Türkiye'de bir kızın yalnız yaşaması neden garipseniyor?

Yalnız yaşıyorum çalışan bir bayanım ama etrafımdaki herkes bunu garipsiyor. Özellikle komşularım. Soracak olursanız evime hiç erkek gelmedi. Herkeste aynı soru, neden yalnız yaşıyorsun? Zor olmuyor mu? Bunun nesi zor olacak Allah aşkına! Siz ne düşünüyorsunuz?

0|0
27|55

En İyi Erkek Görüşü

• sen takma boşver.. hayatının tadını çıkar... keyfine bak.. sen kendini biliyorsun ya o yeter

1|0
    0|0
    • haklısın ama sıkıldım insanların hepsi aynı kafada

• insanlara kalsa hiçbir şey yapmaman lazım zaten

En İyi Kız Görüşü

• Artık yalnız yaşayan kizlar arttı alışsinlar

4|0
    0|3
    • Dost hayatı da artiyo sizin gibiler yüzünden onun için de sormuş olabilirler

Erkekler Ne Diyor 54

• Taktir edilecek bir durum iken , biz yargılamayı ve ahlaksızca düşünmeyi tercih ediyoruz...

1|1
    0|0
  • insanların içleri fesat.. ya da kendi yapamadıklarını başkalarının yapmasını kıskanıyorlar

2|0
    0|1
  • Maddi açıdan kendinize bakabiliyorsanız bence bir sorun yok demektir

1|0
    0|0
  • tek başına huzurlu oluyor..

1|0
    0|0
  • İzmir de yaşarsan durum bunun tam tersi.
    Ne de olsa İzmir sözde gevur. Cahil toplumlardan nefret ediyorum. Bizim ülkemizin yarısı bu gruba giriyor.

0|0
    1|0
  • Kadının tek başına ayaklarının üstünde durmasına şaşıyorlar ve inanası gelmiyor toplumun.

1|0
    0|0
  • türkiyenin gerçeği bu bende yanlız yaşarım dişi sinek bile girmez eve :D ama gel yan komşuya sor her gece dansöz oynatıyom sanki evde :D

2|0
    0|0
  • Normal yasaya bilir

1|0
    0|0
  • Uygun değil sapık çok korumasız.

0|0
    0|0
  • Gereksiz yargilar hukumler ve onyargilar kadina basari yakistirilmiyor ulkemiz ne yazikki kadina hakettigi yeri ve degeri vermeyen bir topluma sahip lutfen itibar etmeyiniz siz dogru yoldasiniz :)

0|0
    0|0
  • Normal bence

0|0
    0|0
  • bence asıl onlar garip ayrıca evine erkek de gelebilir arkadaşın da olabilir partnerin de kime ne bundan.

1|0
    0|1
  • yaşın kaç senın evlat?

0|0
    0|0
  • tabıkı de normal garıpseyenlerın aklıından gecenler farklıysa bılemem ama bı bayanda erkekde yanlız yasayabılır

0|0
    0|0
  • sosyolojik bir durum bu arkadaş. bu toplumun ön yargılarını anlatmamıza gerek olmadığını sanıyorum nede olsa TR'de yaşıyorsunuz :) metropol veya kıyı şehirleriymiş bu ülkenin her karış toprağı garipsenilmiş zihniyetlerle dolu bir zihin savaşımı şart bu toplum için. erkek veya kadın yaşamın zorluğu her iki cins içinde geçerlidir varsa bir zorluk şayet... Size körelmiş bir zihniyetin toplumunda başarılar dilerim...

0|0
    0|0
  • eve oğlan atarlar diye :D yazın memlette iki kız ev aryodu komşumuzn alt katı boştu orayı tutun dedik aradık kadın öyle dedi onlar oğlan atar diye işte parti yapar felan sinir oldum ya o günden beri konuşmuyorum onlarla

0|0
    0|0
  • İyide basit cevabı, savunmasız olduğu için.

Etrafta abaza dolu.
    Tecavüzcüleri hiç söylemiyorum.
    Ve tek başınasın.
    Dolayısıyla senin iyiliğini düşünüyorlar.

