Ateist olan varmı? Ve nasıl ateist oldunuz?

Yargılamak amacıyla sorulan bir soru değildir. Sadece meraktan dolayı soruyorum. Saygı ve sevgi bekliyorum :)

0|0
5|28

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Hic birinin adam akilli aciklamasi yok. Kur'ân'ın 1 cüzünü dahi okumamış ne olduğunu hala bilmeyip burada internetten ezber laflar ile savunma yapıyorlar. Bunlar ateist de degil, ergen kafasindan cikamama bu

1|0
    1|2
    • Kuran dahil 4 kitabı orijinal dilinde ve sadeleştirilmiş Türkçe çevirisyle okudum. Sormak istediğin bir şey?

• Çünkü tanrının varlığından haberdar değilim kitaplarda yazanlar ise ortalama bir Iq sahip insanın yazabileceği şeyler inan.

• Ortalamadan yuksek bir sey bekliyorsan, nasil anlamayi bekliyorsun?

Erkekler Ne Diyor 27

• işte adem yaratılıyor. Allah diyorki meleklere secde edin benim yarattığım varlığa. şeytan yok diyor filan allah onu cehenneme yolluyor. Sanki allahla şeytanın arası o ara bozuk değilmiş gibi şeytan bana bir şans ver onların ne mal olduğunu sana kanıtlayım diyor. Allah sanki olayın sonunu bilmiyormuş gibi he diyor şeytana. sonra ademle havva cennetteyken, şeytanın orda ne işi varsa artık bunları bir oyunla kandırıyor yasak elmayı yediriyor. sonra bunlar adam tepesine konuveriyorlar filan.. bu garip hikaye neyin nesiymiş ya dedim adam akıllı bir kuran okuyim dedim.. okuduklarım daha çılgınca gelmeye başlayınca da islamı bıraktım işte.. sonra incilde tevratta ne var ya dedim. aynı kitabın lacivertiymiş işte.. kuran dahil hepsinde yazanlar farklı yerlerden toplama hikayelermiş dedim.. Sümerlerden mezopotamyadan mısırdan hristiyanlardan alınan hikayeler işte.. ticaretle uğraşıp birsürü yer gezen bir adama bu kitap iniyor ha çok ilginç dedim. ya böylesine ticaret yapan bir adamın okuma yazma bilmeme ihtimali var mı diye sordum kendime. ilkinde kuranı tarafsız okumaya çalışmıştım, bir kere daha bakim şu kitaba dedim bu düşüncelerden sonra çok net bir şekilde Kuranın muhammed tarafından yazıldığına emin bir şekilde kapattım kitabı.. Daha birsürü sebep var ama benim üzerimde en etkili olanı budur.. bir de işin komik yanı şu an ben peygamberim diyeni tımarhaneye atıyorlar, bir dinleyin bakalım adam ne dicek dimi :) bir de eski bir haber vardı hapisten çıkarsam oğlumu sana kurban vericem diye Allahla konuştuğunu söyleyen bir adama af çıkıyor adam hapisten çıkıp oğlunun boynunu kesiyor.. abi bu sizin dininiz işte bunları niye yadırgıyolar 2 bin yıl önce çok tutuyomuş bunlar.. Peygamberlerin hayatlarını araştır pek de temiz insanlar olmadığını göreceksin baya bir şok olursun nasıl canilik bunlar dersin favorim davuddur bu arada :D muhammedin aişeyle 9 yaşında ilişkiye girmediğine inananlar hala var bu da ilginçtir.. diyanet bile durumu kabul etmiş. zaten aişenin kendi hadisidir bu:) neyse

1|1
    0|0
    • Kardeşim madde 1. Sen bu topraklarda yaşıyorsan bu dine saygı goster çünkü onca vatan evladı tee malazgirten bugune Allah diyerek çarpıştı şehit diyerek dua ettik. Gelmişi burada hakeret ediyorsun yok 9 yaşında diye. Bak kardeşim birinci soru Hz. Aişe kim? İkinci soru ilişkiye girmiş diyorsun ya gormuşun gozunle diyanetin kabul ettiği diyorsun. Birşeyleri okumak yetmez suç ve cezayıda oku adam baltayla kadı olduruyor sonra. Gelen gelişmeler rasnalikov falan eee bu mu önemli olan. Bak ben okudugumda ne anladığımı soyliyim. Beni anlatan bir kitab olduğunu , zamanında insanların yaptığı yanlışları ki hala var eşçinsellikten zinadan şirkten hırsızlıktan katillikten eziyetten vs. Kuran da en çok tekrar eden kelimelerden biri kalptir. Hangi dinde sürekli kalpten bahseder. şu devlete bak ya da olduğun duruma onca hainlikler hırsızlıklar kar kalıyor. İstediğin kadar uğraş ama kalp kırgınlığı diye bir şeyde var hak yemede var. Kul hakkı ne diyor hangi tarihte bugunun sosyal devletlerinde olan şeyler var

