Babasının öz kızına şehvet duyması haram değil midir?

Haram olmadığını ben söylemiyorum, maalesef ülkede din konusundaki en yetkili makamın fetvası bu !

Diyanet'e bağlı fetva hattı "Bir babanın öz kızına şehvet duyması haram mı" sorusuna "Haramlık oluşturmaz" yanıtı verdi.

AKIL ALMAZ İFADELER

İşte o, “Bir babanın öz kızına duyduğu şehvet, karısıyla olan nikâhını düşür mü?” sorusuna verilen kapsamlı cevap:

“Babanın kendi öz kızını öperken şehvet duyması durumunda nikâhın ne olacağı konusunda görüş ayrılığı vardır. Bazı mezheplere göre, babanın şehvetle kızını öpmesi ya da şehvetle ona sarılmasının nikâha bir etkisi yoktur (bkz. İbn Rüşd, Bidayetü’l-Mücdehid, Mısır 1975, II, 33; İbn Kudame, el-Muğni, VII, 486; İbn Cüzey, el- Kavaninü’l Fıkhiyye, 138). Hanefilere göre ise; babanın, kızını şehvetle öpmesi, kızına şehvetle sarılması durumunda kızın annesi bu babaya haram olur. Ancak bu tür sonuç doğuracak tutmanın, teni tenine değerek olması ya da altının sıcaklığını iletecek kadar ince bir örtüden olması gerekir. Kalın elbiselerden tutarak ya da vücuduna bakıp düşünerek, şehvet duymak, bu tür bir haramlık oluşturmaz. Ayrıca kızın, 9 yaşından büyük olması gerekir. Şehvet duymanın işareti, erkeğin organında bir uyanma, uyanıksa uyanışının artması, kadının da kalbinin heyecanla çarpmasıdır.”

Fetvanın yayınlandığı sayfa için tıklayınız.

K
usura bakmayın ama bokunu çıkarttılar artık !

0|0
5|15

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 4

• Böyle saçmalıkmı olurmu be!! Akıl var mantık var, böyle şeyin nasıl fetvası olur? Adam kendi kanından bir parçası olan kızına yan gözle bakması nasıl haram sayılamaz!!! Öz be öz kızına hemde? Vallah şimdi 21 yy herkes kafayı yemiş. Bir Allahın akıl hastası söylediğine mi inanıcak insanlar? Toplumumuzun bir değerleri var değil mi, her yazılan saçmalığa inansan insanlar, ohohoo... şimdiden yanmışısız..

0|2
    0|0
  • allah askiyla yanan dindar akp fetvayi verenler hakkinda sorusturma acmiyorsa haram degildir. bildiginiz üzere cb'ye hirsiz demek büyük suctur ve yargilanirsin ama islamda kizina zikin kalkabilir fetvasi vermek suc degil demekki, dini ve islami asagilayici, kücük düsürücü bir aciklama olsaydi müslümanlarin kurtaricisi akp ilk müdahaleyi yapardi.
    yapmiyorsa caizdir, akpden daha iyi bilecek degilsiniz islami.

1|0
    0|1
  • Oha yalan olsun bu

0|1
    0|0
  • Bu aciklamayi yapan kisi kiizina goz koymus. Yok oyle bir dunya

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• fetvayı gördüm , okudum , üçüncü kez tıkladığımda fetvanın başlığı olsa da kendi gelmemeye başladı. Anladığım doğru ise diyanetin sayın ve muhterem yetkilileri sayfayı kaldırdı.

Diyanet de Kuran'ı bırakıp ne idüğü belirsiz kişilerden rivayet edilen hadislere biat etmiş anlaşılan ve sayfaya bakınca , bu hadisleri Kuran yerine yol bilen ve insanları da cühelalık ile suçlayacak kadar ileri gidenler de var ve işin kötüsü yaşları da ergen değil, baba olacak yaştalar..

