Diyanet'in "Baba Kızına Şehvet Duyarsa" fetvası hakkında ne düşünüyorsunuz?

Arkadaşlar daha demin gördüm bir yorumda. Ne diyorsunuz? Nereye gidiyor bu dinin, müslümanlığın vaziyeti?

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/460681/Diyanet_ten_skandal__baba_kizina_sehvet_duyarsa__fetvasi.html

0|0
123|112

En İyi Kız Görüşü

• YA şu an OKUDUM VE ŞOK OLDUM. Ya arkadaşlar bu din denilen şey karaktersiz insanların kendi vicdanını rahatlatma biçimidir. Ve dinler size yaptığınız her kötülüğe karşı tövbe ile cenneti vaat eder. dolayısıyla bu babanın vicdanı şu an din sayesinde hepimizden rahat.

9|10
    9|13
    • Tevbe Allahim beni affet demekten ibaret oldugunu sanan bir insanin senin gibi yorum yapmasi normal. Allahu teala buyuruyor ki
      Ey iman edenler! Allah’a öyle tevbe edin ki, tam bir pişmanlıkla halis bir tevbe olsun (tahrim 8)
      Allahim deger verdigi tevbe bir daha yapmayacagina samimi bir sekilde tevbe etmek
      Yusuf a. s kardeslerini hatirla? Tevbr ederiz dediler ve bunda samimi degildiler. Allah da onlara tevbe etme imkani vermedi. Vesselam

• Kininle ge berr ali imran 119

• @abirisebi Sahsen kin duymuyorum, kinin kimde oldugu belli. Ahlaki da insan vucudunda ariyor bu kinsiz tipler.

En İyi Erkek Görüşü

• Akılları uçkur hizasından aşağıda olan yaratıklar bunlar.

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 122

• Bunlar kafalarını peynir ekmekle yemiş yemin ederim. Allah ıslah etsin ya

9|10
    1|2
  • Bence bu haberden daha komik bir durum var ortada.

Diyanet önce bu cevabı kendi sitesinde yayınlanıyor sonra tepki almaya başlıyorlar, ee haliyle neresi ahlaklı ki bunun beyni olan tepki verir. Neyse, tepkileri görünce cevabı kaldırıp bize oyun oynadılar yalan haber diye meydana çıkıyorlar. Diyanet tepki almasa, o cevabı olduğu gibi bırakırdı şahsen yemedim.

Eğlenceli bir ülkede yaşıyoruz.

12|8
    1|2
    • ne zaman yayınlandı söyle ben arşivden bulurum?

• Yalan haber demediler ki. Açıklama yaptilar aksine. Biri Trolle miş yani fetva hattindaki kisileri. Adamlar da bulduğu kaynağı soruya cevap olarak yazmis. Yanlis olan bu troll soruya ciddiye alınıp cevap verilmesi.

• Yuh yuh artık yaa soruyu soran sapık anladimda cevap vereni çözemedim... cevap veren aklını nerde bıraktı dondurdu mu hiç kullanmıyor... benim bile o kadar dini bilgim yok... ama öyle bir babaya kizdan uzak durmasi söylenir bu tür dusuncelerinden vazgeçmesi gerektiği söylenir bu nasıl bir cevaptr yaa üstünde kalın birşey varken sarılması haram değil ne demek yaa... İMAM BÖYLE İSE CEMAAT NE YAPMAZ...

6|8
    0|1
  • Allah belalarini versin hepsinin o açıklamayı yapan hocaninda bunu okuyup hak vereninde allah belasını versin bu nedirya nerdeyse öz baba kiziyla yatsa günah değil gayet normal hatta sevap diyecekler allah belanizi versin artık bu serefsizlikte kalsın acıp biraz kuran okusun o hoca demekki kendi duyuyoki kendi yaptigini kilifina uyduruyo heralde bu nasil bir şeydir insanlar cildirdimi bu nasil birşey allah bunlarin belasini versin.

6|6
    0|1
    • Ozaman kızlar sevgili sranasın bu büyük bir fitne. Kesin yalan hsber diyaneti karalamak için olabilir. Hic bir baba öz kızına sehvetle bakamaz
      Dokunamaz baska dinlerde bile yok böyle sacmalık inanmayın bu tür haberlere

• Ben o yüzden diyorum akpkk yaptığım hiç bir şey beni şaşırtmıyor dünyanın en rezalet partisidir. @buglem2015 ama ne olacak sanki 1 hafta son unutulur akp yine başa gelir.

