Elin oğlu ve pilav ilişkisi?

"Elin oğlu diplomana değil yaptığın pilava bakar." Bu cumle hakkında görüşleriniz nelerdir?

0|0
24|47

En İyi Erkek Görüşü

• Elin oğlu torpile bakar tamam mı diplomana bakmaz sağlam dayın varsa girersin işe boş lafları geçicekler. Ben 2011 martta banka sınavını geçtim mülakatta elendim neden mi çünkü yeni gelen şube müdürü kadın tam 7 akrabasını TORPİLLE TORPİLLE işe soktuğu için. Arkadaşımı sene 2006 annesi özel bir şirkete yabancı soktu hiçbir kriteri tutmuyordu nasıl girdi? annesi müdürü tanıyordu bu yüzden müdürde demiş annneni tanıdığım için işe aldım diye adam 10 senedir çalışıyor orda. O yüzden DAYIN DAYIN TORPİLİN VARSA ÖYLE GÜZEL OLUYOR Kİ DEVİR HAKKINLA ALIN TERİNLE GİRME DEVRİ DEĞİL ONLAR ESKİDE KALDI

1|0
    0|0
    • Torpil cinsiyete bakmıyor yalnız.

• Yeni gelen şube müdürü kadın, müdürü tanıyan anne. Torpil iş ahlaki ile alakali cinsiyetle değil.

• Orda anlatımdaki ifade konuyu nereye çektin asıl meseleyi konuşmak yerine sen detaylardan bahsediyorsun ve kadın eleştiriliyor diye burada savunma yapıyorsun bana gerçekten sizlerin bakış açıları kadınların gece ile gündüz kadar erkekten farklı boşuna erkekler demiyor anlaşılmaz tuhaftırlar diye kadınlar için.

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 46

• sonuc itibari ile karnı doymayan bir adam kadını eleştirmeye başlar
    en egitimlisi ile en egitimsizide sizi annesi ile kıyaslayacaktır
    kısmen dogru

1|0
    0|0
  • tam olarak yerlı yerınde bır cümle.. kadını kadın yapan vasıflar vardır! buda olmazsa olmazdır.. yapamamak pek sorun olmayabılır ama yapmamak en buyuk sorundur.. benim için..

1|0
    0|0
    • Yapmamak her iki taraf için de sorun teşkil eder bazı şeyleri.
      Kadını kadın yapan vasıflar artık yemek yapması, iyi ütü yapması, temizlik yapması, ev düzenini sağlaması... sadece aile içinde bir yaşam kurmasını ve toplumun diğer alanlarında yerinin olmadığını belirten cümleler artık rahatsız etmeye başladı.

• tabııkı.. herkesın yapması ve yapmaması gereken seyler var.. ben sahsen soyle ozetleyıp gecmeyı yeglerım.. kadın sacını süpürge etmelı esı ıcın.. esıde bunu bılıp yoluna paspas olmalı karısının.. gereksız maço veya femınen seyler evlılıge daır seyler degıldır..

• 15 yıldır dışarda yerim
    Dünyanın en güzel yemeğinde yapsa
    Beni anlayamadıktan sonra çık olmas

Ve okumamış bir insan onu geçtik ileri düşünceli bir insan bile beni anlamaz deli der
    O yüzden pilav kalsın hayat mektebinden ve üni den diploması olsun
    En çok da aileden edep diploması olsun lütfen .

2|0
    1|0
  • Ahahaha :D Çok iyiyimiş yahu... Ben yaptığı pilava bakmadım, çok büyük hata ettiğimi düşünüyorum...

1|1
    0|0
  • Lapa yaparsan sınıfta kalırsın hayat okulunda :)

1|0
    0|0
  • elin oğlu kapının önüne koyarsa?

1|0
    0|0
    • Elin oğlu kendine neden bu kadar güveniyor ki? Ya kadın kapıdan çıkıp giderse?

• olabilir
      art niyetle demedim
      herşey olabilir
      kadında para kazansın diye
      ben kadının yanındayım

• Her şey olabilir lakin insanlar bu her şeyin önceliğini erkeğe veriyor. Genel olarak kadınlar bundan rahatsızlık duymuyor, erkekler zaten duymuyor herhangi bir rahatsızlık.

• Evde otur cocuk dogur zihniyeti

2|0
    0|1
  • Günümüzde evlenmek için çalışan bayan, devlet memuru bayan maaş iyimi buma bakar oldu insanlar. sevgi aşk yemek yapmak ütü yapmak pek önemsenmiyor. yaşlı teyzeler kız ararken kızın ne iş yapıyor maaşı ne kadar , sorularını soruyor.

1|0
    0|0
    • Ah o teyzeler yok mu? Konu onlar değil neyse saydırmayacam onlara.
      Önemsememek değil sadece bunların artık kadınlara ait görevler olmadığını belirtmek ve kadının toplumda, sosyal ve iş hayatında bir yerinin olduğunu anlamak ve buna göre hareket etmek gerekiyor.

