Medeniyet nedir sizce sizce nedir?

medeniyet nedir sizce sizce medeniyet nedir
of ya ne detayıı

• modern hayat (teknoloji, moda, saglık sektoru rahat yaşam, egitim, vb. gunumuz yani )
    6% (1)27% (7)19% (8)Oy Ver
  • insana yakışan ahlak, egitim ve davranışlar
    50% (8)38% (10)43% (18)Oy Ver
  • ne biliyim yaşıyıp gidiyoruz işte
    0% (0)15% (4)10% (4)Oy Ver
  • medeniyet dedigin tek dişi kalmış canavar
    44% (7)20% (5)28% (12)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
4|12

En İyi Erkek Görüşü

• medine' den türediği söylenmektedir. toplumların birlikte yaşamalarından yani şehirleşmelerinden oluşmuş bir kavramdır. dolayısıyla belli bir kültürün oluştuğu ve birlikte yaşamanın kurallarına uyan toplumlarda medeniyet vardır. temeli kişi hakkına saygıdır. eğer bir toplumda kadın ya da erkek söz sahibi değilse o toplum medeniyetten uzak bir toplumdur. bilindiği üzere bazı afrika kabilelerinde kadının söz hakkı varken erkeğin söz hakkı yoktur ya da bazı doğu toplumlarında kadının söz hakkı yokken erkeğin söz hakkının olması söz konusudur. dolayısıyla bu iki toplum örneğinde de medeniyet yoktur. her ne kadar teknolojiyi kullanmış olmayı medeniyetle bağdaştırsalar da medeniyetin olduğu iddaa edilemez. öte yandan medeniyet sadece batıya ait bir kavram da değildir. nedense medeniyet dendiğinde batılı ülkeler, medeni dendiğinde batılı insanlar akla gelir. bu dogru değildir. çünkü medeni gözüyle baktığımız ülkeler kendi insanlarına gösterdikleri saygıyı diger ülke insanlarına göstermemektedirler. medeniyette çifte standart söz konusu değilken çoğu batı medeniyeti bu yapıdadır. doğu medeniyetinin ise tarihsel açıdan bakıldığında batıda gösteriş medeniyetinin zerresi dahi yokken tavan yapmış bir durumdaydı. zaten batının medeni bir seviyeye ulaşmasında doğu medeniyetinin yadsınamaz bir payı vardır. peki bu durumda neresi medenidir? medeni olan bir ülke ya da toplum yok mudur? bana kalırsa; medeniyeti teknolojiyi kullanmak olarak alırsanız vardır. hemde fazlasıyla fakat kişilerin özel yaşamına, düşüncelerine saygılı olmayı medeniyet ölçüsü olarak sayıyorsanız ne yazık ki medeni bir toplum yoktur.
    ne ben medeniyimdir ne de siz. zira hangi birimiz komşumuzun rahatsız olacağını düşünerek müziğin sesini kısıyoruz ya da açmıyoruz veya hangi birimiz birinin ürettiği yapıta ya da yaptığı işe hakaret etmeden, saygısızlık etmeden eleştirebiliyoruz. birçoğumuz bunlar gibi milyonlarca inceliği yapamıyoruz.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Son şıkkı işaretledim.

1|0
    0|0
  • medeniyet dedigin nedir oğlum tek dişi kalmış canavardır hee :D

1|0
    0|0
  • B dedim. Medeniyet zihindedir.

1|0
    0|0
  • Mordern hayat..

1|0
    0|0
  • Tek dişi kalmış canavar üstad öyle diyor.

1|0
    0|0
  • Medeniyer oyoşpiliğin diğer adıdır.

1|0
    0|1
  • Siktiribokdan birşey medeni insanlarida giruyoruz ahlak batılı ülkeler özellikle

1|0
    0|0
  • D dedim

1|0
    0|0
  • Sırf tek disi kalmıs canavardır yazmak için girdim anketmis😂

1|0
    0|0
  • Medeniyet Türkiye gibi olmayandır.

0|0
    0|0
  • Yek dişi kalmış

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Hiç biri. Medeniyet herkesin doğal yaşamında ve özgürce yaşaması, köleleşmemesidir.

1|0
    0|0
  • Tek dişi kalmış canavar.

1|0
    0|0
  • tek dişi kalmış canavaağr

1|0
    0|0
  • Medeniyet demek Türk demek!

0|0
    0|0
Yükleniyor...