• Bir yorum yazdim valla konudan daha olay oldu heralde soktayim yani bu kadar paylasimdan çok benim yazdigim yazi olaymi oldu ben anlamadim.

• Babama gösterdim yazanı getirin bana bakim bir içinden geçeyim dedi 😄😄

6|7
    0|0
  • Ben o babayı şişlerim nokta😑

10|10
    1|0
  • Kusucam ya. Yeter mık.

11|12
    2|5
    • biraz gözünüzü açarsanız dünyanın her yerinde kendi öz babasından tecevüze uğrayan kızları görürsünüz. kusuyorsan içine kus.

• @qwq13312 ne yani sende mi kızını beceriyorsun. Üstelik bunu normal görüyorsun. Kıyıda köşede denk gelme senide domaltırlar bu kafa ile

• İnsanlar bunun üzerinden dine, dindarlara sayıp duruyorlar aklınca.
    Evet, Diyanet'in hatası var. Böyle bir soruya izahatlı bir cevap vermediği için hatalı Diyanet.
    Ama şu var ki sorulan bahsi geçen soru: 'Böyle bir şey hisseden birinin nikahı düşer mi?' diye sorulmuş.
    Yani Diyanet'te soruya cevap veren kişi zaten ''HARAM'' olduğunu kesin olarak kabul ederek, karşıdaki kişinin bunu ''KABUL'' ettiğini farzederek cevap veriyor. Böyle bir soru sorulması tabiki de çok kötü lakin karşıdaki kişi belki obsesyon hastası veyahut da böyle vesveseleri var bunun için soruyor, bu tarz sapkın düşünceleri yüzünden nikahının düşeceğinden korkuyor. Tabikide Diyanet'te cevap veren kişi hata etmiş bu tarz bir soruya böyle cevap verilmez. Ayrıca Din İşleri Yüksek Kurulu'nun verdiği bir cevap değil zaten orası tamamen uydurmasyon. Diyanet'in kendini reforme etmesi gerek, sorulara dil, üslup en ince şekilde ince elenip sık dokunarak cevap verilmesi lazım. Yoksa işi gücü dini, dindarları hedef almak olan Diyanet kapatılsın, Camiler yıkılsın diyenlere fırsat verilmiş olur ne yazıkki.

3|3
    0|0
    • Cumhuriyet gazetesinin de istediği şey o zaten. Anlamadığım bu gazete ateistliği savunuyor fakat ateistlikte karaktersiz olmanın bir önemi yok ki. Gelip islama laf atıyolar. Önce kendi dinlerine baksınlar.

• Sana katılıyorum.
      Eline diline sağlık.
      Sığ Görüşlü Insanlar CAN sıkmaktab BAŞKA BİR Işe yaramaz

• teşekkür ederim. kesinlikle öyle. böyle yaparak inanan insanların da aklını bulandırıyorlar. ama zaten amaç da bu. @yarenbirsen

• tagutun kurumundan ne beklenır.. ramazanda bıle şekk gununde oruc tutturdular mıllete.. gece vakti sabah namazı kıldırdılar.. bır bucuk saat fazla oruc tuttu mıllete ve ımsak vakitlerı Kuranda yiyin için, fakat şafağın beyaz ipliğini (gecenin) siyah ipliğinden seçinceye (tan yerinin beyaz bir iplik gibi ağardığını görünceye) kadar. Bakara 187 ayetine ters dusuyordu.. bu arada babanın oyle bır sapıklıga dusme durumunda, annesı ebedıyyen ona haram olur.

2|3
    0|0
    • İşte bilinçli bir musluman Aferin :)

• Selefimisiniz

• @selcukbey tevhid ehliyiz..

• El birliğiyle İslamı bitirmeye çalışıyorlar bunlar hep küresel oyunlar

6|5
    1|1
  • Birisi bir yanlış yapmışsa bunu bütün islama mal etmek çok saçma

13|22
    9|7
  • Diyanet ne icmis olabilirki acaba

4|4
    0|0
  • Din hocasının çocuk p*rnosu izlediği ülke de bişeye şaşmam

4|3
    0|1
  • Arabistanda bir fetva cıkmıs gecenlerde gördüm adam diyorkı eger ac kalırsanız karınızı yiyebilirsiniz. Başka birşey demiyorum

4|3
    1|0
    • Sapkin suud vahhabilerin fetvalarina mi bakiyorsunuz? Vallahi bunu soylerken ki delilleri bile dogru duzgun yoktur.

