Ks'de ki filozoflara bir soru da benden olsun be?

Gece korkunca neden yorganı kafamıza çekeriz? Bizi öcülerden mi koruyacak yoksa eli satırlı katilden mi?
Yoksa bir tek ben mi yapıyorum bunu?

0|0
2|7

En İyi Kız Görüşü

• Cok mantiksiz olan bir durum aslinda. Karanlik korkusu bilinmezden korkudur ve insanin dogasinda vardir. Yorgani ustumuze cekince bilinmezligin daha da icine girmis oluyoruz. Aslinda şu an yazinca aklima geldi yorgani ustume cektigimde tekrar acmaya korkardim kucukken yine bilinmezlikten korkma durumu. Aslinda anlam veremiyorum. Tartisilir

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 1

• Sadece yorgani cekmiyor cenin pozisyonunuda aliyoruz. Yani olabilecegimizin en kucuk hali. Yorganda kolumuz kafamizin uzerinde kalacak sekilde cekilir. Panik durumunda en az hasari alabilecegimizi dusundugumuz bir refleks.

0|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Gece ocuden ya da eli satirli katillerden korkan o temiz kalpli insanin onlardan korunmak icin yorganin altina girmesi kadar mantıklı bisey yok bence =)

0|1
    0|0
  • Psikolojik olarak kurtuluyoruz biz gerisini düşünmüyoruz. Korkuyu gideriyor ya mantık devreye girmiyor orada.

0|1
    0|0
  • Deve kusunun kafayı kuma gömmesı gbı bısı bu da 😀

0|1
    0|0
  • Hipotalamusun verdiği bir refleks hareketidir. Baska tepki veremez çünkü. Tek yapabildigi görmeyi istemediği zihinsel bir düşü görmemek için gözleri inhibe etmek

0|1
    0|0
  • kosodoko folozofloro bor soro do bondon olson bo

1|0
    0|1
    • Ağzından çıkarttım şimdi bir daha söyle anlayamadım?

• Çok ta şey yapma kardeşim yırtarsın. Sevgiler saygılar :)

• Ben sen değilim be. Haydi anasayfa yolun olsun.

• Ben hic yapmadim hatirlamiyorum

0|1
    0|0
Yükleniyor...