Sokak ortasında öpüşmek özgürlük mü, ahlaksızlık mı?

Sokak ortasında öpüşmek özgürlük mü, ahlaksızlık mı?

0|0
76|118

En İyi Erkek Görüşü

• Ahlaksızlık.
    O senin şahsi özgürlüğün, bizim değil.
    Sokak ortasında öpüşerek , sokakta gezdirdiğim çocugumun, veya başkalarının ahlakını bozuyorsun. Onların özgürlüğünü kısıtlıyorsun. Zarar veriyorsun.
    Dolayısıyla özgürlük olmalı ama şahsi özgürlük olmamalı. En basit örneğinden sokakta cinsel seks de özgürlük. Ama şahsi. Bize zarar verir.
    Cinayette özgürlük. Ama hem yasaya hemde bize zarar.

8|7
    5|4
    • Çocuk görse ne olur? Sigarayı, alkolü, uyuşturucuyu öğreneceğine aşkı öğrenmesi ona da hiç kimseye de zarar vermez.

• Senbi adammışsn çok güzel bir şekilde anlatmışsn bu bir ahlaksızlktır

• Aynı ahlaksızlık bazı diziler içinde geçerli. 7 yaş ve üzeri olan yayınların bir çoğunda sevişme sahneleri var. Yanımda biri varken resmen utanıyorum. Milyonlar izliyor sonuçta !

En İyi Kız Görüşü

• ahlaksızlık.. sınırsız özgürlük diye bir şey yokur başkalarının özgürlük alanını kıstıladığın an senin özgürlüğün biter.. özellikle de kamuya açık bir ortamda çoluk çocuk vs. öpüşme yiyişme görmek zorunda değil

1|2
    1|0

Erkekler Ne Diyor 117

• Ozgurluk. Iki insanini birbirini opmesini ahlaksizlik olarak gorenleri de anlamak guc. Hirsiza, ugursuza ayni tepkiyi vermiyorlar.

1|1
    0|0
  • Daha büyük ahlaksızlıklar var buna gelmeden önce

3|1
    0|0
  • şapur şupur öpüşmek ahlaksızlık tabıkı ama masumca bı opucugun hıc bır zararı olmaz...

5|0
    0|0
  • Ahlaksızlık.

3|1
    0|1
  • Öpüşecek birisi olanlara özgürlük, bizim gibi olmayanlara ahlahsızlık..

1|0
    0|0
  • Ahlaksızlık kanks

1|0
    0|0
  • Özgürlük, liberalizm ideolojisinden doğan bir kavramdır. Resmi tanımı; Devletin, insanların yaşam, mülkiyyet ve hürriyet özgürlüklerine dokunmamasıdır özgürlük. Fakst, neo liberaller bu kavramı olağan üstü genişleterek her şeye özgürlük demeye başladılar. Vermekten tut, yakamaktan, öpüşmekten , ve babaya karşı çıkmaktam vs... sonra bu anlayışı solcular benimseyerek, öpüşmeye özgürlük dediler. Bana göre; öpüşmek ahlaksızlıktır.

1|0
    0|0
  • sokakta bir erkek kız arkadaşını dövse ikisi arasında diyecek tipler öpüşünce veya sarılınca kuduruyorlar. şahsen sokak ortasında bugüne kadar yakınlaşmadım ama öpen de öper bundan rahatsız olmam

3|0
    0|0
  • Özgürlük de değil ahlaksızlıkta değil. Herkes istedi gibi yaşayabilir. Lakin onların bu özgürlüğü benim özgürlüğümü kısıtlamak yani rahatsız etmektedir. Yoksa aşk yaşansın öpüşsünler sevişsinler çokta umrumda değil ama gözümüze sokmasınlar. Herşeyin bir raconu var.

1|0
    1|0
  • bize müslümanlara göre ahlaksızlık dır

1|0
    0|0
  • Eskiden kimseyi ilgilendirmez istediğimi yapıyorum diyordum ama düşüncelerim tamamıyle değişti ^^ Ahlaksızlıktan başka birşey değil.

1|1
    0|0
  • ahlak dışıdır. öpüşmek kişisel özel bir eylemdir.