• Günaydınlar :) bizim gibi eğitim almkış belli seviyeye gelmiş insanlar kadının yerini konumu ve durumunun artık toplumda sosyal ve iş hayatında olması gereken yerde görüyor. kadının çocuk doğruran yemek yapan gece eşini mutlu eden kişi olarak görenler malsesef azınsanmıyacak kadar var halen aşmak eğitim ve odunların yontulması ile olur sanırım

• Sen ne kadar kariyer yaparsan yap ne kadar okursan oku. Kocan eve geldiğinde yemeğini önünde ister. Yaptığın yemeği beğenmek ister.

1|0
    0|0
    • Eve geldiğimde ya ben yemeğimi önümde istersem nolacak?
      Bu tarz söylemlerin kadını toplumdan soyutlamak için söylenmiş olduğunu hiç düşündün mü?

• Kadın hizmet eder, kadın evde oturur, kadın çocuk yapar bakar vs vs. Kadın bunlardan ibaret değil ne zaman değişecek bu düşünceler

• Kültürünü değiştiremezsin : ) Zevkler ve renkler tartışılmaz. Ben çalışsın isterim başkası evde otursun ister ^^

• tam bir anne edebiyatı,
    kızlar siz diploma alın, diploma, pilav işi kolay

2|0
    0|0
  • Plan yesin

1|0
    0|0
  • Arabayida ehliyet surmuyor

1|0
    0|0
  • elin oğlu ne diplomaya bakar nede pilava salataya
    insan sevince isteyince kriter koymaz kritere bakmaz sadece sever

1|0
    0|1
    • Bencede böyle olmasi gerekir lakin sevmek karın doyurmuyor diyorlar. Aç insan sinirli olur diyorlar. Hep baskı hep baskı beni delirtiyorlar

• onu kim demişse saçmalamış ben yumurta kırmasını bilmeyen kızların evliliğine şahit oldum

• Söyleyen ne de güzel söylemiş.

1|0
    0|0
  • Pilavı tane tane yapıyormu v. s
    Bende sevgilime yaptırmıştım tane tane yaptı allahtan yoksa kovacaktım :D

1|0
    0|0
  • Elin oğlu kadının kalcalisina yemeğin salcalisina bakar.
    Şahsen ben.

1|0
    0|0
  • Eli iş görmeyen kadın ne evine sahip çıkabilir ne de çocuğuna

1|0
    0|1
    • Yani diplamasini alsin calissin mi demek istiyorsun?

• @KinderPingui Ben kadının ekonomik özgürlüğünü kazanmasın dan yanayım. Bugün okumayıp aile kurmaya çalışan bayanların çoğu şiddet görse dahi ayrılamıyor.
      Neden? Çünkü;ekonomik özgürlüğü yok. Şahsen ben evlenicek olsam mesleğini eline almış, istediği zaman kendi ayakları üzerin de durabilen bir bayanla evlenmeyi tercih ederim. Ben eşimi asla çalıştırmam diyenler den değilim. Çalışırsa hayat standartlarımız artar.

Ama bunun yanın da kaldı ki çocuğun gelişimi için çalışmasını istemem. Çok yüksek standartlara sahip olup çocuğu ihmal etmektense, daha sade yaşayıp çocuğuma vakit ayrılmasını tercih ederim. Burada en büyük rol de Anne'ye düşüyor.
      Kısacası ''Elin oğlu diplomana değil pilava bakar'' sözü bana göre şudur;
      Diploması olsun ama ekmeği ben getiririm. O sadece ekmeği pay etmeyi öğrensin yeter.

• Kesinlikle hakli

1|0
    0|0
  • doğrudurrr ablaa

1|0
    0|0
  • Artik diplomaya bakiyolar

1|0
    0|0
  • Erkekler mutfaga pek girmedikleri icin plava bakma ihtimali yuksek :) erkegin kalbine giden yol mideden geciyomus

1|0
    0|0
    • He öyle diyorlar birde beni iyice çileden çıkarıyorlar.

• Ama oyledir yani :) sen erkegine bakamazsin erkek bunu kaldiramaz ama erkek kadinina bakmak icin cabalar bu onu mutlu eder tahsili kadinlar daha cok onemser erkege nazaran :)

• Dur bir kaç tane de ben yazayım... :D

"Kahve içme, Arap olursun."
    "Sakız çiğneme, sakalın çıkmaz."
    "Gece tırnak kesilmez."
    "Kara kedi önünden geçmek, uğursuzluk getirir."

İşte bunlar hep, tabiri caizse; boş, anlamsız koca karı lafları. :D

Kara kedi için bkz.
    http://i.hizliresim.com/orE03Q.jpg
    :D

0|0
    0|0
  • Yani hamarat olucan vs

1|0
    0|0
  • Anadolunun eli opulesi analarindan ninelerinden Özlü sozler

1|0
    0|0
  • Züğürt tesellisi o... Elin oğlu seninle evlenir, diğer kadınlara bakar:)

1|0
    0|1
  • sindirdiği şeye bakar :D :D :D :D

1|0
    0|0
  • evden bakkala gitmeyen hatunların uydurduğu bir cümle.

