Cok hastayım baba..
Gittim gittim doktora merak etme.
Kalbimde büyük bir kırık varmis,
Cigerlerim yangın yeri..
Bide o senin tamir etmeye calistigin güven'im yerle yeksan olmuş baba..
Oyle olunca da icimin nesesi de bu enkazin altinda kalmis..
Kulaklarimın zarı etrafimdaki igrenc sözlerden patlamak üzereymiş..
Duyduklarina sasiran bogazim yutkunmaktan yipranmis..
Avuclarim sevgisizlikten buz tutmuş..
Yani baba.
Kizinin ihtiyaci var gene sana..
Bu gece ruyamda bekliyor olacagim seni,
Gelde söyle,
O taraftan bakinca bu yalan dünya'nın neresiinde duruyorum ben...

3 Yıl önce henüz 45 yaşında vefat eden babam a seslenişim olan bu dizeler ve ölmeden önce kardeşim ve benim en mutlu günlerimizden bir fotograf karesi.. :(
SİZİN BABANIZ HAYATTAMI, ARANIZ NASIL.. ?
BABANIZIN KIYMETİNİ YETERİNCE BİLDİĞİNİZİ DÜŞÜNÜYOR MUSUNUZ.. ?

0|0
15|22

En İyi Erkek Görüşü

• çok üzgünüm başın sağolsun mekanı cennet olsun allah taksiratını affetsin. babam hala hayatta onun değerini bilebiliceğim bir durumda değil kendisini alkole vermiş bir çok şeyden çok uzun zaman önce vazgeçmişbana babalık etmeyi uzun zaman önce bırakmış artık oturup 2 sohbet edemediğim bana hiçbizaman nasihat etmemiş sadece tersleyen ve beni kendinden uzaklaştıran bir yapıya sahip bir adam ve hatta yumruk yumruğa kavgaya tutuşup yinede vuramadığım ettiğimiz kavgaya onunla tartışmamıza veya beni terslemesine ona vurduğuma ya da vuramadığımada değilde ( şu an senden bahsediyorum ) neden ONUN ki gibi bir babam yok bende iz bırakan diye üzüldüğüm zamanlardan birindeyim yeterince değerini bilip hala onunla konuşmaya çalışıp her ne kadar tartışıcağımızı bildiğim halde iletişime geçtiğimi ve geçmeye çalıştığımı bilerek yaşıyorum. babam konusunda vicdanım sonuna kadar rahat kendisine karşı pek sevgi beslemesemde yoğun bakımda hemşireden rica edip babamı arayıp konuşamadığım halde hemşireye sesini duymak istediğimi söyleyip bişeyler söylediğini duymaktır benim evlatlığım... baban için gerçekten çok üzgünüm mekanı cennet olsun seninki gibi bir babam olsun çok isterdim.
    saygılar.

2|1
    0|0
    • Bu sitedeki bugune kadar en cok etkilendigim yorum.. Seni. cok iyi anladigimi bilmeni isterim..

• en iyi görüş ve anlayışın için çok teşekkür ederim babanın vefat etmediğini her zaman yanında olduğunu bilmeni isterim onu göremiyo duyamıyo olman vefat ettiği anlamına gelmez benliğimize işleyen insanlar vardır silinemicek izler bırakanlar...

En İyi Kız Görüşü

• Allah rahmet eylesin, günahlarını affetsin, toprağı bol olsun inşallah. Allah a şükürler olsun ki babam ve annem sağ. Bende kayıp etme riski yaşadım fakat iyi ki kayıp etmedim. Ve o is dahi insanin hayatını paramparça ederken seni düşünemiyorum... Babamla aramız çok iyi, Allah nazar degdirmesin. Insallah baban bu gece ruyalarinda oper saçlarından.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 21

• Beni iyi dinle kızım.
    Hep yanında olamayabilirim senin. Ruhum seninle olsa bile, kim bilir belki erken veda eder bedenim. Dünyanın bin bir türlü hali var kızım ve insanların bin bir yüzleri. İnsanlara adım atmadan önce emin ol kızım, niyetlerinden, samimiyetlerinden, gizlediklerinden. Dostun az, mesafen ise çok olsun insanlarla. Bana sarıldığın gibi, kendine sarılmayı da öğren. Her canın yandığında bana koştuğun gibi, ayakta durmayı da öğren. Sana sevgiyi anlattığım kadar belki anlatamadım kötülüğü. Ama hislerine güven kızım. Şüphe duyduğun her şeyden uzak dur. Sana ellerimin sıcaklığını ve gözlerimin sevgi dolu bakışlarını bırakıyorum. Bir gün bir erkeği sevecek olursan eğer, gözlerinde bu derinliği ve içinde bu sıcaklığı ara kızım. Sana duam o'dur ki ; ben seni Allah'ın bir hediyesi gibi sevdim, benden sonra da seni öyle sevsinler kızım... Uğur Gökbulut

1|0
    0|1
  • babasızlık duygusunu hatırladım yine ama üzülme zamanla kendine daha cok bağlanacaksın

2|1
    0|0
  • Eminim ki babanın dünyaya açılan penceresisin sen... Hala Sen gülümseyince gülümseyen, sen üzüldükce üzülen birisi var... Çok uzakta olduğunu düşündüğün, fakat aldığın nefes kadar sana yakın olan...
    Babanın dünyaya açılan penceresi her zaman güneşli olsun ki, babanın ruhuda her daim huzurlu olsun...
    Mekanı cennet olsun... Başın sağolsun...

1|0
    0|0
  • ALLAH (C. C.) Rahmet Eylesin. Günahlarını Affetsin.. Mekanı Cennet Olsun.

