Yalnız olanlar var mı?

Hiç dibine kadar yalnız olduğunuzu ve derdiniz anlatacak kimse olmadığı oldu mu. yani benim ortalama hergünüm o şekilde geçiyor insanlarla arkadaşlık kurmak istediğimde çoğunlukla dış gorunusumdeki sorunlardan dolayı kimse benimle arkadaş olmuyor.. Ailem yurt dışında yaşıyor. Bende yalnızlığımı sigara alkol kedi üçlüsü yle tamamlıyor m sanırım yalnızlıktan kafayı yemek üzereyim. neyse sadede gelelim okuyanlar normal hayattan düşüncelerini paylasirsa en azından biraz insanlar konuşmuş olur benle 😢😢😢😢😢

0|0
5|40

En İyi Erkek Görüşü

• Arkadaşlık denilen şey menfaatten başka bişey değil artık. Önemli olan dostluktur seninle dost olacak kişi seni tipinle yargılamaz. O yüzden herkese dost olma gözüyle bakmayacaksın çünkü dostluk manevi bişeydir herkesle kuramazsın. Arkadaş olacağın kişilerlede fazla samimiyet kurmana gerek yok arkadaş gözüyle baktıgın insanlarla iyi vakit geçirmeye bakacaksın o kadar. bir insanın yalnız kalmasına sebep olan şeyse boş bir insan olmasıdır hayatta ilgilendiğin önemli şeylerin olmalı okulun gibi uğraştığın spor gibi sanat gibi vs. Değer verdiğin şeyleri ön planda tutarsan yanında duracak insanlarda olacaktır. Kendine iyi bak

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 39

• Dibine kadar yalnız olmak her zaman farklı bir duygudur.. Kalbinin tamamen açılmaması tümden yalnızlık durumudur.. Bişeyler konuştuğunuz, bazı derdidinizi anlattığınız bazı şeyler paylaştığın arkadaşların varsa, bu pek yalnızlık sayılmaz.. Ama tüm benliğinizi sahiplenmeyen ve sahiplenemeyen bir arkadaşınız yoksa, bu yinede bazı zamanlar veya bazen yalnız olduğunuz anlamına gelir. Arkadaşlarınız olsa bile, herşey tam anlamda bütünlük kazanmaz.
    Şunu söylemeliyim ki hayatta ne olursan ol her zaman birşeyler yapmış ve birşeyleri farklı yapmışsındır.. Tek gereken seni görebilicek, anlıyabilicek ve hissedebilicek birisinin olmasıdır. Tek gereken bu bilgiye sahip farklı bir kişinin olmasıdır. Tek gereken o bilgi ve görüşteki kişinin seni izlemesi, bu olaya şahit olmasıdır..
    Sen benzinliğe gittiğini yazmışsın, ben benzinliğe gidip öyle bir düşüncede bulunamadım aklıma gelmedi, sen mesela benden farklı bişey yapmışsın.. Belki benim hiç almadığım bir tat aldın.. Orada insanları dinledin ve bir sigara aldın.. Ben sigara ve alkol kullanmadım tatlarınıda bilmiyorum.. Bunlardan zevk alıyorsan ben bunlardada hiç zevk almadım ve yaşamadım o duyguyu.. Bir kaç anlattığınla benim yaşamadığım şeyleri yaşadığını fark ediyorum.. Bu benim her zaman merak edebiliceğim ve seni farklı, değerli yapan özellik. Yaşadığın ne varsa sen benden farklısın ve değerli olmamak için bir sebeb yok.. Göremiyorum çünkü. Bulamıyorum çünkü.. Senin buraya bu soruyu yazman bile seni farklı biri yapar.. Böyle bir soru ya da bir benzerini paylaşamayan ne kadar insan var biliyormusun? Her insanın ayrı ayrı yaptığı her şeyi yapmış ya da bir tek hayat biçiminde yapmış olmayabilirsin ya da yapamamış. Ama seninde yapabildiğin birşeyler var ya da bilmediğim bir sürü şey.. Dış görünüşün diye arkadaşının olmaması seni asla haksız yapmaz.. İnsanların bilmemesi seni asla haksız yapmaz.. Sorun insanlar olmayabilir.. Sorun bilgisizlik..

