İnsanlarla anlaşamama nedenleriniz neler, sorunun kaynağı ne?

Arkadaşlık, aşk, aile.. hangi tür ilişki olduğu size kalmış. İstediğiniz yerden yorumlayabilirsiniz. Genel olarak baktığınız zaman ilişkilerinize başarısız olma nedenleriniz neler? Neden yürümedi, neden o kişilerle aranızda sorun oldu?

Tabii bu soruya hakkıyla cevap verebilmek için kendinizi özeleştiri eleğinden geçirmeniz lazım. Yaygın hatalarınızın farkına varırsanız belki tekrar etmez..

İnsanlarla anlaşamama nedenleriniz neler, sorunun kaynağı ne?

0|0
22|29

En İyi Erkek Görüşü

• Ben gereksiz yere alınganlıklar yaparım buda karşıdaki insanı ister istemez sinirlendirir. Bazı şeyleri abartırım, hemen sinirlenir yanlış bir şey söylerim sonra özür falan dilerim.. Bunları elimden geldiğince yapmamaya çalışıyorum artık. Bu özellikleri göz önüne alırsak çok gıcık biri olduğum da doğrudur. Ama en azından kendi saçmalıklarımı farkına varabiliyorum.

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Sorun her daim karsi tarafta ya, inanir misin cok kusursuz bir insanim... Ama iste insanlar cok sorunlu, biktim.. ))= **

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 28

• Gençken yürütemediğim birisi vardı ve her şeye trip yapan birisiydi. Çalışıyorum niye mesaja bakmıyorsun. Hava kış, kar ve yağmur yağıyor, rüzgar esiyor. Neden mesaj yazmıyorsun yürürken diyor.

Anlatıyorum anlatıyorum, anlayış göstermiyor ki anlatımım kuvvetlidir. Benim de suçum fazla duygusal ve ilgili olmaktı. Fakat onun bu acımasızlığına katlanamadım. Bu konuda türk dizisindeki karakterlere benziyordu. En küçük şeye bile kin tutup acı çektirmeyi seven birisiydi. 1 sene onu mutlu etmeye çalışsamda olmadı işte.

1|0
    0|0
  • Herşeye bir çocuk gibi fazla anlam yükledik
    Aşka, sevgiye, eşe, dosta, insanlara...

İnsan işte o da hata yapacak o da zaafiyet gösterecek o da senden sıkılıacak onunda zevkleri tükenecek o da kızacak

kabullenmiyoruz belki de biz haklıyız
    lakin insanı kendinden başkası değiştiremez

ve bunun kaynağı ise düşünmemek, insanların başkalarından duydukları copy past cümleler

2|0
    0|0
  • Çok geniş bir soru esasında. Ama isteksizlik diyebilirim ya. ya da uyumsuzluk. Hatta tipte olabilir kimbilir

1|0
    0|0
  • Genelde kendilerini çok begenmiş ve çok bilmişlik taslamaları yüzünden anlaşamıyorum. Hiç karşı tarafa hak vermezler hep kendileri hakllı

1|0
    0|0
  • genellikl ilgisiz olmam pek üstüne düşmem olanların bu durumdan rahatsız olan insanlar var nihayetinnde

1|0
    0|0
  • Bende oldugu kadar karsimdaki insan da cok onemli ben yasanilmasi zor biriyim ve kuralciyim hemen vazgecebilirim ve o andan itibaren umursamaz biri olurum kendimi asla bir mecburiyet icinde hissetmem güven en önemli şey bir kere şüpheye düşersem onu aklima yazar ve tabiri caizse kendimi kurmaya başlarım ve orada soguma başlar bazen yapilan masumane bir kiskandirma olayi bende cig gibi büyür felaket haline gelir ben bilerek bir hata yapmam eger yaparsam bunu bilerek yapmisimdir ve yapilan her "Rest" i hemen "call" diyerek cevaplarim bu #iliski #içindi.
    Arkadaş cevremde bunlari bildigi icin sıkıntı yaşamıyorum isim geregi paranoya duyuyorum herkesle güven problemim var o sebeble isimle evimi arkadaşlarımı birbirine asla karistirmiyorum ve asla asosyal biride degilim muthis bir çevrem var sevilir sayilan biriyim sagolsunlar herkese karsi mesafe li davranirim zorda kalirsam kaplumbaga gibi kabuguma cekilirim bir ailem ve sevgilim yok iyikide yok diye düşünüyorum
    Bu #sebeble #Yalnız kalmayi tercih ediyorum

0|0
    0|0
  • Zaman geçtikçe kişinin karşısındakine olan saygısında azalmalar olabiliyor. Bunu sezdiğim zaman fazla uzatmıyorum.