• Millet milleti yanlış yola çekmede

3|3
    0|2
  • destur..
    islami zayif birisi olarak ben dahi diyanetin açiklamasina inanmazken. orada, burada, şurada bik bik bik konuşan cahil insanlarin bilinçlenerek yorum yapmasini arz ederim. zira cahillik hazimsanacak bedel değildir, cahille bir olup bilip bilmeden konuşmak yadirganisidir. hiçbir şey bilmiyorsan radikal düşünmeye bak.

'fetva' nedir /neyin nesi dir? bilmeyen topluluğun soruyu soran arkadaşin hangi akla hizmet ederek o soruyu yöneltiğini hazimsanmali evvela. enteresan olmayan daha doğru deyimiyle kaniksanan tarafi bu açiklama inanan ülke nüfusunun kabataslak yarisini oluşturacak insan olmasi. sizin için dirhem üzülmeyecek kis kis gülecek yaklaşık 30.000.000 (otuz milyon) insan.
    hülasa inanani inanmayanindan fazla olunca kaba olacak fakat; ' kel başa şimşir tarak ... ' türünden bir açiklamadir.

diyelim ki fetvasini verdi. soruyu yönelten arkadaş aynisini bir hukuk fakültesinin dekanina yöneltmiş olsaydi. muhtemelen istemeyerek yüzü ekşise de medeni kanunda bunun suç olup olmayacağini , suçsa da cezasinin ne olacağini söyleyecektir. ilaveten medeni kanunda öz babanin çoçuğuna yakinlaşarak hallenmesi durumunda o sapiğin karisi istemezse boşanamayacağini söylecektir. öyleyse medeni kanunu yapanlarin ve dekanin sapik olduğunu söyleyebilir misiniz? içeriğine girerek araştirip daha sonra asparagas haberlere inanmayi deneyin. kabaca yüzeyine bakilan hiçbir cisimin derinini bilemezsiniz.

0|1
    1|0
  • Peygamberi 9 yaşında kızla evleniyorsa, evlatlığının karısına göz dikip anında helal kılınıyorsa ümmetinin bunları yapması normal.

12|10
    21|14
    • Delilin nedir? Buhari ve muslimden bahsediyorsan gercekten selefi ve vehhabi zihniyetle okudugunu dusunucem. Hadisteki anlatilmak istenen cok farklidir.

• @abirisebi Sanki simdi cok okuyor millet. Muslumanlarin %10dan fazlasi degildir kurani okuyanlari.

• @Ragnar_Lodbrok bak anlastigimiz nokta bizde bundan bahsediyoruz daha uzun olsa okuma orani dahada azalirdi.

• Diyanete güvenen kör sağırlara ibret olsun
    Daha neler yazardım ama... neyse

5|4
    0|1
    • Yaaa hiç bisey bir insanın kızından daha değerli olamaz çok şükür öyle bir babam yok namus önemli ama kızı kadar olmamalı

• @Şirinbebekk Bu sapkınlığın, değerlerin bozulmuş olduğu dünyada daha fazla yaşamak istemiyorum.

• Bende aynı şekilde dünyanın çivisi çıkmış

• Bu devirde babana bile güvenmeyeceksin lafının kanıtı

1|5
    1|1
  • allahtan müslümanızda içimiz rahat..

2|3
    1|2
  • Bu konuda denecek cok sey varda surda agzimi acmak istemiyorum. Okuyunca kan beynime sicradi resmen.

1|2
    0|0
  • Diyanet kafasına göre fetva vermiyo heralde. Soruyu soranda değil mi ahlaksızlık? Diyanet İşlerinin görevi soruları dini boyutta cevaplandırmak, dini açıklamak. Ne yapsın yani adamlar ben anlamıyorum ki. Soru sorulmuş, onlarda cevaplamış.