• Daha dolu şey daha 6 yy da bak beyazın siyaha siyahın beyaza üstünlüğü yoktur. İnsanlar arasındaki üstünlük takvadadır. Sonra bak diyor ki kim ki gayri muslıme zarar verirse hakkını yerse onun karşında ilk ben dururum. Bak nice insanlar turklerde dahil savaşırken de dahil bu tarz insanları görmüşlerdir de musluman olmuştur. Avrupa da temizlik siye birşey yokken mendil bile kaçıncı yy gelmişken 6 yy abdest diye birşey var. Ya bak çoğu ateist kuranı vs araştırdım saçma masal okudumda ateist oldum diyor. Okuma bak anla bu kitap de bak bunlar yazıyor da bak deki bu kuzey kutbundaki adama hitab etmiyor de mesala. oruç dediğin şey masal olsa deseki akşama kadar tutun mesala hop kutuplar gitti hani evrensel di dersin mesala. Kardeşim hak hukuk islam dır ingiliz layd okullarında verilen nezaketlerin çoğu nerden gelme nereyle benzerlik gosteriyor... Oku kardeşim bol bol oku gözünü kapa sorgula harbi ya onca insan vardı ne oldu de ne olcak da ya da oldukten sonra de...

• @Yemreee16 şu hayatta sıkıntı çekmedim diyen bir kişi olamaz arkadaşım milyarları olan adamdan tut en fakirine kadar , sadece herkes derdin büyüğünü kendinde sanır bilirsin o lafı , neyse orasını geçelim de.. öbür tarafta herkes hakettiğini bulacak filan demişsin ya kardeşim sanki biz hiç istemiyoruz öyle bişe olmasını da ondan inanmıyoruz gibi geliyo size. benim düşüncem keşke öyle bir adalet olsa, keşke benim görüşüme göre yok olup gitmesek de sonsuza kadar yaşasak ama ben inanmıyorum böyle bişeye.. neyse benim de senin görüşlerine çok benzer görüşlerde bir arkadaşım var yıllardır tartışıyoruz da bir yere varamıyoruz o yüzden yapacak bişe yok, içimizde yok demekki.. 'Araf 178-179: Allah, kimi doğru yola iletirse, odur doğru yolu bulan. Kimleri de saptırırsa, işte onlar, ziyana uğrayanların ta kendileridir. Andolsun biz, cinler ve insanlardan, kalpleri olup da bunlarla anlamayan, gözleri olup da bunlarla görmeyen, kulakları olup da bunlarla işitmeyen birçoklarını cehennem için var ettik.'

• Dinin ne olduğu gerçeğini ve sosyal yaşamdan, bilime kadar nasıl çeliştiğini fark ettiğim an dinden hızla sıyrılmaya, okumaya, sorgulamaya başladım. Hayali bir Tanrı ve o Tanrı'nın elçileri olduğunu iddia eden bir takım kişilerin ve bu gelenekleri devam ettirenlerin uydurduğu palavralar bütünü olduğunu görünce zaten otomatik olarak inanç denilen şey tamamen yok oluyor ve gerçekler görülmeye başlanıyor. Bir de, özellikle Kur'an'ı okuduktan sonra din denilen şeyin komple yalan olduğunu gördüm ve anladım. Şimdilik aklıma gelen sebepler bunlar ama onlarca sebep var tabii.

0|1
    0|0
  • Allah'a sonuna kadar inanıyorum, hiç bir zaman bir an bile Allaha olan inancımi yitirmedim, ne olursa olsun asla yitirmeyeçeğim, Allahin varlığınin kanıtı varken ona inanmamak nasıl birsey bilmiyorum, her insanın beyninde 10 milyar hücre varken , Hala Allah yok diyenler inanmayanlar var, hangi mantığa hizmet ediyorlar gerçekten anlamak mümkün değil, bu 10 milyar hücre kendi kendine tesadüfen oluşması dimi? Çok araştıryor lar ya çok biliyorlar , milyar hücre nasıl oluştu madem çok biliyorlar, cevap versinler buna, görelim bakalım? Allahın varlığının her türlü kanıtı varda , yok olmadığının hiçbir kanıtı yok bulunmadı bulunamayacak ta zaten,,, sonuç olarak Allaha inanıyorum, inanmayanlari da küçümsemem , hor görmem, ama Allah tan tek isteğim var , sadece birsey istiyorum ,,,, her insan ölecek, mutlaka ölecek, olduğumuz zaman , Allaha inanmayanlar ile inananlar aynı kese ye konulur ise bu benim çok zoruna gider, ve yaşadığım a o zaman gerçekten pişman olurum, i

0|0
    0|1
  • Zorunlu din dersi ile çocuk yaşta yıkanılan beynimizin düşünmeye ve sorgulamaya başladığı zaman, bazı şeylerin hayal ürünü olduğunu anlıyorsun.