Kuran Nisa 23 açıkça der ki ; Size şunlarla evlenmek haram kılındı: Analarınız, kızlarınız, kız kardeşleriniz, halalarınız, teyzeleriniz, erkek kardeş kızları, kız kardeş kızları, sizi emziren süt anneleriniz, süt kız kardeşleriniz, karılarınızın anneleri, kendileriyle zifafa girdiğiniz karılarınızdan olup evlerinizde bulunan üvey kızlarınız, -eğer anneleri ile zifafa girmemişseniz onlarla evlenmenizde size bir günah yoktur- öz oğullarınızın karıları, iki kız kardeşi (nikah altında) bir araya getirmeniz. Ancak geçenler (önceden yapılan bu tür evlilikler) başka. Şüphesiz Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.

Bunu bırak , aklı başında insan kendi öz kızına bir de 9 yaş üstü diyerek hangi ciğer ile hallenir, bunun dinde yeri olamaz , ayrıca psikiyatrik bozukluktur , bu düşünce ensestik pedofiliye kapı açar , bütün MEDENİ ülkelerin kanunlarında da affı olmadan ağır cezası mevcut.

Kısacası , şeker şey biri atmış bu fetvayı , birileri de uyanmış din kurumunun tepesinde. Kesin gazlı Kpss ile göreve tayin edilenlerden...

1|0
    0|0
    • şeker şey = oraya danngalak yazdım

• Şimdi de çıkan şu :

Bakım çalışması yapılmaktadır. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz

• Son durum delillerin yok edilmesi...

Anasayfa / AİLE HAYATI / Evlilik (Nikâh) / .

Kayıt Bulunamadı

İşin garibi , bunları yargılayacak bir makam da yok , dava açsan bilirkişisi yine bunlar...

• Hanefilere göre ise; babanın, kızını şehvetle öpmesi, kızına şehvetle sarılması durumunda kızın annesi bu babaya haram olur. Ancak bu tür sonuç doğuracak tutmanın, teni tenine değerek olması ya da altının sıcaklığını iletecek kadar ince bir örtüden olması gerekir. Kalın elbiselerden tutarak ya da vücuduna bakıp düşünerek, şehvet duymak, bu tür bir haramlık oluşturmaz. Yani nikahı ortadan kaldıracak kadar haram olmaz diyor. Tamamen haram olmaz demiyor.

Zaten ilk cümle "Hanefilere göre ise; babanın, kızını şehvetle öpmesi, kızına şehvetle sarılması durumunda kızın annesi bu babaya haram olur." şeklinde

Okumuş olduğun bir yazıyı lise bitirerek en fazla bu kadar anlayabilmen gayet normal.

0|0
    1|1
  • Bütün sapık yobazların altında durduğu şemsiye dinin kendisidir.. İyi bir kılıftır sapkınlıkların , hırsızlıkların , cinayetlerin meşrulaştırılması açısından..

1|1
    1|0
  • Bunun da kivirmasi kolay onlar icin. "Şehven aciklama"
    Zihniyetine tukurduklerim !

0|1
    0|0
  • Müslüman olmadigim icin yine kendimle gurur duydum

1|0
    0|0
  • Cimbizla konu cekmek diye buna denir. Gayet guzel bir cevap verilmis bence.

0|0
    2|1
  • Allah ıslah etsin

0|0
    0|0
  • Kendi aklin var demi kocum buna birinin fetva vermesi mi gerekiyor iyi ya da kotu diye beynini kullan gerisi bos

1|1
    1|0
  • insanlığın üzerine kıyameti getirecek tek şey HADİSLERDİR

0|1
    0|0
  • yok daha neler cibiliyetlerini...

0|1
    0|0
  • Oha layn..

0|0
    0|0
  • işte bunlar yüzünden dinden tiksiniyor millet.

0|0
    0|0
  • Her serefsiz dinsizin verdigi Fetvalari, Dini bir tarafa birakalim, ensest iliski sapikliktir serefsizliktir.

0|0
    1|0
  • bu ciddi mi :S

0|0
    0|0
  • Hadi be linke tıklamadım okuduklarım doğruysa eğer ateistlere ve deistlere bir kez daha hak veriyorum...

1|0
    0|0
Yükleniyor...