1|5
    3|2
  • Zaten islama fazla bağlı biri değilim ama böyle he fetvaları duyunca iyice soğuyorum bu insanlarla aynı dinden olmak çok kötü nasıl bir insan kızına şehvet duyar kadının değerini iyice yok etmeye başlıyorlar

1|1
    0|0
  • işin tuhafı baba nasıl kızına şehvet duyar diye değil de baba olurda kızına şehvet duyarsa nikah düşer mi diye fetva vermeleri. Sonra da gel de herkese sapık gözüyle bakma

3|1
    0|0
  • bizim sorunumuz bu inançlarımızı cinsellik üzerinden yorumluyoruz...
    hırsızlık , yolsuzluk bunlara hiç söz yok ama sapıkça şehvetlere din üzerinden normalleştirme yapılıyor.. içler acısı

0|0
    0|0
    • Normalleştirme hırsızlığa yolsuzluğa da yapıldı..
      "Allah akrabaya bakmayı emreder" diye torpile kılıf uydurmadılar mı?

• @ipekyolu çok haklısınız... Minareyi çalan kılıfını hazırlar tam da bu

• Nefret ettirecekler sonunda milleti rezil kepazeler.

Ne varsa bunlarda var bazı gerizekalılar da daha bunlara yöneliyor.

Anasının diz kapağından tahrik olan biri son nokta diyordum ama bu bile son nokta değildir

Pis beginlerin pis düşünceleri

0|1
    0|0
  • Diyanet işleri Bakanlığı skandallar ile gündeme gelmeye devam etmektedir. Mehmet Görmez göreve geldiği ilk günden itibaren gerek yaptığı açıklamalar gerek yayınladığı fetvalar ile ayrımcılık yapıp nefret suçu işlemektedir. O makamda oturmaması gerekmektedir. Sapkın sapık ruhlu aklı uckurdan ötesine çalışmayan zavallı şahsiyet !!!

0|1
    0|0
  • Açıp bakmadım. Onlara tıklama primi veremem. Ancak baba kızına şehvet duyabilir. Ama bu onun sapık ruhlu olduğunu gösterir.

1|0
    0|0
  • içim kalktı.

0|3
    0|0
  • Şoklardayım.

2|1
    0|3
  • Kızlar Devam
    92

Erkekler Ne Diyor 111

• Allah dinini hacı hocadan değil kitaplardan öğrenin. çünkü hocalarda birer insan
    En büyük kaynak Kur'an'dır, hadistir tefsirdir.

5|7
    1|2
    • Keşke herkes böyle bilinçli olsa..

Bunların yaptığı olayı irdelemek değil, olay üzerinden prim yapmak, islamı karalamak. Sorsan doğru düzgün asıl islam dinini araştırmamıştır fakat kişiler üzerinden çamur atmayı, islam dini böyle demeyi iyi bilirler.. Bu etik değil, kalleşçe ve vicdana aykırı.

• Dinciye güvenemeyeceğiz.

8|6
    1|6
  • Konuyu saptirmayin.. Başka yöne çekip ıslama saldırmayin.. sscmasspan bir gazetenin saçma sapan bir haberi.. diyabette hiç kimde böyle bir fetva vermez ve iskanda böyle bir şey yok.. çok büyük bir günahtır.. böyle bir durumdaki baba evden ayrılmalıdır ve tövbe etmelidir.. ki normal bir baba bu şehveti duymaz.. İslami neden karıştırıyordu gördüğünüz her saçma haberi buralara taşıyıp bir de İslami karıştırarak.. doğru değil yaptığınız..

7|2
    2|3
  • Cumhuriyet gazetesinin türkiyedeki misyonu bellidir, İslam düşmanı bir yayın organıdır. Dolayısıyla yorumu bizleri alakadar etmez.

Fetva konusu ise çok hassas. Fetva vermek demek Allah adına hüküm vermek demektir. Devletin parasıyla hizmet veren bir kurumun da halkın sorularına cevap verme mecburiyeti vardır. Bunu bilemiyoruz gibi cevap veremez yani.

Fakat soruyu soran vatandaşın nasıl bir derdi varmış önce onu bilmek gerekli.

8|9
    6|11
  • Asparagas bir haber söz konusudur. Basit bir oyun ve millete sağ görüş düşmanlığı kazandırmak için yapılmış. Ben sol görüşe sahip biri olmama rağmen dine saygısızlık ederek insanların düşüncelerini değiştirmeye yönelik oyunları desteklemiyorum.
    www.diyanet.gov.tr/.../29441
    Ve görüşlerde de görüyorum bir çoğu için gayet inandırıcı olmuş...