0|0
    0|0
    • Tecavuzculer eve hizmet mi yapiyor. Butun tecavuzler otobuste durakta parkta oluyor

• Ha birde sey var. Kac kez gece bardan bara gezdim sokaklarda yurudum bir kez bile tacize ugramadim.

• Of çok taraflı konuşuyosun, objektif düşünemiyorsun bile üzgünüm.

• aslında dışarısı full sapık. aynı onlalrın zihinlerinde oldukları gibi. o yüzden böyle düşünüyorlar. sen rahat ol. en güzeli :)

0|0
    0|0
  • Varoş mahallesinde yaşarsan boyle olur

1|0
    0|0
  • ata sporu o bizde :) yadırgamak seni yelloz seni eve erkek atıyo bu kesin :)) diyolardır içinden mahhalleli

0|0
    0|0
  • Bizim toplumun en iyi yaptığı şey eleştirip, yargılamak. Ondan sonra niye biz gelişmiyorsunuz diyorlar beyinler gelişmeden ülke nasıl gelişsin

0|0
    0|0
  • çok doğal...

0|0
    0|0
  • sence niye diye hiş düşünmedinmi cidden

0|0
    0|0
  • eve erkek geliyo diye düşünürler ondan

0|0
    0|0
  • Bilemiyorum benim kanımca bu bir ''Tercih'' meselesidir hiç kimseyi ilgilendirmez garipseyen varsa da bu garipseyen kişilerin sorunudur... :) :)

0|0
    0|0
  • Toplum olarak alışık olmadığımız bir durum. Türk toplumu bazı şeyleri kabul etmiyor geleneklerimizde yok. kabullenmek zor malesef

0|0
    1|0
  • Sığ fikirli insanlarla dolu bir memlekette yaşamamızdan kaynaklı osla gerek

0|0
    0|0
  • Şöyle söyliyeyim; gecenin bir yarısı denize karşı baktığımda tepemdeki ayı görmenin verdiği huzur bana yeter. Mehtap olmasa da olur..

0|0
    0|0
  • dul musun bekar mı neler yasadında yalnıız yasıyon nelerle ugrasıyon var mı lagara lugaran dıye mahalle tıpı kadın merakı yoksa bırseın evlendırme dertlerı baslar klasık sogut altı dedıkoducu tayfası

0|0
    0|0
  • Korkuyolardır kocalarını ayartırsın diye 😄

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    24

Kızlar Ne Diyor 26

• Rahat baya anlıyorum seni

1|0
    0|0
  • aynen aynen katılıyorum. bir de yalnız yaşadığını öğrenen erkeklerde bir yavşama söz konusu oluyor. deli oluyorum bu duruma.

1|0
    0|0
  • Türkiye'de alışkın değiller çünkü mantık, bir kadın ancak ailesiyle oturabilir çocuk doğurabilir yemek yapabilir. Bizim mahallede ve akrabalar içinde ne zaman denk gelsem, var mı bişi? kurarlar kafalarında, kesin ailesiyle küsmüş. kendini kız başına nasıl kollayacak? ev geçindirmek kolay mı vardır bir takıntısı. Hepsi müge anlı esra erol :D

1|0
    0|0
  • kızma bazıları cidden zor olduğunu düşündüğü için hani paran yetişiyor mu evladım diyemediklerinden zor olmuyor mu diyorlar

0|0
    0|0
  • Bu soruya gerçekten bende şaşırıyorum, sana ne kardeşim diyeceksin Alla alla. Herşeyin altından birsey arayan bir millet malesef, umursamayacaksın o soruyu soranları. Kendine güvenmeyen zaten yalnız yaşamaz.

1|0
    0|1
  • İşte türkiye klasiği

0|0
    0|0
  • Toplumu irgalama , konusmalar, dedikodular bitmez bakarsin yarin sana bir koca da bulurlar 😂

0|0
    0|0
  • Saçmalık ya tınlama.