1|0
    0|0
  • İnsanlar ile çok iyi anlaşırım. Severim ve severler beni. Hatta beni benden çok severler. Ve o kadar çok severler ki, bulsalar boynuma sarılıp boğacaklardır.

1|0
    0|0
  • Her ne kadar senin anlaşamayacağın insan olmasada, seninle anlaşamayacak zihinzel özürlüler kesinlikle vardır. O yüzden hiç çabalamaya gerek yok. Kendime zaman ayırırım en iyisi. Milletle uğraşamam hiç. Çok da fifing ya ...

0|0
    0|0
  • insanlarla gayet anlaşabiliyorum :/

1|0
    0|0
  • aklım onlara üstün geliyor

1|0
    0|0
  • kimseyle anlaşmaya ihtiyacım yok

1|0
    0|0
  • Müthiş bir dinleyicimdir, konuyu çok irdelerim tabanı bulup sorunu çözmeye çalışırım. Bazılarının doğrular mantıklar işine gelmez bu yüzden anlaşamam.

Başka bir konu ise muhalif bir görüşüm vardır, insanları göremedikleri yüzle karşılaştırmayı severim. Bu yüzdende olabiliyor.

0|0
    0|0
  • Aşk hariç bütün ilişkilerde başarılıyızda bir türlü aşk mükemmeliyetçilikle uyuşmuyor.

2|0
    0|0
  • Yahu çıktığım her kız mı sorunlu olur sdjfdkg o yüzden hep

1|0
    0|0
  • -Ben
    -Ben
    -Ben
    Ben yerine biz sözünü kullanmadıkları için ayrıldılar onlar. Sevgide bene yer yoktur biz demeyen kişinin sevmeye hakkı yoktur. Sevgi fedakarlık gerektirir olmayanlar ayrılır olanlar ayrıldıklarında bile birbirine acı çektirmez.

0|0
    0|0
  • Buyuk beklentiler.. kucuk insanlar..

0|0
    0|0
  • Ya ben insan değilim ya da onlar insan değil ikisinden biri.

0|0
    0|0
  • Sorunun kaynağı aslında bir sorunun varolması.
    Bir paradokstan kaynaklı.
    Benim ruhum aykırı hem.

0|0
    0|0
  • Benim insanlarla anlaşamam nedenim, insanların benim hayatıma karışması, beni yönlendirmeye çalışması ben bir iş yapılacaksa tek başıma başarılı bir şekilde yaparım, ikinci bir kişiyle beraber o işi yaparsam düzgün bir iş olmaz.

0|0
    0|0
  • Anlamalarinin kit olmasi

0|0
    0|0
  • fıkır ayrılıkları bı konuda benım bıldıgım kotu olaylar oldugu ıcın yapma derım ama o kısı nıyetı ıyı oldugu ıcın bısey olmaz dıye ısrar eder ama ben kotu olanı gordum o ınsanda ıyı nıyetle yaptı ama sonu kotuye gıttı kotu olmaması ıcın en basından onlem almak ısterım ama karsımdakı kısı ıyı dusundugu ıcın ınat eder ama basında ıyı nıyetlı olsanda sonu kotu bıtıyo gordum deneyımledım ama bunu bı turlu anlatamam

0|0
    0|0
  • Bazen anlayışsızlık, bazen çok fazla anlamak. Yargılamak/yargılanmak, hayatları birbirine karıştırmak yerine hayatları birbirinden ayrıştırmaya çalışmak ve bunun sonucunda karşındaki kişiden soğumak. Benimkisi bunlar yüzünden yürümemişti :)

0|0
    0|0
  • sıcak kanlym ya cogu gkisiyle anlasırım :D

0|0
    0|0
  • Bugün iyisin, yarın bambaşka bir gün bambaşka bir insan, nasıl güveniceksin... burada sen iyi olsan karşıdaki dost sevgili arkadaş olmuyor. Fesatlık, arkadan iş çevirme daha çok sayılacak şey var.