1|0
    0|0
  • Allah rahmet eylesin. kardeşinize ve size ve annenize hayırlı sağlıklı uzun ömür versin. İnşallah layık bir evlat olursunuz.

1|0
    0|0
  • Allah rahmet eylesin Başın sağolsun... Babasızlık çok ama çok zor bunu bizler yaşadık

1|0
    0|0
  • funda ben uğur, belki ben seni tam tanıyamadan kaybettim. bunları okurken benim de içimden bir şeyler koptu böyle yakıyor. Ama emin ol o seninle gurur duyuyodur. O kadar güzel bir kalbin var ki. Babanın şu an nerde olduğu yüzünden o kadar belli ki.. cok üzüldüm boğazım düğümlendi böyle...

1|0
    0|0
  • Başınız sağolsun. Benim babam çok şükür hayatta. Yazdıklarınla babaya duyulan sevggiyi ihtiyacı bir kere daha hatırlattığın için teşekkür ederiz

1|0
    0|0
  • Allah rahmet eylesin.. mekanı cennet olsun. Yüreğime dokundu yazdıkların. İçime oturdu en güzel görüşü yazan arkadaşın yazdıkları.. Allah tüm anne babalara uzun ömür versin. Ne onları evlatsız ne evlatları onlarsız bıraksın.

1|0
    0|0
    • Bende bu soru sayesinda, babam lailgili yazdiklarim sayesinde cok basit hic birseyi umursamaz insanlarsan olisan bir site gozuyle bakilan Ksde aslinda herkesin ne kadar bizden, normal oldugunu farkettim.. Herkesin bir derdi var icinde cozemedigi birseyler var.. Bunu anladim.. Belki de bu yuzden insanlar burada.. Mutsuzluklarini gizlemek icin.. Kimbilir..

• Mekanı cennet olsun.

1|0
    0|0
  • Allah rahmet eylesin..

1|0
    0|0
  • @Funda_a uzuldum, basin sagolsun.. ve cokta benziyorsun..

1|0
    0|0
  • ALLAH rahmet eylesin. Gercekten cok uzuldum.

1|0
    0|0
  • Allah rahmet eylesin bende kaybettim üzülme ben üzülmüyorum şahsen

1|0
    0|0
  • Mekanı Cennet Olsun.

1|0
    0|0
  • Basın sağolsun :/

1|0
    0|0
  • Basin sağolsun zor bir şey çok üzüldüm

1|0
    0|0
  • offf içim yandı :( Allah rahmet eylesin Allah mekanını cennet eylesin

1|0
    0|0
  • Ben kıymetini bilmiyorum. Pişman olacağımın farkındayım :'(

1|0
    0|0
  • YİNEDE SEVDİM GÜLÜMSEMEYİ MENDİLİMİ SALLARKEN SENI GOTUREN TRENIN ARKASINDAN...

1|0
    0|0
  • Uleyn, sırf bu masum kızın hatırına biz erkekler; kızlarımızı uzmeyelim. Bizi sevenlerin sevgisini bize guvenen kizlarin guvenini suistimal etmeyelim. Boylesi kizlar da bir nebzede olsa aradiklari teselliyi gercekten bulabilsinler.
    Basin sagolsun ablam...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet, toprağı bol olsun kardeşim. Bazen ben de babama sinirleniyorum ama sonra onu kaybetme düşüncesi içimi sarıyor. Çocukken saçlarımı okşayıp"kızım, balım, çiçeğim" diye beni uyuttuğunu hatırlarım. Babam göreve gittiğinde hep ne zaman gelecek diye yollarını gözleyişimi, asker olduğu için her daim tehlike altında olduğunu aklıma getirince ağlayışımı... Ne olursa olsun onlar bizim ailemiz. Bizim parçamız. Baban da eminim seni bir yerlerden izliyordur ve mutlu oluyordur.

1|0
    0|0
  • Çok üzüldüm Allah sana ve ailene sabır versin, babanın mekanı cennet olsun :(

2|0
    0|0
  • Ben babami cok seviyorum. Her firsatta ona sarilmak istiyorum. Fakat yasim 24 ve Yakinda evlenecegim. bu yüzden babam pek sarilmalardan hoslanmiyor artik. Ve nedendir bilmiyorum ama o bana son yillarda hep kiziyor. Konusmamdan rahatsiz oluyor. Yaslaniyor ona veriyorum. Yani anliyacagin aramiz bir öyle bir böyle.

1|0
    0|0
  • Ben de babamı erken bir 50 yaşında gectiğimiz Nisan ayında cok kötü bir şekilde kaybettim. kollarımda kanlar içinde öldü babam yüreğime taş oturdu dünyam başıma yıkıldı hani derlerya içim yandı ha işte tam da o oldu. Başın sağolsun.

2|0
    0|0
  • Başın sağolsun 😔 Allah yardımcın olsun hayatında her anında

1|0
    0|0
  • Rabbim mekanını cennet eylesin...

Ben babamı görmeyeli seneler oldu cok özledim.

1|0
    0|0
  • Allah rahmet eylesin huzur içinde yatırsın inşallah. :(

1|0
    0|0
  • Allah rahmet eylesin :(

1|0
    0|0
  • Allah rahmet eylesin.. babam annemi aldattı gözümüzün önünde hem de ondan sonra da hep mutsuz bir aile olduk anlıcağın aramız yok babamla.

1|0
    0|0
  • Sıçtın agzıma gece gece :(

1|0
    0|0
  • Allah sabır versin

1|0
    0|0
  • Babana benziyormussun Allah rahmet eylesin inşallah mekanı cennet olsun :(

1|0
    0|0
  • Gözlerim doldu yapmyn şöyle seyler :(