0|0
    0|0
    • Herkes hayatta bir şekilde amaçlı ya da amaçsız çırpınıyor..
      Fazla bişey bildiklerinden değil, fazla bilebildiklerinden değil.
      İnsanlar her zaman sevilmeyi hak eder.. Kimsenin fazlaca suçlu olmasına gerek yok..
      Yapılabildiği kadar, bilindiği kadar, olabilicek ve bir sınırı olmayana kadar kimsenin daha fazla suçlu veya kendini suçlu hissetmesine gerek yok.
      Hayatta her türlü insan var.. Her türlü insan olmak zorunda..
      Bu şu anlama geliyor, bende varım bu hayatta ve sana bu yazıyı yazıyorum
      Dış görünüş için senle arkadaş olunmamasına gerek yok.. Dış görünüşten dolayı arkadaşın olmamalı diye birşey yok..
      Bir şeyin nasıl algılanıcağı ve nasıl paylaşılığı, nasıl yansıtılıcağıda önemli..
      Senin şu andaki yansıttıklarından itibaren ben hiç bir sorun görmedim ve ben senle arkadaş olurdum.
      Herhangi bir sorun yok, bişey yok.. İnsanları öyle fazlaca yargılamak isteyen ya da yargılamak isteyen, böyle bir alışkanlık, bir huy yapmak isteyen biri değilim.

• Herkes senin bu sorun için bir yorumda bulanabilir ama ben umut olsun diye bir sorun olmadığının yazısını buraya bırakıyorum :)
      Hayat hep kötü olmak zorunda değil, hayat hep berbat olmak zorunda değil..
      Hayat bildiğinde, bilindiğinde kendimize acı çektirmek ya da acı çekmemiz gereken bir yer değil..
      Hayat hep sessiz ve konuşulmaması gereken bir yer değil.. Tek bir şartla, sadece doğru kişilerle..

• Bakın şöyle anlatayım size yalnızlığımı. Hani bazen arkadaşlarınızla bir yere gidersiniz. 4 kişiden fazlaysanız sandalye ihtiyacı olur. Köşede tek başına oturan bir adama sorarsınız, o da sandalyeyi alabilirsiniz anlamında eliyle işaret eder. Teşekkür eder veya kafanızla kısa bir hareket yaparsınız. İşte ben bu hikayedeki tek başına oturan adamın sigarasıyım. Farkındaysanız adamın önünde duran sigarayı anlatmadım bile. Ben anlatılmadım bile. Hepsi bu...

0|0
    0|0
    • Ben o sigaranın oldugu yeri bile hayal edemedim

• Ben dıbı deldım artık o sısenın dıbı var ya onu da deldım sıgara ıcmıyorum ama alkol valla fırsat buldukca ıcıyorum kedı yok kopek var tamamlıyormu desen aksam saat 5-gece bır arası bana ızdırap o duvarların arasına gırıyosun ya muzıkte kesmıyor alkolde kesmıyor hele kıs sa hava sıctın hıc bır nane kesmıyor... Aıle yok dıyosun ya oda degıl aıle var 2 gun sonra sıkılıyorm kendı ufak daıreme gıdıyorm 2 gun bu sefer orada daralıyorm bulamıyorm yanı aslında yalnızlk ta aıle baglı degıl kavgalı mavgalı mutluluklu mutsz askın olacak yoksa yemısım hayatını.

0|0
    0|0
  • Dış görünüşünle ilgili sorunun nedir? Neden dışarı çıkmanı engelliyor dış görünüşün? Ben uzun zamandır alkol almıyorum. Evde hayvan da beslemiyorum. Ama sigara kullanıyorum.

0|0
    0|0
  • Kedi ve alkol faydalı oluyor mu peki? insanların hepsi yalnız ki...
    Dış görünümünde ne var ki bu kadar kafana takıyorsun?
    Boşver üzülme.

0|0
    0|0
  • 24 senedir yanlız yaşarım, ailen var ama yani sevgili felan anlamında yanlız yaşarım , ben yanlız doğdum , yanlız yaşarım , yanlız olurum

0|0
    0|0
  • Hiç kimsem yok.

0|0
    0|0
  • @bordopanter sayesinde değilim.

0|0
    0|0
  • Yalnizim mutluyum

0|0
    0|0
  • ne varmışki diş görünüşünde bence her nasıl görünüyorsan görün bunu önce sen kendi zihninde yenmelisin daha sonra başkalarının buna pek önem vermediğine tanık olacasın saygılar

0|0
    0|0
  • Yaz özelden mesaj aynı durumda sayılırız gerçekden arkadaş arıyorsan troll felan değilsen yaz trollsen uğraştırma hiç yazma ciddiyim.

0|0
    0|0
  • dış görünüşünde ne varsa kalbinin temizligi yeterlidir bence nerede yaşıyorsunki?

0|0
    0|0
    • Ankarada ama 6 senedir devamli buradayım internetten bile arkadaş edinmek istedim olmadi

• 24 yaşıma geldim artık hep olur ilerde dedim

• olur olur neden olmıyacak o içindeki kötü düşüncemeleri ve özgüven eksikliğini at bir kenara..

• Bir ben var bende benden içeri çevrem çok kalabalık ama zihinsel olarak çok yalnızım.

