Sizce ailem bunu nasıl karşılar?

22 yıldır içimde hep sakladığım kimseye duyurmadığım kendi kendimi yeyip bitirdiğim bir derdim vardı bu gün psikiyatri uzmanına gittim açık açık tüm her şeyi anlattım ve aileme söylemesi için yardım istedim.

Çok küçük yaşlardan beri kendimde bir farklılıklar seziyordum fakat sebebini anlayamıyordum daha sonra 13 14 yaşlarımda iyice oturmuştu fakat sustum doğal olarak kendimi erkek olarak görmüyordum fakat bir erkek olarak doğmuştum ilk başlarda eçcins*lim sandım doğal olarak ama fakat sorunum buda değildi çünkü eşc*nsel erkeklerden hiç hoşlanmıyordum çünkü kızları hemcimsim gibi görüyordum hiç erkek gibi hissetmiyor davranamıyordum daha sonra 20 yaşlarında falan anladım ki ben eşc*nsel değilim sadece kendimi erkek bedenine hapis olmuş bayan gibi hissediyordum bu gün cesaretimi topladım ve alanında uzman bir doktora gidip herşeyi anlattım gerçi anlatmadan doktor anladı. bir erkekten hoşlandıktan sonra eşc*nsel olduğunu öğrendiğimde uzaklaşmam o erkekten soğumamın sebebi de benim eşc*nsel değil de kaddın gibi hissettiğim içinmiş buna çok sevindim aslında zira eşc*nseller bana çok itici geliyordu neyse fazla uzatmıyayım istediğim ruhum ve bedenimi birleştirmek ameliyat ile tamamen kadın olmak bunu doktorum aileme yıllardır sakladığım bu sırrı açıklayacak ben kendim asla anlatamazdım ne istediğimi sizce ailem nasıl karşılar onların yerinde siz olsaydınız ne yapardınız? lütfen düzgün görüşler paylaşırsanız çok sevinirim bu benim içn çok önemli yıllarca onlar için ailemin itibarı için kendimden vazgeçtim ve onlar onaylamadaan kendim olmam cinsiyet değiştirmem 22 yıldır onlar için kendi isteklerimi hiçe saydım toplum olarak bu duruma ne diyorsunuz acaba?

• asla kabul etmezdim
    19% (5)18% (3)19% (8)Oy Ver
  • anlayışla karşılardım evladım sonuçta
    38% (10)29% (5)35% (15)Oy Ver
  • anlayışla karşılardım fakat toplum açısından kabul etmezdim
    8% (2)29% (5)16% (7)Oy Ver
  • kararsızım
    23% (6)12% (2)19% (8)Oy Ver
  • evlatlıktan redederim
    12% (3)12% (2)11% (5)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
9|6

En İyi Erkek Görüşü

• Ailen en değerli ve önemli insanlardır kesinlikle ama sonuçta senin hayatın ve seçimlerin. Türkiye örf v. b. gibi tabular yüzünden kabullenmek zor olacaktır ( Bence kabullenmek yalnış yapıyorsun demek değil yanlış anlama ) sabırlı olmalısın ve mutlu olacağını göster :)

1|0
    1|0
    • artık mutlu olamayacak kadar tükendim :)

• Bence öyle düşünmemen lazım hemde asla eminim her şey senin için çok daha güzel olacak. Çok büyük bir adım atmışsın ve bu adımdan sonra seni huzur ve mutluluk karşılayacak.

En İyi Kız Görüşü

• Ailen belki ilk başta tepki gösterir seni anlayamaz ama sonra destek verirler. Vermeseler bile bu senin hayatın güçlü olmaya çalış, hayatta bazen bazı şeylerle tek başına mücadele ediliyor. Mutlu özgür bir hayat senin elinde

1|0
    0|0
    • artık yeterince tükendim yıllardır onların istediği hayatı sürdüm her adımımda onları düşündüm kendimi değil kendimden vazgeçtim artık ölüm ve yaşam 2side amlamsız geliyor bana

• Hayatın anlamı mücadele ya mücadele inancını kaybettiğinde dünyada hiçbir şeyin önemi kalmıyor zaten. İnandığın bir şeyler yoksa dünya çok boş değil mi? Ailen bile olsa kendi hayatın için yeri geldiğinde onları gözden çıkarıp mücadele etmelisin. Onlar senin ailen, eğer seni biraz önemsiyorlarsa geç bile olsa seni anlayıp destek gösterirler, anlamazlarsa da boşver

Erkekler Ne Diyor 5

• toplumsal normları kenara bırak. Hayat toplumsal normları düşünemeyecek kadar kısadır. Ye iç gez eğlen. Dünyanın merkezi sensin ve senin duyguların hiç bir şeyden önemli değildir. EĞME BOYNUNU!