1|0
    0|0
  • Burası Türkiye Cumhuriyeti ile burası islam ülkesi
    burada sokakta kadın öldüre bilirsin
    burada sokakta kadın bogazliya bilirsin
    burada sokakta kadın dövebilir bilirsjn
    burada sokakta kadını opemessin

2|0
    0|0
    • Eksik kaldı bacına tecavüz edip cemaate imamlık yaparsın
      Etek giyen erkek kadına bakarsın

• öpüşmek özgülük olmamalı ve ahlaksızlık sayılmamalı öpüşmek öpüşmektir dinle saygıyla özgürlükle ahlaksızlıkla alakalı değildir öpüşmenin özgürlük sayıldığını bir ülkede yaşıyosanız koşarak uzaklaşın ki öyle bir durumdayız :(

2|0
    2|0
    • Neden?

• @Mutluyuzbiz ben herkeze göz kırparım gerektiği yerde adımı söylerim sana kendini özel hissettiren nedir anlayamadım ben?

• Sohbete devam edersin diye hemen söyliyeyim dedim
      Neyse iyi geceler diyelim..

• Ya vedalaşırken falan küçük bir öpücük tamam ama yiyişme boyutuna giderse hoş değil bence

2|0
    0|0
  • Özgürlük demek yanlış ama Ahlaksızlık olarak nitelemekte yanlış. Doğru bir davranış değil diyeyim 😉😃

1|0
    0|0
  • Benden öncekiler ahlaksızlık diyor benden sonrakiler özgürlük. Bana göre de ahlaksızlık daha ağır basıyor.

1|0
    0|0
  • Ahlaksızlık.

2|0
    0|0
  • özgürlük

2|0
    2|0
  • ahlaksızlık

2|1
    1|0
  • Hepsinden önce saygısızlık. Görmek zorunda mıyız arkadaş

1|0
    0|0
  • Ahlaksızlık olarak algılıyorum.

1|0
    0|0
  • Yari yariya

1|0
    0|0
  • Ahlaksızlık.

3|0
    2|1
  • özgürlüktür kesinlikle

3|0
    1|1
    • Bir başkası rahatsız oluyor ise?

• insanların mutlu olduklarını görmek çok daha güzel.. savaş ve kavga görmekten öncelikle.. tv kanalların da da rahatsız olunacak çok şey vardır herkesin kendine göre.. ancak ne yapıyoruz.. kanalı değiştiriyoruz.. o yüzdende kafamızı ve bakışlarımızı da çevirebiliriz.. benceee

• ağlaksızlık değilde sokak ortasındada yapılmaması lazım git otur biryerde ya da karanlık bir ortama geç yap parkta yalnız kaldığınızda öpüşün kimsenin pek geçmediği biryerde öpüşün

1|0
    0|0
  • ahlaksızlık.. öyle özgürlüğün içine tüküreyım

1|0
    0|0
  • bence çocuklara küçükken herşey öğretilmeli böyle ön yargılar kaldırılmalı öpüşmek ahlaksızlık değildir kesinlikle hatta bence seks bile değildir normal günlük hayatta yapılan birşey işte

1|0
    0|0
  • Youtube: olan var olmayan var enter
    https://m.youtube.com/watch?v=Qh8wV1J7Mkg

1|0
    0|0
  • Yerine göre değişir. Bunu şöyle düşün, sen bikininle plaja gittiğin zaman dikkat çekmezsin. Ama o bikini ile şehir içinde gezersen kim bu manyak derler.

2|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    87

Kızlar Ne Diyor 75

• Daha önemli sorunların yok mu?

4|3
    1|0
    • Yok? Senin verebileceğin bir cevabın da yok sanırım

• Cevabımı anlamadıysan yapacak bir şey yok :)

• Ahlaksızlık bence. Sokaktan geçen küçük çocukların piskolojisi bozulabilir. Ya da farkında olmadan onlarda denemeye çalışabilirler. Aile geçebilir o sokaktan. Sokağın ortasında öpüşeceğinde git evinde öpüş. Ben görsem onların kafalarından tutup ayırırım sonra bir güzel azarlar yoluma devam ederdim😄

1|1
    2|1
  • Özgürlük, ben yaparım ya da yapmam. Beni ilgilendirir. İki insanın öpüşmesi 3. kişilere ne gibi zarar veriyor?

2|1
    2|2
    • olan var olmayan var canı çeker

• evde kapalı yerde rahat rahat sevişmek varken neden onun bunun gözü önünde şaapıyım ki :D

• @hatip01 açıkçası birisiyle olan yakınlaşmam seni ve senin gibileri ilgilendirmez. Kiminle ne yaptığım zaten hiç ilgilendirmez.

