Ne kadar milliyetçisiniz? Etnik kimliğiniz size ne hissettiriyor?

Mesela ben Türküm fakat bu bana gerçekten hiç birşey ifade etmiyor. Ne bir onur duyuyorum ne de bir üstünlük hissediyorum başka etniklere karşı. Karşımdakinin Türk veya başka birşey olması zerre beni düşündürmüyor. Her türlü orduyu ve milliyetçiliği çok mantıksız ve yıkıcı buluyorum. Kendimi asker olurken hayal etmeyi bırakın elimde silahla bile hayal edemiyorum. Kendi milletime bağlanmayı hayal edemiyorum. Bu bana Hitlercilik oynamak gibi geliyor (gercek evlilikle evcilik oyunu gibi.). Kendi milletimi çok sevmek demek başka milletleri daha az sevmek demek ve bunu kendime yakıştıramıyorum. Başkasını bu şekilde değerlendiremiyorum. Tarihi olaylara bakıp sadece ders alıyorum, kin güdemiyorum ve milliyetçi duygumda en ufak bir kabarma olmuyor. Ülke sınırları denen şey de bana parmaklık gibi geliyor. Herkes parçalara, kategorilere ayrılmış gibi ve birbirini istila edip kendine katmaya çalışıyor. Ya dünya tek parça olmak varken neden parça parça? Neden çoğu insan kendi milletini çok sever ve milliyetçi olur?

1|0
2|3

En İyi Kız Görüşü

• Milliyetçiliğin çeşitleri vardır bunların içinde etnik milliyetçiliği benimsemiyorsunuz siz
    Onun dışında Milliyetçilik kavramı var olmadan bir ulus ayakta kalamaz.

0|1
    0|0
    • Peki ya dünya tek ulus olsa?

• Bu söylediğinizi gerçekçi bulmuyorum ben özellikle savunduğum ideolojilerde gerçeklik çok önemli. Şuanda İllimunati bu tarz bir görüşü dünyada yaymaya çalışıyor. Siyasi ideoloji olarak söyledikleriniz Komünizme daha her iki görüşe de şiddetle karşıyım. Çünkü özellikle biizm ülkemizdekiler yüzlerine taktıkları Komıunist-Sosyalist maskesinin ardında Kürt Milliyetçiliği yapıyorlar. Aslında ideoloji herkesin eşitliğini savunan ve ırk kavramına aykırı olan bir ideoloji. Önemli olan ideolojiler değil insanların bu ideolojileri hangi amaçla kullandıkları.

En İyi Erkek Görüşü

• İlk kısma katılıyorum. Milliyetçilik ırkçılıktan farksız.

0|1
    0|1

Kızlar Ne Diyor 1

• İnsan okuyacak bu içerikleri. Uzun uzun yazıyorsunuz da. Sözüm meclisten dışarı.
    Kültürümdeki büyük eserleri sevecek, sayacak kadar. Yoksa bayrak sallayarak olmaz bu işler.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• İnsan kendi ırkıyla diğer ırkları bir görebilir mi :/

0|1
    0|2
  • Valla ben karşımdakini insan olarak gördüğüm için etnikle ugrasmiyorum

0|1
    0|0
Yükleniyor...