Av spor mudur Katliam mı?

Av spor mudur Katliam mı ?

0|0
7|8

En İyi Erkek Görüşü

• ne katliamı kurban kesmektemi katliam o zaman allahu teala bize onları nimet olarak sunmuş

1|1
    0|1
    • @nickimdebileolmaz ayni sey derken kastetmek istedigim ikisinde de insan eliyle can veriyorlar bu

• sırf deri için avlananlar tabi ki bunlar olmamalı bu tarz şeyleri kınıyorum

Kızlar Ne Diyor 7

• Allahü teâlânın helal kıldığı avcılığı gayrimeşru iş gibi göstermek yanlıştır.
    Vahşi hayvanları avlamak, mubah bir kazanç yoluysa da, ticaret, ziraat, sanat gibi diğer kazanç yolları bundan daha efdaldir. Sırf eğlence için avcılık hoş değildir. Kalbe sıkıntı verir, hayvanlara karşı şefkat duygularını köreltir, merhamet duygusunu azaltır.
    Fakat avcılığa, hayvan kesmeye haram veya gayrimeşru iş demek caiz değildir. Kasap da hayvanları kesmektedir. Kasabın yaptığı işe vicdansızlık denir mi? Avlanırken, hayvan öldürürken, hayvanlara işkence edilmiyorsa, dinimizin bildirdiği hudutlara riayet ediliyorsa mesele yok demektir.

0|1
    0|0
    • Yabani hayvanlari avlamak peki

• Kimse engelleyemez avi

• Katliam kesin ve net.

0|1
    0|0
  • Katliam tabi ki. Böyle bir şeyi spor olarak niteleyenlere de hayret ediyorum.

0|1
    0|0
  • av spor degildir. al tavsani karsina oyun oyna o zaman spor olur, onu oldurursen katliamdir

0|1
    0|0
  • Katliam.

0|1
    0|0
  • Katliamdır tabiki.

0|1
    0|0
  • Açık ve net katliamdır!!!

0|1
    0|0
    • Av yapanlara karamsar da bakiyorsunuz siz simdi

Erkekler Ne Diyor 7

• katliamdır masum hayvanlar hiç uğruna ölüyo. Spor diyenin akrabalarını uzaktan tüfekle vuralım o zaman o da benim sporum.

0|1
    0|0
  • Biz pazar günleri gidiyoruz. Bana göre spordur. Hem ben hayvan vurmam. Domuz desen hiç vurmam yemediğim şeyi neden vuruyum.
    Hedef atışları yapıyorum genelde temiz hava sonra bide mangal oh :D

0|1
    0|0
  • spor

0|1
    0|1
  • Herseyin dozu vardir dozunda yapilirsa spor ama dozu asilirsa katliam

0|1
    0|0
  • Karin doyurmaktir

0|1
    0|0
  • Katliamdır. Hem de en büyük doğa katliamlarından biridir. Avcılık diye bir spor olmaz, olamaz.

0|0
    0|0
  • katliam

0|0
    0|0
Yükleniyor...