Bir kadın olarak "oğlum olursa mutlaka öğreteceğim" dediğin ne var?

Erkeklerden şikayet etmek kolay ama bakıyorsun onu da bir anne öyle yetiştirmiş. Bilmeden yapmış ama sonuçta yapmış işte...

Oğlum olursa, asla bir kadının sahip olamadığı haklara sahip olamayacağını bilerek yetişecek.

9|10
250|135

En İyi Erkek Görüşü

• Oğullarınıza:
    Karşı cinse saygı duymayı öğretin.
    Gece yarısı evine dönen kadının "aranmadığını" öğretin.
    Bir kadının omzuna arkadaş olarak da sarılabileceğini öğretin.
    Dokunmaktan korkmamasını öğretin.
    Sevmenin değer verme olduğunu öğretin.
    Sahip çıkmayla sahibi olmanın farklı olduğunu öğretin.
    Hiç kimseyi küçük görmemeyi öğretin.
    Ama bunları önce kendi içinizdeki "çocuğa" öğretin.
    Sevgili sonraki kuşaklar!
    Eğer bizden; daha doğrusu bizim olduğumuzdan daha adil, daha barışçı ve daha akılcı değilseniz, canınız cehenneme.
    Albert Einstein

48|17
    1|3

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 134

• Kusura bakma ama oyle cocukdan bir hayir gelmesini bekleme bence sen eger ogulana ilk once edep saygi ogretmeyip "esitligi" ogretmeye calisirisan o cocuk kucukken ne kadar seni dinlesede 16 18 yasina geldiginde cevresiyle sokakda dolasan serserinin tekinden farki kalmaz. Gorusuyoruz karakter yoksullarini kadinlara nasil deger verdigini.
    Kadinla erkek esit degildir artik sunu anlamalisiniz... esitlik kavraminizi degistirin lutfen.

Benim oglum oldugunda esime cocugumuza ayaklarinin altinda cennet oldugunu kanitla diyecem... cok kolay sadece ANNELIK yapicak kendi ideolojileri cocuguna aktarmaya calismayacak. Esim edep nedir ogretecek, bende saygi nedir diye gosterecegim oguluma esime olan davranislarimla.

2|5
    2|1
    • Aynen dayı bırak saygıyı edepi anasını satim feministlik peşindeler. Eşitlik diyorlar da eşitlik var mı kadınlar niye askere gitmiyor israilde var norveçde var isviçrede var? Kadınlar iş bulurken bir erkekle yan yana geldiğinde niye kadın alınıyor hani eşitlik vardı kadın herşey de bir adım önde daha eşitlik demiş kadının yapamacağını erkekde yapamaz demiş iyi o zaman erkeklerin yaptığı seyleri sizde yapın soğukda mesela cıkart bir ceketini ver erkege hesabı sen öde vb bencil la bunlar. Bu arada yazına katılıyorum

• @Snack87 eig lere baktım bir de bu yazıya. Güldüm sonra da. Sorana

• @Kuskuun Salla boşver ya :D Femenlerle tartışmaya bile girmeye gerek yok bosuna yorma kendini.

• Şöyle göz ucu ile yorumları okudumda nasıl bu kadar kötü olmuşuz. Baktığında öğretilmesi gereken temel konuları öğreteceğim diye yorumlar var cevaplarda, iyide zaten bunlar temel konular değil mi? zaten öğretilmesi gerekilen konular değil mi? Neden temel konuları ekstra öğreteceğim diyoruz ki? Bu kadar mı alıştık bu tür konulara..

Oğlum olursa ona basket oynamasını öğreteceğim.

1|0
    0|0
  • Kadın olarak değil de,
    Bir oğlum olursa kadınlara saygı duymayı,
    İnsanları, dil, din, ırk gözetmeksizin sevebileceğini öğreteceğim öncelikle.

2|3
    0|0
  • Adam olmayı... Hayatın sadece kadın erkek ilişkileri üzerine kurulu olmadığını. bunlardan başka uğraşacağı çok konu var.

1|0
    0|0
  • Termodinamigin temel kanunlari. Bizim mufredatta yok ve insanlar bu temel seylerden bihaber olduklari icin 'Kendi kendini sarj eden araba' falan yapmakla vakit geciriyorlar.

0|1
    0|0
  • Cinsiyet ayrımı yapmadığını farz ederek cevaplıyorum.

