Kürtleri anadoluya kim aldı?

-provakasyon yoktur sadece bir soru

zamaninda Doğuda yaşiyan bu ırk nasil olduda batiya içlerimize gelerek her yerimizi sardılar buna kim müsade etti? hangi siyasi lider?

doğuyu verseydik onlara şimdi türkiye avrupa ülkesi olmaz mıydı?

0|0
2|5

En İyi Kız Görüşü

• Yavuz Sultan Selim zamanında gerçekleşti ne yazık ki. Ama günümüzde Türkiye Cumhuriyetinde yaşayan herkes ister Batıda isterse Doğu'da yaşasın hangi etnik gruba dahil olursa olsun Türk vatandaşı. Dolayısıyla ülkenin her yerinde yaşama hakları var hukuki olarak.

0|0
    0|1

En İyi Erkek Görüşü

• Kürtleri anadoluya 1500lü yıllarda bölgedeki Türkmenlere (Türkmenler Şah ismaili destekliyorlardı) karşı bölgeye yavuz sultan selim getirdi ve onları güçlendirdi zamanla kürtler doğuda türkmenleri sürdüler katlettiler ve çoğunluğu sağladılr. onlrın k*rdistan dediği yerlere eskiden avruplılr Turcomania demiştir.

0|0
    0|0
    • o yavuz selimin ben ta gelmişini geçmişini hayatımızın içine etti fakat ben 100 yil içinden bahsediyorum yani bunlarim batiya kadar her şehrimize girmesine kim izin verdi ne diye izin verdiler

• Turgut özal gavatı bunlrın başını çeker ve bunu tayyip takip eder. ikisinde ortk noktası ümmetçi olması ve ikisin de Türk olmaması

• eic için teşekkür edeirm barbar savaşçı

Kızlar Ne Diyor 1

• Kendileri ordalardı evrildiler falan

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 4

• Kürtler zaten bin yıllardır Anadolu topraklarındalardı. Türkler'den önce de varlardı bu topraklarda. Bir Kürt değilim ama Kürt tarihini araştırmanızı tavsiye ederim. Ayrıca, her yanımızı sardılar ne demek? Nasıl bir ayrımcılık ve nasıl bir ayırma kafası bu anlayamadım. Türkiye, doğuyu Kürtler'e verse de Avrupa ülkesi olamaz. Sorunuz baştan aşağıya ayrımcılık.

0|1
    0|0
    • bu ülkenin damarlarini tikayan Türk milletini geriye götüren ırkin ne olduģu belli

• terör yüzünden kaybediğimiz paralarla bile bugün ilk 10 ekonomi ülkesine girerdik gelip tüm şehirlerimizi her şeyimizi mahvettiler

• Yıllardır aynı laf. Ezberlemişsiniz terör olmasaydı da kaybettiğimiz paralar. Önce Zafer'in kolundaki 700 bin liralık saate laf edin. Yapılan yolsuzlukları, örtülü ödeneklerin nerelere, kimlere verildiğinin hesabını sorun önce. Kaç"AK" Saray'ın maliyetini, altın varaklı koltukları, kilosu kaç bin lira olan çayı, altın klozetleri, altın kaplamalı bardakları sorun. TÜRGEV başta olmak üzere devletin parasının nasıl cep edilip gemicikler alındığının hesabını sormak gerekmiyor mu? Sonra Emine'nin bilmem kaç bin liralık çantalarını, Avrupa'nın göbeğinde mağaza kapattırdığını da sormayı unutmamak lazım. Velhasıl, terörden önce gereksiz masrafların ve yapılanların hesabını sormak gerek ve bu gereksizliklere harcanan paralar doğru düzgün kullanılsaydı ekonomi nasıl bir yerde olurdu önce onu sorun. Sonra teröre zaten soracak çok şey kalır. Teröre harcanan paraların kaç katı gereksiz masraflara harcanmış. Ayrıca, ilk 10 ekonomi arasına girmek bu ülke için hayal bile değil. Ancak sonlar yakışır...

• Biraz araştırmanızda fayda var. Anadolu da daha önce vardılar ve Türkler anadoluya geldiklerinde kapıları ardına kadar açmakla kalmamış beraber savaşmışlar. Kız alıp vermişler. Bitlis Ahlat ta mezarları yan yanadır ve Selçuklular buradan genişlemeye başlamışlar Kürtler in büyük etkisi olmuştur. sonrasında batıya doğru göçler yaşanmıştır.
    Batıda o zaman bizanslılar vardı bilmem anlatabildim mi?

0|1
    0|0
  • ırk diye bir şey yoktur. Net.

0|0
    0|0
    • tabi canım hepimiz ayni patatesten geldik zaten biz

• kardeşim ırk diye bir kavram yok bunun neyini anlamıyorsun? Kim öğretiyor size böyle şeyleri isim ver bana?

• :(( ciddi ciddi olmadigina inanıyon

• ben..

0|0
    0|0
Yükleniyor...