1|0
    0|0
    • malesef dediğiniz gibi olmuyor ve ben yıllardır kendimden vazgeçmeye alışmışken birde

• anlamadım kim o eşek sıpam dediğiniz ama benimki gaylik değil burada düzeltme yapma gereği duydum da :)

• (: kardeşim

• moruk gayet olağan bir durum ailen anlayışla karşılayabilir fakat ameliyattan sonra akrabalar falan ailenin sinirlerini hoplatabilir

1|0
    1|0
    • onlar umrumda değil arkadaşlık ettiğim ciddi bir delikanlı var onun ve ailemin ne düşündüğü mühim olan benim için

• hayat senin hayatın bro nasıl yaşayacağına sen karar verceksin. büyük ihtimal ailen ilk başlarda şok olur bırak biraz kendilerine gelsinler ameliyat konusunu daha sonra açmanı tavsiye ederim biraz kabul ettir kendini. herşeyi üst üste yıkma

• yok ya ben birden hepsini öprensinler tek sorun toplumda böyle kişiler cins*llik üzerine yorumlanıyor hepsi malesef :/

• Kardeşim sadece fikir paylaşmak istiyorum umarım geri kafalı olarak görmezsin ve düşünürsün söylediklerimi. Bak şimdi yaşadığın olayı geçmişte de yaşayan insan var. Birçoğu kolay olan ameliyeta kaçıyor. Şu açıdan düşün seni yaratan seni sınamak için bu dünya ya getirdi ve seninde bu sınavda başarılı olman için erkek bedenine sahip çıkıp erkek olmaktır. Bunun içinde tedavi görüceksin ama ameliyatla bir kerede değil uzun uzun seans seans tedaviler görerek kendi bedeninin arzuladığı hislere kavuşucaksın. Bu sadece bir görüş ve paylaşmak istedim iyi geceler

0|0
    0|0
    • bunu ben dahil bana söyleyen ilk kişi değilsin eminim son kişide olmayacaksın ama bu dediğin malesef hem imkansızdan öte hemde dinen ruh ve bedeni bütünleştirmenin caizliği fetvasını aldım istisnai durumlarda.

• Söylediğim gibi sadece bir görüş ve hayat senin hayatın kararlarına saygı duyuyoruz

• Rabbim yardım etsin ama ailen senin arkanda duracaktır inşallah...

1|0
    0|0
  • tam anlamadım ben şimdi sen şu an erkek misin kız mısın?

1|0
    0|0
    • erkek

• he tamam pardon şimdi anladım.

• bak güzel kardeşim bir inanca sahipsen bu dünyanın imtihan dünyası olduğunu bilirsin islama göre. herkes bir şekilde imtihan ediliyor bu çekilmez dünyada. önemli olan bu imtihanı sen kendini bayan gibi hissetsen de nefsine uymadan düzgünce tamamlayabilmek. bir çok insana göre çok ağır bir imtihan olabilir senin imtihanın fakat mücadele edersen mükafatını da verecek olan Allahtır. Sakın ola böyle bir ameliyat olma. ben bundan yanayım. dünya için ahiretini mahvetme. bu sorun hep içinde kalsın ama belli etme. sabret çünkü sabretmeden kimse başarıyı elde edemiyor.

Kızlar Ne Diyor 8

• Zor olmuş olmalı bunca zaman.. umarım ailen anlayışla karşılar :)

1|0
    0|0
    • evet cidden çok zor oldu hele birde soruyorlar neyin var cevap veremiyorum açıkçası şu an yaşıyorsam biliyorum ki kendi canına kıyanlar ebediyeten cehenneme mahkum kaldıkları için

• Evladımın cinsel kimliği kendini hissettiğidir. Onu değiştirmeye topluma uydurmaya çalışmam. Ama çok üzülürüm böyle birşey yaşadığı için. Toparlanması kendini dışlanmış hissetmemesi için herşeyi yaparım. Ama bu benim düşüncem tabi umarım ailen de bu durumu anlayışla karşılar.

1|0
    0|0
    • teşekkür ederim ben dahil cesaret edemezken onlara anlamıyorlar diye kızmam tek kızacağım nokta kızdığım nokta bir anne nasıl anlamaz bunu evladının ne durumda olduğunu sonuçta doğuran sensin bir teek buna kızmıyor değilim ama ne çare yıllardır kendimi hiç gibi görüyorum ne istediğimin önemini yok görüyorum ve bana cebir yoluyla hayat yaşatılıyormuş gibi geliyor

• Ben anneme sordum ne yaparsın diye böyle bir durumda oda aynı düşünüyor çok üzülürüm ama evladımın yanında olurum dedi. Annene söyledin mi bilmiyorum ama anneler daha yumuşak karsilayacaktir baban ise zamanla alisacaktir diye düşünüyorum.

• Hayat denin ama senin de cok mutlu olacagini sanmam zor bir surec.. Allah basa vermesin benim basima gelse basta kizarim konusurdum vazgecirmeye calisirdim baktim olmuyor evlat bu atacak degilim ya saygi duyardim... ama cok uzulurdumm kendimi suclardim

1|0
    0|0
    • malesef öyle ciddi düşündüğümüz konuştuğum erkek arkadaşım var evlenmemiz için ameliyatımı bekliyoruz bu gün kız olsam yarın istemeye gelecekler fakat aşk sevgi saygıda herşeyi çözmüyor en önemlisi baba olmak onunda hakkı bu gün belki evlatlık alırız veya rahim nakli falan desede ben o hakkı elinden almak istemem ilaveten de ileride mutsuz olabilir

• Etmezdim

1|0
    0|0
  • travesti :D

1|0
    0|0
  • Kabul etmezdim.

1|0
    0|0
    • neden?

• Hayat senin ama ailene deger vermen cok guzel bir sey... Hakkinda hep en hayirlisi olsun kardesim.

• teşekkür ederim

• ben kabul ederdim.. senin sucun degil

1|0
    0|0
    • aynen ben istemezdim böyle olsun herkes gibi normal olmak ama işte olmuyor

• Kimseyi dinlemiyorum
    Doğduğun bedeni kabulenememek
    Piskolojik bir rahatsizlık

1|0
    0|0
Yükleniyor...