5|1
    0|0
  • Diyanet tarafından bu haber yalanlandı. Metni aşağıda paylaşıyorum.
    https://www.facebook.com/diyanetbasin/?fref=ts

BASIN AÇIKLAMASI
    Bugün bazı internet sitelerinde Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanlığı Dini Bilgilendirme Platformu’na dayandırılarak verilen ifadeler ve bu çerçevede metinde yer alan akıl ve ahlaktan yoksun görüşler Din İşleri Yüksek Kurulumuza ve Başkanlığımıza isnat edilemez.
    Elektronik ortamda türlü hile ve desiselerle, çeşitli kelime oyunlarıyla, kendisini vatandaş yerine koyarak platforma soru sorup aldığı cevapları da tahrif ederek, bunu Başkanlığımızı itibarsızlaştırmanın bir yöntemi olarak kullanmak hiçbir akıl ve vicdan tarafından kabul edilemez.
    Bazı medya kuruluşları tarafından bu tür sapkın, çarpık yorum ve değerlendirmelerin bütün bir topluma Başkanlığımızın görüşü olarak takdim edilmesi hiçbir ahlaki temelle ve duyarlılıkla ilişkilendirilemez.
    Söz konusu haberle ilgili olarak tüm yasal haklarımızı kullanacağımızı kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.

Diyanet İşleri Başkanlığı
    Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği

3|1
    1|1
  • zaten senin okuduğun gazete dini kötülemek
    üzere yoğunlaşmış hep gülü değil dikenini gösterme derdinde. derlerdi de inanmazdım. tamam diyanet bir hata yapmş olabilir bunu yüceltecek değiliz ama neden hep kötü taraflarını görmeye diretiyosunuz

2|4
    3|4
    • Tamam da, kotu taraflar niye gozardi edilsin?

• Bizim dinle değil, müslümanlarla (!) derdimiz var. Din güzel, fakat onu pis elleriyle kirletenler günümüz sözde müslümanları.

• bak o sözüne katılırım dinimizi güzel yaşamayan müslümanlar mevcuttur fakat bazılarımız dini yaşamayı beceremiyor diye bunun suçunu dine çıkaramayız

• Ben insanlar olayı neden garipsemiş çözemedim. Orası dini sorular sorulan bir platform, Soruları cevaplamakta oradakilerin görevi. Cevapsız bırakmak gibi bir şey söz konusu değil. Adam soruyu sormuş sitede mezheplere göre cevaplamış cevabı tam okursanız anlarsınız. İşin ilginci ben dine inanmıyorum hani merak ettiğimden girip baktım ben bile garipsemedim millet sinir küpüne dönmüş. Bu arada haberi 2 kere okudum belki anlamamışımdır diye.

1|4
    4|0
  • imam böyle cemaatini sen düşün

2|3
    0|0
  • Kendi kızı var mı acaba demekki aynı şeyi yapıyor ki başkan olarak millete yalan bilgide veriyor hadi onu geçtim biri karısına kızına yan gözle baksın herhalde en delikanlı sıfatına bürünür ALLAH islah etsin inşallah gerçekten sapitmaya başladılar

0|1
    0|0
  • Diyanet bir hata yapmış. Fakat bazı pisliklere zina haram deyince neden harammış, böyle şey mi olur, ben ateist oluyorum deyip; yukarıdaki haberi görünce, namuslu olup böyle din mi olur demesi de çok saçma. Sanki ateistlikte namus diye bişey var.

1|3
    0|0
    • Diyanet hata yapamaz öyle bir lüksü yok hepsi eğitimli insanlar kasıtlı yapılıyor bunlar milletin iradesini yokluyolar

• Suudi arabistan mısıra ve irana bak orayada hack saldırıları olduğu için mi saçma sapan konuşuyorlar :) bende muslumanim ama İslami yok ettiklerini rahatlıkla görüyorum uyan kardeşim gerçek İslam sadece kuranda

• @kabaktadı onu ben de görüyorum. Fakat sorun dinde değil diyanette diyorum.

• adamın biri soru sormuş diyanetde fetva vermiş... bunu neden anlamıyorsunuz?
    babanın kızıyla ilişkiye girmesi günah ve de haram ve de caiz değil...
    bunun aksini iddia eden de zaten yok... bunda hemfikirmiyiz?
    söylemek istediği şu...
    adam demiş ki... ben kızıma bakınca erkekliğim uyanıyor... şehvet duyuyorum bunun hükmü nedir?
    diyanetde sen erkeksin kızın da olsa o da kadın... olabilir.. nefis şeytan araya girerse olabilir... günah değil haram değil... ama doğru da değil...
    mesele bu... bunu neden çarpıtıyorsunuz...