Erkekliğin bir üstünlük göstergesi olmadığını. kendi başarabileceği bir şeyi başkasından beklememeyi. bir sorununu, tehdit ederek ya da şiddetle çözemeyeceğini. yanlış bir şey yaptığında özür dilemesi gerektiğini. Para'nın her kapıyı açmayacağını, maddiyatın çok da önemli bir şey olmadığını. Hayvanları sevmesi, onların da bir canlı olduğunu unutmamasını. Paylaşmanın bir kayıp olmadığını, aslında paylaşan insanın asıl kazanan olduğunu. Her istediğinin imkansız olduğunu, bunun için kendisine ve insanlara acı çektirmesinin gereksiz olduğunu. Sahip olduğu şeylere iyi bakması gerektiğinin, sorumluluğunun onda olduğunu. Her kötü anında yanına olamayacağımı. Cinsiyetçi ve ırkçı yaklaşımlardan uzak durması gerektiğini. Empati kurabilmesinin gerekli olduğunu. Ne olursa olsun hiçbir zaman, hiçbir şekilde; bir kadını/erkeği (hayvanları) taciz etmemesini, zarar vermemesi gerektiğini, ve bunu yapmanın hiçbir bahanesi olmayacağını kesinlikle öğreteceğim.

0|0
    0|0
  • Oğullarınızı iyi yetiştirin. Karşı cinse saygı duymayı öğretin.

Gece yarısı evine dönen kadının "aranmadığını" öğretin.
    Bir kadının omzuna arkadaş olarak da sarılabileceğini öğretin.
    Dokunmaktan korkmamasını öğretin. Sevmenin değer verme olduğunu öğretin.
    Sahip çıkmayla sahibi olmanın farklı olduğunu öğretin.

Bulunmaz Hint kumaşı olmadıklarını; olsalar bile burun silinen mendillerinde kumaştan yapıldığını; hiç kimseyi küçük görmemeyi öğretin.
    Ama bunları önce kendi içinizdeki çocuğa öğretin.

1|0
    0|0
  • Kız erkek fark etmez , cinsiyetçiliğe gerek yok önce insan olmayı öğrenecek. Sadece eğitilmesi gereken erkeklermis gibi algı yaratilmasin

0|0
    0|0
  • Oğluma Allah'ı ve Rasulünü öğreteceğim... Başka hiç bir şeyi öğretmeme gerek yok... Ve yine oğluma, Allah'ı ve Rasulünü bilen, onların izinden giden, onların dediklerinden başkasını yapmayan bir hanımla evlendireceğim...

5|0
    0|0
  • Oğlum olursa ona ağlamayı değil bir kadını ağlatmamayı öğretirim
    Camiye götürür namaz kıldırırırım

0|1
    0|0
  • Eşcinsel olursa hadi

0|1
    0|0
  • Bir erkek olarak; çocuğum olmayacak diyorum

0|1
    0|0
  • Eğer evlenince oğlum olursa;
    kadına sevgi ve saygı duymasını,
    kadına, sözel ve fiziksel şiddet uygulamaması gerektiğini öğreteceğim.
    Fiziksel güç bakımından eşit olmasak bile,
    hak ve özgürlükler bakımından, kadınlarla eşit olduğumuzu,
    kadınlardan üstün olmadığımızı öğreteceğim.

1|0
    0|0
  • Bir gün oğlum olursa ona ilk öğreteceğim şey centilmenliğin ve gönül almak için çabalamanın erkekliğinden hiçbişey götürmeyeceği olacak.

3|0
    0|0
  • Erkek babası olmak yerine bir kız babası olmayı yeğlerim erkek çocuğa pek sıcak bakmıyorum açıkçası ama olursa da adam ol kafi derim

0|0
    0|0
  • bir oğlum olursa şayet, öncelikle hiç bir kadına şiddet gösterilmeyeceğini, el kaldırılmayacağını bilecek.. kadının narin, hassas bir varlık olduğunu bilecek, kırmayacak.. onun isteklerini ve duygularını anlıyacak.. incitmeyecek.. tamam kendi de sonuçta karşısındakinden aynı şeyleri isteyebilir, ama sonuçta karşısındaki kendine gönderilmiş emanet olarak görecek ve koruyup kollayacak.

1|0
    1|0
  • Oğlum olsa hoca olmayi ogretirdim adam olmasini. Kizlarin namusuna el surmemesini evlatliktan red edeceğimi ogretirdim

0|0
    0|0
  • Bir baba adayı olarak görüş sunamaz mıyım?

0|0
    0|0
  • Nefes almasını öğreticem

1|0
    0|0
  • Doğruluğu öğretin İntikam duygusunun yanlış olduğunu ve pişmanlık verdiğini kimseye karşı kin beslememesini kısaca Her şeye rağmen dürüst bir insan olmasını öğretin

Kaybedeceği hiç bir ey olmaz çünkü Dürüst insan asla kaybetmez ve daha az vicdan azabı daha az pişmanlık yaşar ama Çevresi onu her zaman taktir eder ve sever.