• Bizi ilgilendirmediğine göre özgürlüktür
    Ahlak bekçisi değiliz sonuçta

4|0
    3|3
    • Toplum içinde yaşanıyor ama sonuçta

• Zaten günah, yani ister sokak ortasında olsun ister, tek başına.

2|1
    2|0
  • Ben saçma buluyorum herkes ileri görüşlü değil yanlış anlayanlar oluyor

1|0
    0|0
  • Ahlaksızlık

1|2
    1|0
  • Ahlaksızlık

1|1
    0|0
  • özgürlük

2|1
    1|1
  • Ahlaksızlık

1|1
    0|0
  • ahlaksızlık

1|1
    1|0
  • Özgürlük ✌

3|0
    2|1
  • Ikiside degil ya.. ama özel seyler özel kalsa daha iyi olur

1|0
    0|0
  • Bence hicbiri de degil , bu yuksek dozda bir cesarettir 😄

1|0
    0|0
  • Kimsenin ahlak bekçiliğini yapmayacağım ama bu topluma saygızlıktır ve toplum içinde vıcık vıcık sevmem gerek yok bence böyle şeylere

1|0
    0|0
  • özgürlüktür, nasıl ki sokakta bir insanın yemek yemesi özgürlükse bu da özgürlüktür

1|1
    0|0
  • Ahlaksızlık değil de kimse kimsenin öpüşmesini görmek zorunda değil bunu geçtim çocukları düşünün biraz lütfen.

2|1
    0|0
    • Çocuklar sokakta öpüşen çiftlerden çok şiddet görüyor ona odaklanın biraz

• Kötü bir şey görmüşyorlar ki?

• @Altariel Ahlaksızlık değil bu, durumun bu kalıba sokulması çok yanlış zaten. Çocuklarınızın böyle şeylere tanık olması rahatsız etmiyorsa devam edin o zaman. Bu benim yorumum, benim görüşüm, ve çocuğumun böyle bir şeye maruz kalmasını istemediğim bir şey. Şimdi ki yakınlaşma ve öpüşmelere göz önünde bulundurursak pek de masum değiller, unutmayalım.

• Bırakın gençler öpüşsün

1|0
    0|0
  • bence ahlaksızlık

1|1
    0|0
  • AHLAKSIZLIK
    (Müslümansan)

2|1
    2|0
  • İnsanla4 istedigini yapar benim gorusumun onemi yok bosuna demokrasi ve medeni bir ulkede yasamiyoruz

2|0
    0|1
  • Öpüşmek ahlaksızlık mı ki? Ee keşke o zaman herkesin ahlaksız tarafı bu olsa ne güzel olur. Aşkın en masumane şeyi bu ya. Abartmaya gerek yok.

1|0
    0|0
  • Özgürlük bana göre, fakat kalabalıkta ağzını yiye yiye öpüşmek değilde, hani biraz daha sakince ya. :D Tenha yerlerde yapmaları daha uygun olur. Fakat ahlaksızlık olduğunu düşünmüyorum.

1|0
    0|0
  • Ahlaksızlığın daniskası

1|1
    0|0
  • edepsizliğin daniskası.

1|0
    0|0
  • beni rahatsiz etse de karismaya hakkimiz yok sanirim

2|0
    0|1
  • Ahlaksızlık

1|0
    0|0
  • Ahlaksız :D

1|0
    1|0
  • Özgürlüktür, bir şeyden rahatsız oluyorsan onu yapmazsın olur biter.
    İnsanların yaptıklarını yargılamak kimsenin haddine değil, birine zarar gelmediği sürece.

2|0
    0|0
    • Küçük çocuklar görüyor mesela?

• Bir çocuğun, iki aşık insanın öpüşmesini görmesi emin ol sokak ortasında eşini döven adamı görmesinden daha normal ve iyidir. Ayrıca ne gibi bir zararı olabilir ki bunun, küçüklükten beri ''ayıp, günah, haram'' diye bastırılmış cinsel duygular zamanla dışavuruma uğruyor ve çok kötü durumlara yol açıyor.

• Sade öpüşmek özgürlük ama yer gibi öpüşmek gereksiz

2|0
    1|1
  • Kızlar Devam
    45
Yükleniyor...