0|0
    0|0
  • insanların önyargıları ve olumsuzlukları sinir edıyorlar benı

0|0
    0|0
  • Ben başlı başına bir sorunum :D

0|0
    0|0
  • Sorunun kaynağı benim,
    Hiç sosyal değilim,
    Sanırım biraz da özgüvensizlik var, Bunun yanında biraz da güvensizlik var tabi.
    Bu hep böyleydi, ve değişmeyecek de sanırım.
    Olsun yine de, herşeyin başı sağlık.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 21

• "Ben ikide birde böyle oluyorum, bazen bütün insanları boyunlarına sarılıp öpecek kadar seviyorum, bazen da hiçbirinin yüzünü görmek istemiyorum. Bu nefret filan değil… İnsanlardan nefret etmeyi düşünmedim bile… Sadece bir yalnızlık ihtiyacı. Öyle günlerim oluyor ki, etrafımdan küçük bir hareket, en hafif bir ses bile istemiyorum. Fakat sonra birdenbire etrafımda bana yakın birilerini arıyorum. Bütün bu beynimde geçenleri teker teker, uzun uzun anlatacak birini. O zaman nasıl hazin bir hal aldığımı tasvir edemezsiniz. Kış günü sokağa atılmış bir kedi gibi kendimi zavallı hissediyorum."

Sabahattin Ali 'nin İçimizdeki Şeytan eserinden sevdiğim bir kısım. Aklima getirdin :)

1|1
    0|0
  • Kimseyle bir sorunum olduğunu düşünmüyorum ama yürümemesinin tek bir nedeni aşk konusunda cesur değilim..

1|0
    0|0
  • Bilmiyorum belki biraz kuralcıyımdır birazda çocuk düşkünüyüm o yüzden sorun çıkıyo ama bunu bir hata olarak görmüyorum böyle iyi herkes ayağını denk alsın. Çok pis gaza geldim gidip dövmem lazım o kadını

1|1
    0|0
  • Karşımdakine nasılsam onunda bana o şekilde davranmasını isterim. Adil bir insanım kim neyi hakederse onun karşılığını alır.

0|0
    0|0
  • Kendini narsist sanan ve bilmediği halde cahil cahil ukalalık yapan insanlarla anlaşamam...
    Mütevazilik dustürumdur.

0|0
    0|0
  • Fazla iyi niyetliyim kendimden önce başkalarını düşünüyorum. Böyle biri herkesle kolay anlaşır aslında anlaşıyorum da ama hep kırılan taraf olunca kopuyor birşeyler

0|0
    0|0
  • samimiyetsiz samimiler

0|0
    0|0
  • insanların he olması

0|0
    0|0
  • Samimi değilse karşımdaki anlaşamam

0|0
    0|0
  • benim düşüncelerim, hal ve hareketlerim ters geldiği için yürümedi. herkesle anlaşamıyorum

0|0
    0|0
  • Genelde anlaşırım. inatçı, bencil, ısrarcı, yalancı olmadığı sürece. fikir uyuşmazlığı olsa bile saygısızlık yapmam. yapılmasına da müsade etmem.

0|0
    0|0
  • keyif kahyam ne isterse o ,)

0|0
    0|0
  • ağzımın şirazesi bazen kayıyor. sanırım o yüzden sorun yaşıyorum insanlarla

0|0
    0|0
  • Sorun bende ya fazla umursamaz ve gıcığım😀

0|0
    0|0
  • Herkes kendine göre haklı, kimse empati yapmıyor, herkes önyargılı... Nasıl anlaşılabilsin ki?

0|0
    0|0
  • Fevri çıkışları olan biriyim

0|0
    0|0
  • Yeterince zeki değiller.

0|0
    0|0
  • düşük zekaya ve boş muhabbete tahammül edemiyorum

0|0
    0|0
  • Bencil ve halsizlik yapan insanların olduğu her yerde geçinemem ben.

0|0
    0|0
  • Ben birini sevemezsem daha hiç sevemiyorum, samimiyet çok önemli

0|0
    0|0
  • Sevgiliyle anlasmama sebebim cok kiskanc olmam hemen kizip bitirmem :(( baskada kimseyle anlasmadigim olmaz

0|0
    0|0
Yükleniyor...