Engelli haftası Ayları kutlanmasını doğru bulan var mı?

Engelli haftası Ayları kutlanmasını doğru bulan var mı?

Evet arkadaşlar bende ortopedik engelliyim 24 yaşındayım ve en sinir olduğum şeylerden birisi aralık ocak gereksiz bulduğum için gününü aklımda tutmuyorum da insanların ya da bazı gösteriş amaçlı olması için engelliler haftası kutlamasına çıkıp konuşma yapılmasına sinir oluyorum.
Çıkıp bir sürü yok şu hak bu hak deniyor ama nedense sözde söylenen lafta kalıyor.
Gereksiz günleri kutlayanlar bana o kadar yapmacık geliyor ki sadece üzülüyorum her şey bizler için yapıldığı söyleniyor ama sokağa çıkıp bakacak olsaj hiç bir şey bizler için uygun değil. Avm toplu taşıma araçları bazı insanların bilinçsizce acır gözüyle bakması vs zaten takılmıyorum insanların bakmasına ama en nefret ettiğim şey kutlanacak ne var sanki adamın gözleri görmediği için mi zihni olmadığı ayaklarını kullanamadığı için mi kutlamalar yaıpılıyor?
Engelileri hatırlamak istiyorsanız yapacağınız düzgün yollarla hatırlayın iş vercekseniz ulaşım sağlayın sosyal etkinlikler yapın herkesin katılmasını sağlayın kağıdın üzerine hikayeler yazılmasın.
Benim eski çalıştığım şirket servis hizmeti veriyordu kaldırdı ve ben 2 senedir evdeyim iş yok sözde her yer engelli çalıştırmak zorunda fakat ulaşım imkanı sıfır yok.
Neden Açık laf çok icraat yok bunları kutlayan arkadaşlara da tavsiyem kendinizi kandırmayın engelli olmak kutlanacak bir şey değildir.
Engelli olmayı kutlamak demek siizin benim ve herkesin süslü sözlerle kandırılması demektir. En azından engelli birisi olarak bunları yazıyorum ki bunun doğruluğunun fakına varılması için yazılmış yazıdır. Bu düşüncelerime karşı çıkanlarada saygım var sonuçta herkes düşüncesinde özgür ama ben katılmıyorum.;
Siz neler düşünüyorsunuz kırıcı olmadan eleştiri olursa sevinirim.

• Kutlanmasını doğru buluyorum
    38% (3)43% (3)40% (6)Oy Ver
  • Bence tam bir Gösteriş
    12% (1)14% (1)13% (2)Oy Ver
  • Yine de hatırlanmak Güzel
    50% (4)43% (3)47% (7)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
2|1

En İyi Kız Görüşü

• Sevgililer günü kutlamaktan iyidir :) en azından bir anlamı var :) bir amacı var :)

0|1
    0|0
    • Haklısın sevgililer günü de saçma sapan belki ama en azından ondan bir insan mutlu ediyorsun sevdiğini hatırlatıyorsun bir hediye söz vs gibi şeyler ama engelliler gününde her şey yazı da kalıyor ben ona kızıyorum gerçekten yapılan bir şey yok

• bakalım kısmet :)

• Unutma kısmette çabayla olur :)

En İyi Erkek Görüşü

• Tepkinize hak veriyorum. Tabi siz bu durumu daha iyi analiz edebilir ve hislerinizi daha iyi aktarabilirsiniz. Bu hafta ve kutlama konusu size riyakarlık olarak gelebilir doğrudur. Ancak yılda bir hafta da olsa en azından olsunki gerek meclis gerek yerel yönetimler bazında o konuşmaları hazırlarken veya il ilçede yer alan bu durumdaki kişilerin istatistiki bilgilerini toparlarken bir farkındalık durumu yılın bir haftasıda olsa hatırlansın. Diğer türlü tamamen unutulup gitme ve ses duyuramama gibi bir durum da söz konusu olabilir. Bu bakımdan sadece o haftaya mahsusta olsa çeşitli projelere start verilmesi yine olumlu olacaktır diye düşünüyorum. Tabi incinmenize ve hislerinize dair söyleyecek tek kelimem yok.

0|0
    0|0
    • Ben kutlanmasına şu yüzden karşıyım sözde kalıyor her şey hiçbir şey göründüğü gibi olmuyor yoksa hatırlanmak güzel her insan bir engelli adayı buna bir şey demiyorum ama maalesef ki toplumumuz da her şey kağıt üzerinde kalıyor sınava girdim 70, puan aldım atanamadım bakıyorum 55 -60 puanla atanan insanlar var psikolojik olarak rahatsızım diyip rapor alıp sapa sağlam benim girdim E KPSS sınavına girenler var iş arıyorum servis yok ulaşım sorunu var her özel şirket engelli çalıştırmak zorunda diyorlar servis vermiyorlar eski çalıştığım yerde vardı maliyeti yüksek diye kaldırdılar eve çağrı merkezi sistemi kuracağız deyip yıllık iznimden harcadılar bu sürede ve yönetim kararı diye sistem kurulmadı sonra da işten çıkmak zorunda kaldım bir yıl çalıştım tazminatta alamadım şimdi böyle çıkıp da reklam yapılması bana saçma sapan geliyor çalışma bakanlığına şikayet ettim 2 sene önce cevap gelmedi ben inanmıyorum da kutlamıyorum da her şey sözde kalıyor

• Görüş yorumunuzu yeni farkettim çok özür dilerim. Karşılık bulmaması bu nedenden. Yazdıklarınıza ilişkin zaten sizde biliyorsunuz ki bu hafta vb. etkinliklerin ön plana alınması; Hem AB uyum yasaları kapsamında yönetimlerin, hem de sosyal sorumluluk adı altında ticari firmaların ürettiği projelerin reklamsal boyutuyla kalması rahatsız edici etken. Yukarıda buna rağmen yine de kutlanması gerektiğini bu yönüyle bile bu kadar ihmal edilmişken bu da olmazsa çok daha fazla mağduriyet doģurabileceģinden bahsetmiştim. Evet sistemsel olarak bir sıkıntı var bu gerçek. Her alanda var. Eğitimde, sağlıkta, güvenlikte, hizmette... Bir geçiş sürecindeyiz. İyi veya kötü (sonuçlarını) zaman gösterecek sancılı bir dönemlerden geçiyoruz. Sistemi doğrudan oluşturan bizler sistem içerisinde etkisiz ve çaresiz olarak kalıyoruz. Hepimizin sistemin bir yerinden mağdur olduğumuz noktalar var. Çözüm nedir? Öncelikle benden başlayarak temas ettiğim yerde benden dolayı mağdur bırakmamak. Anca o zaman oturacak.

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...