0|0
    0|0
    • iğrençsiniz

• @pasifika1 salakmısın sen kızım... ben olayı tasvip etmiyorum... sanırım anlama özrün var
      bir baba kızına şehvetle bakamaz islam enset ilişkiyi yasaklamış... bu iğrençliktir zaten
      iğrençlik görmek istiyorsan p*rno sitelerine bak... onlar sana yeter...
      burada söylenen açık ama beynin nedense anlamıyor bunu...
      adam sormuş... kızıma şehvetle bakarsam ne olur? o da cevaplıyor dinen bir yaptırıım yok... ama ahlaken yanlış bir olay... hepsi bu... anlamak çok mu zor?

• akp = ışid tek bir farkları yok

6|10
    10|12
    • Isid mi? Gercekten cahil oldugunu dusunuyorum. Deas , laik siyasete giren herkesi tekfir ediyor. Batida amerika doguda kurdistan kurmaya caliscagina inaniyorlar. Isid demeyin ona deas de. Zira tek ve gercek din olan Islami kotu gosteren israil kopegi orguttur.

• @abirisebi ışid deaş farketmez

• Farkeder. Allahu tealanin inananlara nur ettigi islami, ifratta olan bir teror orgutunun kullanmasi islami kotu olarak gostermez.

• demek ki kendi kızlarına şehvet duyuyorlarmış yoksa böyle fetva çıkmazdı :)

1|4
    4|2
  • Bu ülkede dinden anlamayanı diyanet işleri başkanı kendi ailesine bile faydası olmayan kadını aileden sorunlu bakan yaparsalar gaywt normaldir bu cümleyi kullanları yobazlıkta bir numarasın türkiye tebrikler

0|1
    0|0
  • Gerçek İslam bu değil. Ühü :(((

4|1
    1|2
    • Gercek islami gormek istemeyene nasil gosterebiliriz ki? Onyargindan dolayi kalbin kararmis.

• okumak bile istemiyorum duymadığım farzediyorum

0|1
    0|1
  • Tamamen karalama ve kurumu itibarsizlastirma kampanyası oldugunu düşünüyorum. Bir resmi kurum bir devlet kurumu asla böyle bir paylaşımda bulunmaz. Sanal ve elektronik ortamda hazırlanıp, medyaya servis edilen planlı programlı bir saldırı olarak görüyorum. Bir devlet calisani

0|0
    0|0
  • Herkes öfkelenmiş ancak olaki öyle bir şey olursa dinde yeri nedir bunu cevaplamışlar.
    Size baba-kız ilişkisini normal görmüyor zaten. İnançsız biri olarak siz müslümanlardan daha iyi anlıyorsam olayı durum vahim. Kızına tecavüz edenler var. İstekli olup gizli tutanlar da vardır. Cinsel çekim ve uyarılar azgınlıkla üst seviyeye ulaşırsa o zaman durum ne olur? İşte bu gibi durumlarda dini açıdan bakmışlar.

0|0
    0|0
  • Soruya, fetvaya hepsine saygım sonsuz ve "eyvallah" fakat nereye gidiyor bu dinin hali islamiyetin vaziyeti diyemezsiniz..
    İslam dininin kuralları Kuranı Kerim ve sahih hadislerden oluşur.. İstemeden veya kasıtla yanlış hareket eden müslümanların hareketleri islam dininin bir parçası olarak nitelendirilip karalanamaz!

0|0
    0|0
  • Size fetvayı şu şekilde yapayım:
    Bu sapık düşüncede babalar malesef var. Hatta bu düşüncelerini gerçekleştirenler de var. Şimdi gelelim din buna ne diyor?

Şimdi bildiğiniz üzere, düşündüğünüz bir fena iş, eğer düşünce de kalırsa günah olmaz. Günah olması için örneğin bu soruda oldugu gibi kızını şehvetle öpmesi gerekir. Bu bir günahtır.

Normal bir babanın kızını öpmesinde bir sakınca yoktur çünkü hiçbir saglıklı baba kızı hakkında böyle düşünceler beslemez.

İslam bu konuya bir hastalık düzeyinde bakar. Ve bu şekilde hissettigini anlayan bir baba derhal tedavi olmalı ve kızına bu düşüncelerini artıracak şekilde yaklaşmamalıdır.

