Geçmişi geride bırakmak mümkün mü?

bir cok hata yaptım aslında hata yeni bir hatayı doğurdu sizce geçmişi geride bırakabilirmiyim bu sene tasınıyoruz ve ben üniversiteye gidicem orda en bastan başlayabilirmiyim?

0|0
4|9

En İyi Erkek Görüşü

• Evet yaşadığın şehri terk edersen bu mümkün olabilir. Yoksa mümkün değil yıllar geçmesine rağmen ben bunu başaramadım. İnşallah hayırlısı ile 1 yıl sonra bu şehri terk etmeyi düşünüyorum.

1|0
    0|0
    • umarım sen de başarabilirsin herkes ikinci bir şansı hak eder değil mi

• Bu şehir bana çok acılar yaşattı. Şimdi yazmaya kalksam hangisini yazabilirim. Yıllar boyu her gece yüreğime nakış nakış yazılan acılarımı okumaya kalksam acaba ne kadar zamanda okuyabilirim ki.! İnsanın acısı zaten kendisine özeldir onu ne bir başkası anlayabilir ne de yarasına merhem olabilir. İnsanların sana söylediği sadece neyin var, hayırlısı, takma kafaya gibi şeylerdir. Ama sen içinde yanardağlar patlarcasına acını dibine kadar yaşarken bunlar ne senin acını hafifletir ne de bir çare olabilir.

• Ve geçmişine dönüp bakarsın bazen öylesine bomboş gözlerle dalıp gidersin maziye. Düşünürsün belki acaba geleceğim ne olacak yine hep böyle acılar mı yaşayacağım diye. İşte o an büyük bir umutsuzluk kaplar ya içini çaresizlik içinde tıpkı yaşayan bir ölü gibi nefes almaya devam edersin bu hayatta. Ama ne nefes almak adeta sonuncusunu beklercesine.. Gülüşlerin bile yapmacıktır sırf insanlar artık saçma sapan sorular sorup canını sıkmasın diye bazen öylesine rol yaparsın ki kendini bile inandıracak gibi olursun bu gülüşlerine ama el ayak çekilip gecenin sessizliğiyle baş başa kaldığında bazen o gülüşler yerini gözlerinden akan hüzün dolu ıslaklığa bırakıverir.

En İyi Kız Görüşü

• Başlayabilirsin

0|0
    0|0
    • korkuyorum karşıma çıkarsa ilerde hatalarım diye baştan başlayabilirmiyim böyle demen cok sevindirdi beni

• Baslayabilirsin elbette butun hatalarını unut gitsin soguk kanlı ol

Erkekler Ne Diyor 8

• Önemli olan hata yapman değil hatalarının farkına varman ve hemen bundan vazgeçebilirsin ve yaptıklarını arkada bırakabilirsin. Önemli olan istemen gerisi gelir zaten. Tam bir temiz sayfa istiyorsan hayatında geçmişi hatırlatacak veya geçmişteki hatanı bugüne taşıyacak ne varsa kim varsa uzaklaş ve at. :)

0|0
    0|0
  • geçmiş zaten geçmişte kaldı. geleceği kurtarmak adına ve keşke dememek için şimdi napıcaksın ona odaklan. bırak geçmişi.
    hatalardan ders çıkardı isen geçmişin sana bir faydası olmaz artık

0|0
    0|0
    • çıkardım gerçekten karakterimi sağlamlaştırmam lazımmış kimseyi kıramadığım için herkese inandığım için böyle oldu ama korkuyorum geçmiş tekrar karsıma çıkar diye 19 yasındayım şu an sence bastan başlayabilirmiyim

• tesekkür ederim biraz da olsa rahatladım

• ne yaptımki... siz önünüze bakın arkaya bakarak önünüzü göremezsiniz ve devamlı kaza yaparsınız..

• Nasıl bir hata yaptın ki özel değilse paylaşabilirmisin?

0|0
    0|0
  • geçmiş gitmiş zaten olan olmuş hatalarını kabullen yoluna devam et

0|0
    0|0
  • hata ne mesela

0|0
    0|0
  • Sıkıntı yok unutursun

0|0
    0|0
  • öylede bişe yokkkk

0|0
    0|0
  • Bekaretimi kaybettin naptın

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Lafta sadece söyleyen kendini kaldırıyor...
    Her zaman geçmis gölge gibi bizimle olacaktır yanlışa mail vermemek lazım...

0|0
    0|0
  • mumkun, herşey beyınde bıtıyor.. bırseyı tam anlamıyla her hucrenle ıstedın mı ımkansızlık ortadan kalkıyor

0|0
    0|0
  • Mümkün

0|0
    0|0
Yükleniyor...