0|0
    0|0
  • Belki gecim bakimindan zor olmuyor mu diyolardir yoksa herkes yalniz aslinda ve kafa dinlemek bence muhtesem bisey aksama kaadar istedigin arkadasinla gez eglen eve gel uyu 😊😊😊

0|0
    0|0
    • 1200 maasla 4 kisilik aileyi gecindiren var

Ben mimarim ve tek kisiyim :)

• Gumumuz turkiyesinde maalesef cogu insan açlik sinirinin altnda yasiyo ve yoneticilerine şükürler ediyolar karinlari aç uyumalarina ragmen. Cocuklarinin temel ihtiyaclarini dahi karsilayamamalarina ragmen. Onlara verilen şeylerin haklari oldugunu zaten almalari gerektigini bilmiyolar iyi niyetlilikten verldiklerini saniyolar. Iste bu sistemle mucadele etmek icin omrumun sonuna kadar mucadele edecegim. 1200 maasla aile gecindiren var dedinde ordan geldim bu konuyada

• Aynen ya çok haklisin

• Yaşam şartları ve etraftaki yanlış insanlar etken,,
    Yalnızlık şu anlamda zor,,
    Kimsesiz sahipsiz gibi oluyor,,
    İnsanı içindeki niyet götürür bir yerlere,,
    Sen mutlu umutluysan kimseyi sorun etme,,
    Rabbim gönlündeki yaşamayı nasip etsin canım,,

0|0
    0|0
    • teşekkür ederim ama sahipsiz derken :) ben mal mıyım birinin beni koruması gerek

• Sana ezik demek istesem direk net derdim,,
      Alinacagin bir sözüm yok,,
      Cevabimin ilk cümlesi düşüncemi ifade ediyor canım,,
      Benden de sana teşekkürler

• İstediğin gibi yaşarsın. Bizim milletin aklı başka yerlere çalıştığı için sürekli garipsiyorlar işte.

0|0
    0|0
  • ben de yalnız yaşıyorum gayet de memnunum hayatımdan:D

0|0
    0|0
  • ataerkil toplum iste. erkek yoksa eksiksin😏 mantik bu ne yazik ki

0|1
    0|0
  • Garipseyen insanları garipsiyorum

0|0
    0|0
  • Herkes işine baksın kime ne?

0|0
    0|0
  • Ben tek yaşayamam beceremem yani

0|0
    0|0
  • Çünkü insanlar he.

0|0
    0|0
  • Burdakilerin çoğu garip falan değil diye yazmış ama, gerçek hayatta yanlız yaşadığını söyle hemen kötü düşünürler.

0|0
    1|0
  • kendini koruman zorlasabilir

0|1
    1|0
    • ne anlamda? benim babam benden daha güçsüzdü aslında bir keresinde amcamla kavga ettiler ben savundum onu korudum. yani neymiş erkeğe ihtiyaç yok

• İnsanlar senin iyiliğini düşünüp yorum yapabilirler. Ayrıca Türkiye şartlarında pek alışılmış durum olmadığından çoğu kişi tepki gösterebilir.. Kadınla erkek her zaman eşit olamaz ki bugün kendini korursun yarın belki koruyamayabilirsin.. Seni sahipsiz görüp üstüne gelebilirler bile

• kimseyi takmicam millet ne düşünürse düşünsün bende yakinda yanliz yaşayacağım.

0|0
    0|0
  • Cok hos bir yasam tarzi

0|0
    0|0
  • Evet bu ülkede zor olur. haklilar, bu zihniyet olduğu sürece de zor olacak

0|0
    0|0
  • Benim odum kopar nasıl yasiyosun yalnuzzzz

0|0
    0|0
  • hayalimi gerçekleştrmisn afern kız sana.

0|0
    0|0
  • Bu kadar normal bir şeyin altında kötü niyet arayan zihniyet muhtemelen aynı şartlar içinde bulunsaydı tüm fantazilerini gerçekleştireceği için bu şekilde tepki veriyor. Çöpten farkı yok öyle insanların.

0|0
    0|0
  • Nerede oturduğunuza Bağlı ben de yalnız yaşadım ama kimse böyle bir şey sormadı merak ettim nerede yaşıyorsunuz?

0|0
    0|0
Yükleniyor...