1|0
    0|1
  • Pilav sevmem ki

1|0
    0|0
  • elden banane :D

1|0
    0|0
  • Kesinlikle on numara sözmüş

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    16

Kızlar Ne Diyor 23

• elin oglunun neye bakacagi beni ilgilendirmez.
    ben pilav yaparken mi mutluyum diplomamla mi once ona bakarim.
    elin ogluda ona gore yaklasir bana.
    bu kadar basit.
    annemle babam beni elin oglunun kuklasi olayim diye yapmadi.

2|1
    0|1
    • Tüm anne babalar çocuklarını başkalarının kuklası olsun diye yapmadı orda hemfikiriz. Toplumun genel kabul görmüş düşünceleri kadın üzerindeki (ki çoğu kadının aynı düşüncede olmayan kadına karşı tavrı) rahatsız edici seviyede artık.

• iste toplum diye diye koyuna donuyoruz.
      elimden geldigince koyun degil birey olmaya calisiyorum
      ayrica gonullu kukla taniyorum bir suru. bir cogumuz kukla olmayi seviyoruz.

• Seviyor muyuz, kabul mü ediyoruz, kabul etmeye mecbur mu bırakılıyoruz?
      Kadının da toplumda yeri olduğunu ne zaman öğrenirsek o zaman belki bir şeyler değişmeye başlayacak. Bireysel olarak pek bir sey katamiyoruz maalesef ama birey olduğumuzu önce kendimize sonra çevrelerimize kabul ettirmeliyiz. Sen farkındasin birey olduğunun ne güzel darısı diğer kadınlara

• günümüz evliliklerinde kadın da iş hayatında çalışıyor en az erkek kadar kazancı oluyor. ve benim ev de ev hanımı olmamı bekleyecek pilava takacak. kusura bakmasın o zaman çalışmayan 7 24 evde duran bir bayanla evlenmesi gerekecek. kadınlar kendini bu kadar ezdirmemeli. hem çalışıp hem de ev işlerine koşturması.. iş hayatında işler müşterekse onunla aynı parayı getiriyorsam eve evde de işler müşterek olmalı. pilav da birlikte yapılmalı...

1|0
    0|0
    • Kadını toplumdan soyutlamak için elinden geleni yapıyor toplum maalesef ki.

• Ev kızı ol ( hizmetçi ol evde yemek temizlik yap okumasanda olur okul bir işe yaramaz ) demek istenmiş cahilce bir düşünce

3|0
    0|1
  • " Erkeğin kalbine giden yol midesinden geçer. " lafı ile aynı yola çıkıyor. :D

1|1
    1|1
  • Geçti o zamanlar...
    Elin oğlu artık aldığın maaşa bakar oldu 😄

3|0
    0|1
  • bir bakıma öyle

1|0
    0|1
  • Elin oğlu seni boşadığı zaman neye bakar? Pilavla olmuyor o işler:)

3|1
    0|1
  • eskidenmis o. şu an bir gelirin yoksa pilavin hasini da yapsan olmaz o is😂 cogu erkek ben enayi miyim o da calissin diyor

2|0
    0|1
  • hayir bence günümüzde okumak şart ve şahsen ben erkek olsam evleneceğim kızın okumuş ya da okumamış olması benim için çok önemli olurdu...
    bir kadının toplumda yeri çok önemli bence , kadınların sadece pilav yaptığı dönem çok eskilerde kaldı
    iyi ve sağlıklı çocuklar yetiştirmek için okumuş anne şart

1|0
    0|1
  • nefret ediyorum şu tarz söylemlerden. resmen evlenene kadar elin oğluna hazırlık yapıyoruz yemek yapmayı bil ütü yapmayı bil ev toplamayı bil bilmem daha neler. peki onlar bizim için napıyo? yıllarca onlara da bu tarz baskılar oluyo mu? hayır.

2|0
    0|1
  • diplomam da var pilav da yapıyorum yani benim için no problem :D

3|0
    0|1
  • Elin oğlu pilav için evlenecekse almasin isabt olr

2|0
    0|0
  • Diplomaya patron bakacak zaten elin oglu degil ;)

Zaten elin kizida namusuna degil maasina bakar demek gerekir böyle diyenlere! Bu ne gereksiz birsey. Diplomasi olan pilav yapamiyormu?
    Tam terside var: okumamis, yemek de yapamiyor temizlikte yapamiyor kadin... Bu ne olacsk peki?

0|0
    0|0
  • Erkeğin kalbine giden yol midesine gider sözünün başka bir versiyonu

1|0
    2|1
  • doğru dimiş kim dimişse.

1|0
    1|1
  • Sacmalık ben yaparım ya da yapamam bu benim problemim elin oğlu ne benim diplomama bakmali nede pilavıma ikiside önplanda olmamalı

0|0
    0|0
  • Anlamlı söz.

1|0
    1|1
  • O eskidenmis aylik 5bin kazan bakalm o plavi kafasiyla yapar adam. Bu devirde diploma herşey

2|1
    0|1
  • Dünyanın en sacma sözü

0|0
    0|0
  • olabilir ya da dışarda yesin dürzü

0|0
    0|0
  • kes osbirci

0|0
    0|1
  • Ev işi öğren demek