0|0
    0|0
  • Kendini geliştir biraz dış goruntune kimse bakmaz sen bu düşünceyle devam ettikçe böyle kalırsın sen neşeli ol takma böyle şeyleri

0|0
    0|0
  • 3 haftadır birisiyle 5 dakikadan fazla sohbet etmedim bende anca sokak köpekleri ile konuşuyorum

0|0
    0|0
    • Sen istediğin için mi yoksa konuşmaya çalışıp olmadığı için mi konusmuyorsun

• biraz durumum farklı benim pskikolojik problemlerim var

• Yalnızız ve bu yalnızlık ile ihtiyacımız olan şey ibadet etme dışında kesinlikle BAŞARI'dır..

0|0
    0|0
  • Yalnızlık cok iyi be

0|0
    0|0
  • çık sosyalleş ya tanımadığın birileriyle otur bir çay bahçesine git parka git dayılara anlat biraz hayatını.. onları dinle.. herkes kötü değil iyilerde var hala :)

0|0
    0|0
    • En son denedim onu bir 6 ay önce yalnız başıma segmenler parkın a gidip oturup birkaç kişiyle konuştum obur gün gene yalnizdim

• bunu atlatmann birkaç yolu var aslında. ilk adımı yapmışsın. eğer başarısızsan ikinci adım kurslar. ne olduğu önemsiz resim, dil, keman mızıka piyano.. sosyalleşebileceğin her kurs senin için kardır. gittiğin mekanları değiştir. giyim tarzını değiştir. ne biliyim biyerden başla :)

• Yıllardır yalnız yaşıyorum. Rahatım, mutluyum, tek başımayım.

0|0
    0|0
  • Dis görunüsunde ne varki? Bide gizlenmek mi seni bu kadar rahat anlattiriyor?

0|0
    0|0
  • neden gizliden sordun ki mesaj atsınlar işte

0|0
    0|0
    • Bilmiyorum insanlar yanlış anlamasin diye konuşacak insan olsun istedim sadece yoksa dışarı çıkıp benzinli ge gidip sigara alıp insan sesi duyacaktim yazmasam

• konuşacak insan olsun istiyosan gizlemene gerek yok kendini gizliği aç mesaj atsınlar yani o kadar da abaza olduklarını zannetmiyorum düzgün konuşmak isteyen de çıkar

• şu an ki gibi karanlk odamda sigara müzik ve pc bşaşında hayalleimle :)

0|0
    0|0
    • Hep mi öyle ama ben kafama taktığım için uyuyamiyorum

• Uykuyuda sevmem uyuyunca sevdiğimi düşünemem az uyurum öz uyurum ve daima hazırım tabi umursamaz olmazsam :)

• en az 15 kitap okuduysan , yalnız hissetmemeni sağlayabilirim.

0|0
    0|0
  • Her insan biraz yalnızdır.

0|0
    0|0
    • Sorun biraz değil tamamen yalnız olmak

• yıllardır dibindeyim çıkamıyorum:S

0|0
    0|0
  • Ben mutlu olabileceğim birşey yapıp yalnızlığımı gidermek istiyorum yapsam mı

0|0
    0|0
  • ben varım. halimden memnunum. ne kadar yalnızsam o kadar iyiyim. doğru dalın dibinde su olmaz zten.

0|0
    0|0
  • Ya biz senle konuşuruz be abicim 😕

0|0
    0|0
  • Ne var ki dis gorunusunde canim

0|0
    0|0
  • Olmaz mı be panpa

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    9

Kızlar Ne Diyor 5

• hem öyle hissediyorum hem hissetmiyorum bazen evden uzak olsamda arkadaşlarım var diyorum yalnız değilim diyorum ama bazen içime bir sıkıntı çöküyor sanki yalnızım yanımda kimse yok gibi ölsem kimse umursamicak o yüzden hep kendi işlerimi kendim tek halletmeye çalışıyorum mesela şehre ilk geldiğimde kimseye beni oraya gotururmusun demedim hep kendim buldum çağırmadim kimseyi çünkü arkadaşım var evet ama gerçekten arkadasmiyim yoksa sadece öylesine mi bilmiyorum o yüzden hiç içimdeki gerçek sıkıntıları anlatamıyorum 😅

0|0
    0|0
  • Bu kadar kişi yalnız ken bu kadar kişi neden yanlız

0|0
    0|0
  • Oldu..

0|0
    0|0
  • Yalnız değilim ama yalnız olmayı tercih ettiğim çok olur.

0|0
    0|0
  • İkiye ayrılırlar:
    1Yalnızlığı tercih etmiş olanlar
    2Dışlanmış yalnızlar
    Çok şükür severek 1. sini tercih ettim ve ediyorum hatta edeceğim.

0|0
    0|0
Yükleniyor...