1|1
    1|0
    • Hayal ürünü olduğuna dair bir kanıt var mı?

• Hayır hayal urunune inanmiyorum. sana bir suru bilimle ilgili gokyuzu olaylarıyla ilgili ayet gösterebilirim. Sen Kuran ı dikkatli okumamissin galiba eğer okuduysan.. Bir tanesi İnşikak suresi 18-20. Ayetler " Ve dolunay haline geldiği zaman ay Siz gercekten tabakadan tabakaya binip gideceksiniz Şu halde onlara ne oluyor ki iman etmiyorlar." daha bbunu gibi çok ayet var. İkinci bir şey dunya imtihan evet. Bize canı veren Allah. Alacak olan da Allah. Hüküm verecek olan, takdir edecek olan da Allah. Herkesin sahip olduğu ortamı bilen Allah. Ona gore adaletli davranacak. Yani sen bir insanın cennete mi cehenneme mi gideceğini bilemezsin. Her canlı ölümü tadacak herşey bir imtihan bu canı veren Allah alacak olan da Allah. Zaten çocuk yaşta olanlar yanı daha ergenlik çağına ulasmayanlar bir sorumluluga tabi tutulmuyorlar. Çocuk yaşta ölenler direk cennete gidiyorlar.

• Senin bu verdiğin ayette hiç bir şey anlatılmıyor.
      Az önce dediğim gibi, karışık cümleleri birleştirip, bak kuran bilimden önce bulmuş diyorsunuz.
      Bu allah bizimle dalga mi geçiyor, ne diye açık açık yazmıyor da bizimle şifreli konuşuyor?
      Senin kitabın dünyanın var oluş tarihini bile bilmiyor. Gelip de bu kitap her şeyi biliyor diyemezsin.
      "Çocuk yaşta ölenler direk cennete gidiyor" Neden? Onlar torpilli mi?
      Dini bilmeyen İslami kurallara göre yaşamayan, her türlü haram işleyenlere için allah onlara adaletli davranacak demişsin. Bunlarda mı torpilli? Oh ne güzel, dünyanın yarışından fazlası inanmadığı halde cennete gidebilecek. Çünkü onlar dinleri bilmiyor. Torpilliler!
      Sakallı hocalar senin beynini baya yıkamış, umarım bilimin yoluna dönersin!

• allahına kadar ateistim beni hiçkimse yargılayamaz :D bir gün polyanna, hz yusuf, nietzche ve ben bir konu hakkında hararetli bir şekilde tartışırken aslında newton kanunlarının okullarda newton kanunu değilde newtonun önermeleri olarak bahsi geçmesi gerektiğine dem vururken einstein herşeyin göreceli ama bir o kadarda kuantumik kanunlar olduğunu belirtti ve itiraz edenlerinde atom bombasıyla yok edilmesi gerektiğini savundu tabi ben bunu duyar duymaz yahudiliğe verdim eriştirdim sonra einstein ne dese beğenirsin aslında ben yahudi değilim firavunlar zamanında aklı çalışan tüccarlara yahudi denirdi tıpkı 1000-1500 yıl önce aklı çalışan tüccarlara nasıl müslüman deniyorsa bizimkide öyle bişey dedi bu. hemen çaktım mevzuyu dedim ki sizin allahınızı kitabınızı ya ne şeytan heriflersiniz siz böyle. meğer mantıklı görünen ucu açık önermelerle istedikleri gibi at koşturuyorlarmış. ne diye insanları kandırıyorsunuz lan dedim. o da dediki onlarda he olmasın kanmasınlar banane dedi :D

0|1
    0|0
  • Beyin ezbere gelişince ateist olunuyor. zor birşey değil.. Allah yok bilimadamları ve fizik var diyorlar; milyarlarca insanın inandığı şeye inanmayıp, kendine kendine fikir sahibi olan bir iki tane sözde ''bilim adamı''nın sözüne kanıyorlar ve onun dediklerini doğru buluyorlar, Zeka bunun neresinde? Bence o bilimadamlarının gerizekalılığıyla kendi gerizekalılığı birbirine tuttuğu için ateist olmak mantıklıca geliyordur ha ne dersiniz? Ben Allah'ın varlığını gözlerimle görmüş biriyim bana kimse Allah yok demesin.

