle senin gibi

1|0
    0|0
  • bir çırpıda okurum

1|0
    0|0
  • okumayı istiyorum ama eriniyorum

1|0
    0|0
  • Canım sıkılınca okuyorum