Kapat

Genç Kızların %94ü kendini beğenmiyor?

Yahoo Health'in son araştırması, çarpıcı sonuçlar ortaya koydu. Araştırmaya göre 13-19 yaş arası genç kızların yüzde 94’ü vücutlarını beğenmiyor. Aynı yaş grubundaki erkeklerin yüzde 70’i ise fiziksel özelliklerinden memnun.

Genç Kızların %94ü kendini beğenmiyor ?

ABD’de yapılan bu araştırma, kadınların yaşamlarının büyük bölümünde bedenlerine olan güvenlerini artırmak için çabaladıklarını ortaya koydu. Yahoo Health'in araştırmasına göre 13-19 yaş arası genç kızların yüzde 94’ü vücudunun görünümünden utanıyor. Aynı yaş aralığındaki erkeklerin bedenini beğenenlerin oranı kızlara göre 3.5 kat fazla.
Araştırmaya göre 13-64 yaş erkeklerin yüzde 70’i bedenlerini beğeniyor veya durumlarından memnun. 64 yaş üstü erkeklerde ise bedenlerine beğeni azalıyor.

PEKİ SİZ VÜCUDUNUZDAN MEMNUN MUSUNUZ?

0|0
15|12

En İyi Kız Görüşü

• Cunki kadinlarin uzerinde sosyal bir baski olusuyo.
    Butun gun tv-de manken ve oyunculari goruyoruz. Begeniyoruz. Yani basimizdaki erkekler de begendiklerini acikca dile getiriyolar. Bu kadinda bilincaltinda kendini cirkin bulma eylemi baslatiyo. Hep kilo verme cabasi, zayiflarda sıkı vucut istegi, squat yapmalar, fitnessler bla bla bla. Saglikli vucut istemek baska, guzel vucut istemek baska. Kilomuz saglikli olsa bile durmadan cabalariz. İyi bir sey degil, ama vaz gecemiyoruz. Ben halimden memnunum diyen bir kilolu bayan bulamazsiniz. Diyosa da yalan soyluyodur. Keske boyle olmasaydik. Hep ozenti

1|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 14

• ergenlik çevre ve çeşitli baskılar nedeniyle beğenmiyoruz ben beğeniyorum çok şükür Allah sağ ve sağlıklı yaratmışsa beğenmemek bize düşmez

0|0
    0|0
  • beğeniyom

0|0
    0|0
  • Evet memnunum , kızlarımız surekli bir kıyas içerisinde olduğu için ister istemez kısrı döngü içerisinde yerlerini alıyorlar

0|0
    0|0
  • Evet. Allah'ın yarattığı şeyden memnun olunmaz mi?

0|0
    0|0
  • Beğeniyorum ya

0|0
    0|0
  • Bunun suçu erkekler ve medya

0|0
    0|0
  • bende begenmiyorum. poh gibi

0|0
    0|0
  • Evt annem eskiden sporcu oldugundan benim fixigimde duZgun

0|0
    0|0
  • Memnunum :)

0|0
    0|0
  • Kendi ellerinde utanılacak birşey yok Allah herşeyi vermiş onu korumakta bize duser

0|0
    0|0
  • bnde beğenmiyorum

0|0
    0|0
  • evet memnunum bundan iyisi olamazdı :P

0|0
    0|0
  • Degilim ve 14 yaşım var :(

0|0
    0|0
  • ben beğeniyorum

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Baklavalarıma dokunabilirsin bebek 😁😁😁😂

encrypted-tbn0.gstatic.com/images

0|0
    0|0
  • Türk kızları ve erkekleriyle durum tersine :))

0|0
    0|0
  • Erkeğin kendini beğenmesi için birsürü neden var. Türk kası balkonsuz ev baklava gibi kaslar 70 kg ya da 90 kg olsamda sıkıntı yok ama kadınlar zayıf olsa sıska şişman olsa tombiş kısa olsa hobbit uzun olsa bakla sırığı makyaj yapsa picasso tablosu makyajsız ıyyyyk
    Güzel kadın yoktur fazla boyanan kadın vardır

0|0
    0|0
  • şükretseler oysa hayat onlaraa güzel

0|0
    0|0
  • bir terslik var bu işte...

0|0
    0|0
  • Ben kendimi beğenmiyorum bu kızlar için de geçerli

0|0
    0|0
  • Çok şükür kör değil topal değiliz. Sağlığımız yerinde :) memnun olmayalım da taşa mı dönelim bro :)

0|0
    0|0
  • Ben Çok memnunum ve bu sebepsiz değil...

0|0
    1|0
  • Araştırmayı her kim yaptı ise şüpheliyim. :)

0|0
    0|0
  • Ben begeniorum sjsj

0|0
    0|0
  • Bu da soru mu? Elbetteki memnunum :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...