0|0
    0|0
  • Okuyarak, araştırarak, düşünerek, bilim ve mantığa göre her şeyi geçerli bir sebebe bağlamaya çalışarak.. Doğru yol bu gibi geliyor. Ama öyle bir anda hadi ben ateist olayım gibi bir şey değil. Zamanla olmuş olunuyor.

0|1
    0|0
  • Ben komunistim.

0|1
    1|0
  • Dusunerek ve sorgulayarak.

0|2
    0|0
  • Valla bizim halisaga komple atayiz allahini seven pas atsin diuom kimse duymuuoo ;)) bu epspiriye hep gulmusumdur :)

0|0
    0|0
  • Dünyanin en ünlü ateisti Antony Flew bile fikrini degistirdi evrenin zekice tasarımına ve dolayısıyla Tanrı’nın varlığına inanmaya başlamasının ardindan yanilmisim tanri varmis kitabini bütün tesadüfen yaratildiklarini sanan ama beyni bos olan ateistciklerin okumasini tavsiye ederim 😊

0|0
    1|1
  • Bugün sosyal medyada diyanet ile ilgili yazılanları okuduktan sonra nasıl böyle bir dine mensubum demeyen var mı? Dindar olup bu durumu savunanlara da rastladım ya.. Dinimden soğudum

0|0
    0|0
    • Ama insanların yaptığı hatayı dine mal etmek ne kadar doğru

• Teknik olarak diyanet gerçeği yazmış. Ciddi ciddi araştırın.. Üç aşağı beş yukarı birçok islam ülkesinde konu ile ilgili verilecek fetva budur. Sonra başlıyoruz gerçek islam bu değil diye.

• Yok ama püskevit yiyom. Yen mi?

0|0
    0|0
  • Teistim

0|0
    0|1
  • bende merak edıom hadi kelime-i şehadet getirirsin müslüman olursun ya da vaftiz edilirsin hristiyan olursun demi peki nasıl ateist olunuor ne denilior hep merak ettim

0|0
    0|0
  • Ateist değil de, en ilgisizi benim 😏 yani öyleymişim, böyleymişim dahi demiyorum 😉

0|0
    0|0
  • Ben değilim.

0|0
    0|0
  • Bulunduğumuz dönem, öyle olmak için bizi muazzam şekilde zorluyor ancak Allah'a şükür değilim.

0|0
    0|0
  • Oldukten sonra silikon tikaninca hepsi doner merak etme ateist mateist hikaye cool olma cabalari hepsi 😀😀

0|0
    1|4
  • İnançsız insan yoktur
    Ateist diye bir şey yok yani

0|1
    1|2
  • Sorgula yeter

0|0
    0|0
    • Ama sebep ne?

• Tabi öyle. Ama merak ettim nasıl düşünerek neye dayanarak ateist oluyor insanlar dinde mantıksız gelen şey nedir :)

• Sorun yanlış mantık denilen şey ispat ister. Din ise dogmadır. İspatlanamaz. O yüzden mantıksal bir çerçeveden bakamazsın.

• Var :D buyur

0|0
    0|0
  • Acikcasi deistim

0|0
    0|0
  • ata - ist
    ataya tapmak
    atalarımız ataistmiydi sizce

0|0
    0|0
  • Olmadım

0|0
    0|0
  • Ateizm ve agnostik arasında gidip geliyorum ama dua ediyorum bazen 😤😂😂😂😂

0|0
    0|0
  • Din dedikleri şeyin alice harikalar diyarındaki masaldan bir farkı olmadığını anladığım gün :-D

1|2
    0|0
    • Nasıl anladın

• Tevrat incil kuran gibi kitapları araştırarak atıp tutulan sallamasyon hikayelerin insan düzmecesi olduğunu anladıktan sonra çok gülünç oluyor bu dindarlar.

Kızlar Ne Diyor 4

• Evet var. Kuran ı okuduktan sonra oldum.

0|0
    0|0
  • Biraz uzun bir aşama oldu, panteizm, agnostism falan :D

0|0
    0|0
  • Okuluna gidiyosun kardeşim :)

0|0
    0|0
  • Kafam karışıktı müslümanım ama içimde fesatlık başlamıştı Kuran da yazanları okudum ve kafam yerine geldi utanıyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...