Engelli haftası Ayları kutlanmasını doğru bulan var mı?

Engelli haftası Ayları kutlanmasını doğru bulan var mı?

Evet arkadaşlar bende ortopedik engelliyim 24 yaşındayım ve en sinir olduğum şeylerden birisi aralık ocak gereksiz bulduğum için gününü aklımda tutmuyorum da insanların ya da bazı gösteriş amaçlı olması için engelliler haftası kutlamasına çıkıp konuşma yapılmasına sinir oluyorum.
Çıkıp bir sürü yok şu hak bu hak deniyor ama nedense sözde söylenen lafta kalıyor.
Gereksiz günleri kutlayanlar bana o kadar yapmacık geliyor ki sadece üzülüyorum her şey bizler için yapıldığı söyleniyor ama sokağa çıkıp bakacak olsaj hiç bir şey bizler için uygun değil. Avm toplu taşıma araçları bazı insanların bilinçsizce acır gözüyle bakması vs zaten takılmıyorum insanların bakmasına ama en nefret ettiğim şey kutlanacak ne var sanki adamın gözleri görmediği için mi zihni olmadığı ayaklarını kullanamadığı için mi kutlamalar yaıpılıyor?
Engelileri hatırlamak istiyorsanız yapacağınız düzgün yollarla hatırlayın iş vercekseniz ulaşım sağlayın sosyal etkinlikler yapın herkesin katılmasını sağlayın kağıdın üzerine hikayeler yazılmasın.
Benim eski çalıştığım şirket servis hizmeti veriyordu kaldırdı ve ben 2 senedir evdeyim iş yok sözde her yer engelli çalıştırmak zorunda fakat ulaşım imkanı sıfır yok.
Neden Açık laf çok icraat yok bunları kutlayan arkadaşlara da tavsiyem kendinizi kandırmayın engelli olmak kutlanacak bir şey değildir.
Engelli olmayı kutlamak demek siizin benim ve herkesin süslü sözlerle kandırılması demektir. En azından engelli birisi olarak bunları yazıyorum ki bunun doğruluğunun fakına varılması için yazılmış yazıdır. Bu düşüncelerime karşı çıkanlarada saygım var sonuçta herkes düşüncesinde özgür ama ben katılmıyorum.;
Siz neler düşünüyorsunuz kırıcı olmadan eleştiri olursa sevinirim.

• Kutlanmasını doğru buluyorum
    A seç
  • Bence tam bir Gösteriş
    B seç
  • Yine de hatırlanmak Güzel
    C seç
Cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

0|0
21

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 1