Online ortamdaki insanların değişmesini nasıl buluyorsunuz?

Online ortamdaki insanların değişmesini nasıl buluyorsunuz?
Bu benim frmtr hesabım adminlerin siteyi silmemesini rica ediyorum malüm türkiyedeki en eski forum reklam yapmak gibi bir niyetim yok. Ben üye olduğumda çok küçüktüm 9 yıl olmuş 14 yaşındayken üye olmuşum bu foruma.
Eskiden insanlar forumlarda saygılıydı küfür gördüğümü hatırlamam abilerimiz vardı espirili şekilde konuşurlardı eleştiriler acımasızcaydı ama doğruydu. Nasıl desem eleştirdikleri şey kesinlikle yanlıştı ardından o kişi onu düzeltiyordu.
Dini konular hakkında hiçbir şekilde forumlarda konu açılmasına müsade edilmezdi.
İnsanlar birbiri ile konuşurken kimliklerini ırklarını yaşlarını bilmezlerdi ama hepsi birbirine karşı aynı muameleyi yapardı.
Foruma üye olduğumdan beri genelde okuyucu konumda oldum bütün postlarım yardım üzerineydi.
Rep sistemi için insanlar sürekli paylaşım yapardı rep sistemi bir nevi saygınlık derecesiydi ve kasmak çok eglenceliydi. Bir nevi seviye atlamak gibi sürekli paylaşım yaratıcı fikir.
Ben bu tip sitelerle gördüm bazı şeyleri ülke resimlerini insanların yaşayış biçimlerini doğa manzalarını yaptığı resimleri.
Aşk ilişkileri o dönemde pek internet üzerinden konuşulmazdı tecrübesi olan abilerimiz azdı onlardan öneri alıyorduk.
Sitelerde saygınlığı olan abilerimizi arada konulara çagırırdık abiler derken 30 yaş üstü insanlar konuları onlara atardık bize ayrıntılı bilgiler verirlerdi.
Kısacası insanlar yardım için takılırlardı internette sohbet etmek bakmak bile bana keyif verirdi.
Şimdi baktığımda insanlar kimlikleri belli olmadığı için istediklerini yapmayı kendine hak görüyorlar. Nede olsa internet ortamı burada kurallar uymanız gerekmiyor evet bu doğru. Ancak bir düşünmeniz gerekir bunları yaparsanız hayvanlardan ne farkınız kalıcak.
Ben eski dota oyuncusuyum çok eski bir oyundur öğrenmesi çok uzun sürer klanımız vardı 13 kişi açıkçası gerçek hayatta sohbet ettiğim insanlardan daha çok zevk alırdım. Clanda 3 psikolog 2 psikiyatrist 1 yönetici 1 zengin çocugu 1 üstün zeka vardı.
Dota bize para kazandırmazdı hiçbir şeyi para için yapmadık tek istediğimiz eğlenceydi.
Dikkatimi çeken başka şeyde konu paylaşımları insanlar eskisi gibi konu paylaşmıyor. O bilgili abilerimiz hep bıraktı internet ortamını tek sebebide bu ayrışmacılık.
Devam edin birbirinize sövün hakaret edin bu ortamda kirlendi sizin sayenizde artık zevk almıyorum internet aleminden her site aynı. Ben gerçek hayattan kaçmak için asosyalliği seçtim buradada peşimi bırakmadı ne yazıkki...

Güncellemeler:
http://hizliresim.com/PPQ4a6 konudaki resim tam çıkmamış buradan bakabilirsiniz.

0|0
1|1

Kızlar Ne Diyor 1

• O site hep öyle idi.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...