Feminizm konusunda yeterince bilinçli misiniz?

Bazı feminazilerin kendine feminist demesi sebebiyle bir çok kişi feminizmi yanlış tanıyor, araştırma-öğrenme kültürüne sahip olmayan bir toplum olduğumuz için kimse doğrusunu öğrenmeye tenezzül etmiyor doğal olarak.

Feminizmin ne olduğunu bildiğinize inanıyor musunuz?

0|0
4|9

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Toplumsal cinsiyette kadının yerinin önemli olduğunu gösteren kadınlar

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• evet.. kadın ve erkegın ınsan paydasında buluşup dıgerını hor gormemesı ve kendını dıgerınden ustun gormememesı bence.. ancak bana kesınlıkle bır femınıt getırınkı tezının yanlısşıgını toplum onunde acıga çıkartayım.. femınıstler kendını begenmıs kadınlardır sadece.. dünya onların poarmagınıun ucunda donmelı!! oysa oyle bır dünya yok.. kadın ve erkek tamamlayan tamamlanan ıkı ayrı cıns.. hıc bırı tek basına bır mana yaratamaz.. prıze gırmeyen son model tv bır ıse yaramaz.. veya dünyanın en sahane yerınde oylece bır ıslevı olmayan prızde bır ıse yaramaz.. ıkısı bırlestıgınde güzel... ve anlam buluyor.. banane ben prızım!!! banane ben tvyım demek.. embesıllıkten başka bırsey degıldır...

0|0
    0|0
    • Feministler dediğin kitle feminaziler oluyor işte detayda da buna değindim.

• tebrık ederım bu yasta bunu anlayabilmek gerçekten güzel.. bazılarınız gec farkedıyor ve onlar ıcın ıs ısten gecmıs oluyor

• İnsanlara gerçek feminizmin ne olduğunu öğreteceğim diye stresten bu yaşta saçlarımın beyazlacak olması dışında güzel gerçekten :)

• Radikal, marksist, liberal ve sosyalist feminizim türlerinden en etkilisi radikal feminizim olup en yumuşagı liberal feminizimdir.
    Ortak yönleride
    Aileyi ataerkil olarak görürler
    Kadının sömürüldüğü ( işte ve evde) düşünürler

1|0
    0|0
  • öyle olduğumu düşünüyorum

1|0
    0|0
  • damızlık kızın öyküsü - margaret atwood. ( bu konuyla ilgili kitap tavsiyesi şeysi. )

1|0
    0|0
  • feminizm boş iş bence olmuycak şey için uğraşıyorlar

0|0
    1|0
  • Degilşm

0|0
    0|0
  • Cinsiyetçiliği eleştirirken çıplak halde yapılan saçma protestolar geliyor aklıma.

0|0
    0|0
    • O white feminism grubuna giriyor, feminizmin alt dalı olarak görüyorlar kendilerini ancak çoğu feminist onaylanmaz ve feminizmle bağdaştırmaz zira kadınlara bedenleri ile ne yapmaları gerektiği konusunda baskı yapıyorlar.

• evet biliyorum gereksiz bir görüş işte

0|0
    0|0
    • Bildiğin şeyin ne olduğunu açıklar mısın?

• Feministler pozitif ayrım istemez. Pozitif ayrımcılık yüzyıllardır var olan ve ataerkil toplum düzeni ile bağdaştırılmış bir şeydir ve herhangi konuda acizliği olan insanlara uygulanır. Örneğin yaşlılar, hamileler vs. kadına uygulanan pozitif ayrımcılık da kadının aciz ve güçsüz görülmesi sebebi ile ortaya çıkmıştır. Dediğim gibi her feminist olduğunu söyleyeni feminist sanmayın.

• bende ataerkil değilim zaten anneyide aynı derecede ata sayarım demek istediğim yetiştirilme ve zihniyet meselesi feminizm gereksiz sen iyi çocuklar yetiştir , topluma örnek bir kadın ol

Kızlar Ne Diyor 3

• ben ne kadar doğru biliyorum o konuda yorum yapamam lakin feminizmi erkek düşmanlığı olarak yorumlayanlardan ve her feministi lezbiyen olarak tanımlayanlardan daha çok şey bildiğime inanıyorum açıkcası

1|0
    0|0
  • Biliyorum ama Feminizmin önündeki en büyük engel de kadınlar bence. Çünkü çoğu erkeklerin eleştirilmesine bile tahammül edemiyor hemen onlar adına savunmaya geçiyor. böyle bir ortamda da kadın hakları yeterince gelişemiyor çünkü kadınların çoğu bu konuda çabalamaya hevesli değil.

0|0
    0|0
    • Feminizme köstek olan iki tür kadın var. Biri senin bahsettiğin ataerkil düzene boyun eğmiş, erkekler karşısında acizliğini kabul etmiş kadınlar diğeri ise erkek düşmanları. Kadınlar yüzyıllardır erkeklerin bizlere beslediği düşmanlık ile uğraşıyor zaten, bu durumu yok etmeye çalışırken onlarla aynı tutumu göstermek her şeyi zorlaştırmaktan başka bir işe yaramıyor.

• Ben burada erkeklere düşmanlık beslenmesinden bahsetmiyorum ama ortada bir yanlış varsa bunu eleştirirsin karşındaki erkek diye ona yaranmak için susup her şeye evet demezsin. Yoksa gereksizce erkeklere düşmanlık beslemek zaten saçmadır karşı cins olmadan insanlık var olamaz sonuçta.

• Bahsettiğine ek olarak farklı bir kitleden söz ettim zaten :) Aşağıda erkeklerin yok olması lazım diyen biri var mesela, feminizmin yanlış anlaşılmasının sebebi böyle insanlar.

• Evet yeterince arastirdim ve erkeklerin yok olmasi lazim ben boyle dusunuyorum ^-^

0|0
    0|0
    • Feminazisin yani. Kendine feminist falan deme de yanlış anlaşılmalar devam etmesin. Hatta feminist olmadığını vurgula konusu açıldığında.

Yükleniyor...