Sonuç olarak bu tür babalar tedavi olmalıdırlar. Düşüncelerini eyleme dökmediği sürece de günaha girmiş olmazlar. Günaha, eğer kızlarını taciz ederler ise girerler.

0|0
    0|0
  • Kadının biri eşinin öz kızına cinsel istek duyduğunu iddia ederek boşanma davası açsa ve mahkeme doğal olarak kendi öz kızına cinsel istek duyan baba ile annenin evli kalmasının mümkün olmadığı yönde karar verse be tarafların boşanmasına karar verse bu karar tuhaf olur mu? Hakimin böyle ahlaksız bir sebeple bana gelmeyin deme şansı var mı?

1|0
    0|0
  • Birisi yanlış yapmışsa yanlış onun yanlışı islamın değil. Bunu "müslümanlığın vaziyeti" ya da "bu dinin vaziyeti" diye görmek çok çok daha saçma mantıksızca. Siz var ya algılara oynuyosunuz harbiden kendi görüşlerinize insanları çekiyosunuz böyle ince detaylarla.

1|0
    0|0
  • m.haberturk.com/.../1178311-diyanetten-sert-aciklama-akil-ve-ahlaktan-yoksun-gorusler
    "Diyanet İşleri Başkanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği'nden yapılan yazılı açıklamada, "Bugün bazı internet sitelerinde Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanlığı Dini Bilgilendirme Platformu'na dayandırılarak verilen ifadeler ve bu çerçevede metinde yer alan akıl ve ahlaktan yoksun görüşler Din İşleri Yüksek Kurulumuza ve Başkanlığımıza isnat edilemez" ifadesi kullanıldı.

0|0
    0|0
  • her zaman dediğim gibi diyanet kapatılmalııı gereksiz bir kurum

3|1
    0|1
  • işte bu yüzden bu zırvalıklara inandırdıkları insanlar kendi kız çocuğunu sevemiyor, kız çocuğuna hastalıklı gibi bakıyor. Allah nasip ederse ben de erkek çocuğundan çok bir kız çocuğum olsun istiyorum. Allah ömür verdikçe de elimi de ölene kadar üzerinde çekmeyeceğim. Ben bu ülkenin 15 sene sonraki halini şu an düşünemez hale geldim. Kızlarınızı okutmayın, kızlarınızı kapıya salmayın, ya hepiniz o kızlar dediğiniz doğurdu.. bu nasıl bir mantık bu nasıl din arkadaş müslümanlık bu ise eğer ben kabul etmiyorum.

0|1
    0|0
  • Cumhuriyet gazetesini kaynak olarak göstermek zaten olayın hayaliyeti hakkında yeterince bilgi veriyor :))))))

1|2
    3|1
  • Diyanet, diyanet değil genelev sitesi tövbe estağfurullah. Dini getirdikleri şu hale bakın yazık vallaha yazık.

0|1
    0|0
  • İlk okul yillarinda camiye kuran ogrenmeye gidiyordum. Hocamiz cok iyiydi her yonuyle kapali bir bayan geldi hocam dedi. Cocuguma kur_an ogretiyorsunuz lutfen su parayi alin. Hoca bacim dedi. Biz Allah rizasi icin bu isi yapiyoruz lutfen parani cebine koy.

Bizim mahalledeki arkadaslar baska camiye gidiyorlardi sende gel bize katil beraber gidelim dediler. Peki dedim gidelim. Mevsim yaz mevsimi ve arkadaslarin giddigi camiye ucuncu gidisim. Hoca ; aferin guzel okuyorsun diyip bir eli gomlegimin arasindan memelerimi oksadi. Bir dahada o camiye gitmedim.

İlk gittigim hocayi tanimasam bilinc altimda butun hocalar sapik imaji olusacakti.

Demem o ki! Ruh sagligini kaybetmis bir mal yuzunden temiz insanlarin gunahini almayin

0|1
    0|0
  • Sizde kaynağı ne olduğu nereden geldiği, doğruluğu araştırılmayan bir yazıyı netten bulup böyle soruyorsunuz. Ben bu haberin doğru olduğuna inanmıyorum. O linki diyanete gönderip bu haber nedir diye sorucam bakalım ne cevap verecekler.

1|1
    0|1
  • Erkekler Devam
    81
Yükleniyor...