Diyanetten baba kız fetvasını duydunuz mu şok oldum?

, “Bir babanın öz kızına duyduğu şehvet, karısıyla olan nikâhını düşür mü?” sorusuna verilen kapsamlı cevap:

“Babanın kendi öz kızını öperken şehvet duyması durumunda nikâhın ne olacağı konusunda görüş ayrılığı vardır. Bazı mezheplere göre, babanın şehvetle kızını öpmesi ya da şehvetle ona sarılmasının nikâha bir etkisi yoktur (bkz. İbn Rüşd, Bidayetü’l-Mücdehid, Mısır 1975, II, 33; İbn Kudame, el-Muğni, VII, 486; İbn Cüzey, el- Kavaninü’l Fıkhiyye, 138). Hanefilere göre ise; babanın, kızını şehvetle öpmesi, kızına şehvetle sarılması durumunda kızın annesi bu babaya haram olur. Ancak bu tür sonuç doğuracak tutmanın, teni tenine değerek olması ya da altının sıcaklığını iletecek kadar ince bir örtüden olması gerekir. Kalın elbiselerden tutarak ya da vücuduna bakıp düşünerek, şehvet duymak, bu tür bir haramlık oluşturmaz. Ayrıca kızın, 9 yaşından büyük olması gerekir. Şehvet duymanın işareti, erkeğin organında bir uyanma, uyanıksa uyanışının artması, kadının da kalbinin heyecanla çarpmasıdır.”

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/460681/Diyanet_ten_skandal__baba_kizina_sehvet_duyarsa__fetvasi.html

Gerçekten artık erkeklerden iğreniyorum hepsinink kafası uçkurda yaşamak bile istemiyorum bu ırz düşmanlarıyla aynı ortamda allah kahretsin

0|0
5|18

En İyi Erkek Görüşü

• Erkeklerden değil, islâmı g ötünden anlayan aktrollerden iğren

1|2
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• diyanete niye tepki veriyorsunuz anlamıyorum öz kızına tecavüz eden babalar yok mu? var. burada sadece mezheplerin bakış açıları söylenmiş.
    Ayrıca her türlü dikkat etmek gerekiyor işte.

1|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Babanın kendi öz kızını öperken şehvet duyması durumunda nikâhın ne olacağı konusunda görüş ayrılığı vardır...'dan sonrasını okumadım.

Bu "din kaynaklı Arapperest kişilik bozukluğu" hastalığı çok mide bulandırıcı.

1|1
    0|0
  • Bir baba kızına böyle şeyler beslemez. Sen bu yazıyı fazla kafana takma

1|1
    0|0
  • Yalan o.

0|0
    0|1
  • Bu gidişle insanlar bunları okudukça Ateist olma yolunda ilerleyecekler bu nasıl bir iğrençliktir anlamadım

0|0
    0|0
  • Altlarında mercedes olursa durum bu olur. parayla din diyanet yürütülmeye çalışılan zihniyetin Hristiyanlarda incil arasına dolar koyma zihniyeti ile benzerlik taşıdığını kabul edin.

0|0
    0|0
  • Soruyu paylaşan da kız erkeklere kızıyorsun ama senin baban da erkek evlenegin kişi de erkrk belki hiç kızın olmiyacak hep erkek doguracaksın bunları hiç düşündün mü okadar karalama herkezi

0|0
    0|0
  • insanı dinden sogutuyolar ama belki birileri kastende yapmıs olabilir

1|0
    0|0
  • O fetvayi diyanet vermemis yapilan bir komplo teknonoljik bir sey

1|0
    0|0
  • Erkeklerden iğreniyorsun demek... Ola bilir...

0|0
    1|1
  • ne alakası var be he mısın nesin bunlar resmen sapık bunlarla beni bir tutamazsın arkadaşım.

0|0
    0|1
  • O zaman yaşama

0|0
    1|0
  • hiç bir baba öz kızına şehvet duymaz... duyuyorsada o onun öz kızı değildir...

0|0
    0|0
  • Yobazlık Yobazlık Yobazlık

0|0
    0|0
  • siyonistlerin müslümanlığı bu kadar olur

0|0
    0|1
  • Fetvayi bosver sen bide ahzap suresinin mealini oku orada daha carpici seyler yaziyor insana okurken hadi canim bunlar kuran da mi yaziyomus dedirtiyor

0|0
    0|0
  • bir baba öz kızına şehvet duymaz . deli falan değilse uyanmaz bu duygu kızına karşı.

1|1
    0|0
  • İslam'ın dünyadan tamamen silineceği günü görebilirim umarım.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• dini kafasına gore yorumluyorlar dini amacından saptırıyorlar oyle bişey olacak olsa ona baba denmez başka bişey denirde neyse bozmayım agzımız

1|0
    0|0
  • babanın kızına duyduğu şehvet mi te Allah ım

0|0
    0|0
  • Çok kötü çok kötü çok kötü çok kötü çok kötü çok kötü

1|0
    0|0
  • zihniyetleri hep aynıydı canım, bunlar daha iyi gunlerimiz

0|0
    0|0
Yükleniyor...