Affetmek için sizce ne gerekli?

Sadece karşı cins için geçerli değil bu soru. Çok yakın bir dostunuz ya da belki aileden biri veya çalıştığınız yerde bir arkadaş..

Sizi kıran üzen ya da size yanlış yapan her kim ise onu affedebilmeniz için ne gerekli?

Sadece lafta sayısız özürler mi dilemeli?
Hiçbirşe söylemeden bin pişman mı olmalı?
Yoksa yaşattığının aynısını mı yaşamalı?

Onu anlamanız , affetmenize yeter mi?

0|0
15|18

En İyi Erkek Görüşü

• Onu affetmem, yeniden hayatıma alıcağım, manasına gelmez... Tabiki de affederim... Hatta yardımcı olmaya çalışırım... Yalan'da söylese İhanet'de etse... hatasını anlayan her insana nasıl o hatayı işleme şansı verildiyse, hatasını telafi etme şansınında verilmesi taraftarıyım... Yahu 40 senelik tulum çıkaran günahkarı Allah bir nasuh tevbesiyle affediyorda, ben kimim ki affetmeyeceğim... Ayrıca affetmesem ne geçicek elime, adam pişman olmuş boyun bükmüş el pençe divan gelmiş kapımıza yüz sürmüş... Şimdi onu hoşnut etmeden göndermek olur mu...

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• affedemedim ben.
    dostumu affedemedim konusuyoruz gorusuyoruz. ama ben aramiyorum ben gitmiyorum ben cagirmiyorum. kardesten oteydi benim icin. gorselde konusuyor olsam da, benim icin bitti.
    naparsa yapsin duzelmeyecek.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Yalan aldatma güvensizlik olmamali

0|0
    0|0
  • Hicbisi affetmem hata yaptıysa

0|0
    0|0
  • Kişiden kişiye ve işlediği hataya göre değişir tepkim, sorun ne ise ona göre davranırım. Kırmızı çizgiler değilse sıkıntı etmem çok bir özür yeter ama kırmızı çizgileri aşanı affetmem babam da olsa

0|0
    0|0
  • affeticek haya ve yürek

0|0
    0|0
  • herkes ikinci bir şansı hak eder görüşündeyim. yaptığı hata ihanet veya büyük bir yalan değilse eğer bence bir şans daha verilmeli. çünkü insan hatalarından ders çıkarabilirse düzgün bir hayat yaşar.

0|0
    0|0
  • Seks

0|0
    1|0
  • Merhamet ;

0|0
    0|0
  • Vicdan

0|0
    0|0
  • Yeter

0|0
    0|0
  • Yaptıklarından pişman olsa bile affetmem.

0|0
    0|0
  • hatasını anlayan benim için değeri olan herkezi affederim

0|0
    0|0
  • Beni kimse affetmedi valla bileti kestiler

0|0
    0|0
  • Fazla söze ne hacet. Gözünün içi gülmeli affedeceğime inanmalı, sarılmalı sonra.

1|0
    0|0
  • Yoktur :) geçin o işleri. Herkes yalnızdır.

0|0
    0|0
  • ey can kımseyı kırma sozden agırı yoktur beden cok yükü kaldırır ama gönül her sözü kaldıramaz

0|0
    0|0
  • Birini affetmek.. Ne bileyim yaa.. Sanki...

0|0
    0|0
  • 2 portakalından birde şeftalisinden verirse affederim

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• Her şeye rağmen yanımda olmaya devam etmesi
    Sabretmesi gerek.
    Kırgınlığımı yavaş yavaş ilgisiyle yok etmesi gerek.
    Pişmanlığını, bir daha böyle bir yanlış yapmayacağını bana kalpten inandırmalı

0|0
    0|0
  • Affedicek insanda aşırı aptallık

0|0
    0|0
  • Herkesi affediyorum zamanla. Affetmedigim insan yok. Hayatimi mahv eden insanlari bile affediyorum. Zaman tek gereken Zaman. Tabiiki herkes icin gecerli degil bu. ama ben böyleyim ve bundan nefret ediyorum.

0|0
    0|0
  • Gerçekten pişman oldugunu göstermeli bana

1|0
    0|0
  • affetmem

0|0
    0|0
  • Kimse için kalbimi kirletemem. Affetmek kolay Allâh à bırakıyorum en olmadı.

0|0
    0|0
  • Kolay kolay kırılmadığım için kırıldığım insanı affetmem.

0|0
    0|0
  • Kısasa kısas anca oyle

0|0
    0|0
  • ne kadar canımı yaktığını bagli. benim için sadece ALDATILMA affedilmez.

0|0
    0|0
  • Affedemem ben. Kinim izin vermez

0|0
    0|0
  • yetmez yaşattığının aynısını yaşasa da zamanın da seni nasıl üzdüğünü unutamazsın

0|0
    0|0
  • Affetmek için iki kişilik erdem lazım onu affetmek ve onu affettiğin için kendini affetmek..

0|0
    0|0
  • Gerçek pişmanlık

0|0
    0|0
  • pişman olduğunu anlamam lazım ve üzerinden zaman geçmesi gerekiyo yoksa affedemem

0|0
    0|0
Yükleniyor...