ALLAH'ın emri olan kapanmak hakkında görüşleriniz, hanımlar ne zaman kapanmayı düşünüyorsunuz?

Dediniz: "Çıkacak başınızdan
Başörtünüz!"
Alın -öyleyse- onunla

Yüzünüzü örtünüz!

Arif Nihat Asya

0|0
15|8

En İyi Kız Görüşü

• Ortuluyum zaten

2|3
    2|0

En İyi Erkek Görüşü

• erkeklerde goz kapaklari

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• Kapaliyim zaten

2|3
    4|1
  • Hiç bir zaman

1|2
    2|4
    • Belkide :)

• zoruna gidenin borusuna gitsin kanka :) haydi sanada iyi geceler, bir ara islamı araştır, korkma kaybetmezsin kazanacağın bir cennet olur, haydi dikkat et kendine :)

• Çok istiyorum ama aklım istiyo sadece kapanmayı ne zaman kalbime düşer o istek o zaman kapanırım inşallah

1|2
    2|1
  • Hiçbir zaman, ama kapananlara saygım sonsuz, baş eyiyorum onların karşısında🙏🏻Dindar insanım namazımı 5 vakit kılarım, orucumu tutarım, sadaka veririm, dualar zikr ederim, okurum, ama kapanmadanda dindar imanlı olmanın taraftarıyım

0|0
    0|2
  • saçım kapalı değil. başı kapamak konusunda da olumsuz düşüncem yok. ama kapalı giyinirim. bence din bu şekilde yaşanmamalı. namaz var mı namaz? önce bu sorulmayacak mı?

başı kapama ibaresi kur'an da geçiyor ya da geçmiyor diye hala tartışılıyor. bazıları örtünmenin ayetlerde geçtiğini savunur. bazıları ise o zamanlarda kapanmak olağandır. (iklim şartları vs)

bana kalırsa saçı kapatarak insan müslüman olmaz. baş kapalı ama zina yapar, yalan söyler, hakka girer. bir bütünle yaşamak lazım.

ayrıca benim saçımdan şehvet duyacak olan adam da akıl hastahanesinde yatsın.

0|0
    0|0
  • Yorumları okudum da açığım namaz kiliyorum ama kapanmayı düşünmüyorum vs. Tesettür nasip işidir evet ama farzdır da. Namaz kılan açık kardeşlerimiz düpedüz zulmet içindeler. Namaz kilsalar dahi husuyla kilamazlar. Örtülü biri olarak kendi nefsime de söylüyorum. Benim de namazlarım istediğim gibi değil ama elimden geleni yapıyorum en azından. Birini yapıp birini yapmamak olmaz. Eğer senin değer verdiğin biseyler varsa biraz fedakarlık da yaparsın.

0|1
    0|0
  • Hicbir zaman sgqdhqsfdf

0|0
    1|1
  • Düşünmüyorum hiç

0|0
    0|1
  • Sacma sapan ibadetler emirler. Tanrı kadar saçma birşey yok

1|0
    1|0
  • Öyle bir şey olmayacak

0|0
    1|0
  • İsteyen kapanir isteyen kapanmaz sanami kaldı deedi

0|0
    0|0
  • Kapalılara saygım var ama ben hiçbir zaman kapanmayı düşünmüyorum.

0|0
    0|0
  • Vala ben kapalıyım ve kendi isteğimle kapandım. Ama bu işler zorla olmaz ayrıca kapalı olup dar paça giyenleri de anlamıyorum

1|0
    0|0
  • Zaten örtülüyüm.
    Yorumdaki bazı insanımsılarıda Allah hidayete erdirsin.

0|1
    1|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Yahu Allah ne kadar seksist düşünüyor. Bence türbanlılar günah işliyor.

2|1
    1|3
  • kadın kapanınca iş tamam siz oturup popo seyredince problem yok ama kadın kapanacak her hareketine dikkat edecek vs... nefis terbiyesi diye birşey duydun mu? kapanmanın kuranda belli bir sınırı yok cinsel bölgeler ve ziynet yerleri diyor sadece. islamı bilmezler hocalık yapmaya çıkarlar kodumun cahilleri

3|0
    0|0
    • Kumanda herşeyi belirtmesi gerekmiyor zaten hz Muhammed'in ve sahabilerinin eşini örnek alabilirsin tabi almak istiyorsan zorlama yok

• Gereksiz

0|1
    1|2
  • istemiyorum böyle şeyler

1|0
    0|2
    • sana farz değil zaten, ama senin içinde başka hisler var herhalde hanım

• Dostum İslam'a sıkı sıkıya bağlıysan burada işin ne senin?

0|0
    0|0
  • Kapanmaya karşıyım.

0|0
    1|0
  • Tesettür bir ibadettir. Ruhu or*ospu olanı baştan aşağı örtsen fayda etmez. Açık olmak eski zamanda köle olmanın bir ibaresi idi ; kadınların örtülü olması onların özgürlüklerinin nişanesiydi. Doalyısıyla tesettürlü olmak belki bir hesabı kolaylatırır ahirette. Ama gönül dünyasında olanlar ne olacak. Allah kalplerde gizli ve aşikar olanı en layığıyla bilendir. Bize yargılamak düşmez. Ayrıca güzel bir atasözü vardır ; "Kişinin ayinesine amelidir lafa bakılmaz" Ayrıca gene bir güzel söz ; "aslını gizleyemez insan giydiği kaftanlarla. bilmez ama kendini kandırır söylediği yalanlarla". Tesettür bir ibadettir hem erkek için hem kadın için mevcut olan bir ibadettir. Yapan kazançta yapmayan kayıptadır bu iş bu kadar basit.

0|0
    0|0
Yükleniyor...