0|0
    0|0
  • Abla çok sıkmayın erkek bebeğin pipisiyle kızlar oynarken sizde kızlarda vajina olduğunu öğretin hatta bıktırın ona kız arkadaşlarının adını bile sormayın uçarı olsunlar hovarda olsunlar tek içine kapanık karşı cinsle iletişim sorunu yaşamasın hayatının en büyük kötülüğünü yaparsınız

0|0
    0|0
  • Şerefli Bir Ölüm Şerefsiz Yaşamaktan Daha İyidir. İlk Öğretileceğim Kavram Budur Bir İnsan Ne İçin Yaşarki.
    Sonrada Kendini Savunmayı Öğretirdim Milli Sporcu olarak.

0|0
    0|0
  • çocuk düşünmüyorum. sevmediğimden değil, çocukları severim. ama onlarla çok içli dışlı olamıyorum. karşı apartman'dan çocuk ağlama sesleri geliyor bizim o tarafa doğru. çekilmiyor ya -_- cidden ben gelemem öyle şeylere. baba olmak isterim elbet. ama işte o baba olma potansiyeli, çocuğa bakabilme, falan ben o tarz sorumluluklara gelemem. sorumluluktan kaçmak diyelim benimkine, daha benim ruhum çocuk daha ben büyümedim. o yüzden, ben çocuk istemiyorum. bundan mütevellit bil hassa ve fil hakika evleneceğim kişi ile baştan anlaşma yapacağım. ve çocuk istemediğimi bu yüzden engel oluyorsa bu konu benimle evlenmemesini söyleceğim. evlenirim derse, tüp bağlama ameliyatı olmasını söyleceğim. ondan sonrasını düşünürüz.

0|0
    0|0
  • Bir erkek olarak, kızıma da oğluma da aynı şeyleri öğreteceğim inşallah.

0|0
    0|0
  • Bir kızım olursa Hayatın mükemmel olacağını ayrımcı olmamasını siyaset denen canavar'a uymayacağını ve egolu olmamayı ögreticem havalı olmucak günümüzdeki kızlar gibi abidik gubidik olmucak genelleme yapmıyorum düzgün bir kız olacak

0|0
    0|0
  • küfür etmiycek bayana

0|0
    0|0
  • Ahlaklı ol Şerefli Edepli ol Namuslu ol Delikanlı ol
    Kısacası #İnsan ol Oğlum... Kim ne derse desin en doğrusu İnandığın ALLAH A bağlı kal kalbindeki #İman ile dolaş... Seni Seviyorum Bahtın Açık Yolun Aziz olsun Babasının Oğlu 😚😚😚😚😚😕😕

1|0
    0|0
  • oğlu olan anneler ya da babalarr kızları nasıl tavlıycaklarını değil kızların nasıl koruncaklarını öğretmelidirlerr

0|0
    0|0
  • annem bana ilk yemek yapmasını ve terziliği gösterdi işte dikiş dikmek felan :D çünkü hayat müşterek birine bir şey olsa diğeri yapacak :D

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    104

Kızlar Ne Diyor 249

• Bir oğlum olursa ona; ağlamayı değil, ağlatmamayı öğreteceğim..
    Ona "kadın gibi sevmeyi" öğreteceğim.
    Gönül almanın erkekliğinden bir şey kaybettirmeyeceğini öğreteceğim.
    İnandığı şeyin peşinden gitmesini öğreteceğim.
    Adamlığın cinsiyet meselesi olmadığını önünde ki organa güvenmemesi gerektiğini öğreteceğim.
    Ve mutlaka zeybek oynamayı..

8|8
    1|0
  • Kadınların cinsel bir obje olmadığını, bir kadının namusuna şerefine laf etmeden önce kendisinin de bir annesi olduğunu ve aynı şeylerin kendi annesinin başına gelirse ne kadar kötü olacağını öğretirim ama ilk başta vatan, millet ve bayrak sevgisini aşılarım ki kimse onun aklını çelemesin. Her zaman ülkesine katkısı olsun cesur olsun

4|6
    0|0
  • Ogretmekle olmuyor, sabaha kadar anlat dur farketmez.
    Ebeveynlerinden gormesi, izlemesi lazim. Sevgi, saygi taklit edilerek ogrenilir. Erkek cocugunda babayi taklit edecegi icin oncelikle ''erkek dedigin elini masaya vurmali, cok pis yeaa ama cok yakisikli'' gibi tiplerden uzak durulmalidir.

1|4
    0|0
  • Ağlamamayı degil, bir kadını ağlatmamayı öğreticem. Ona kadınlar olmasa bu dünyanın olmayacagını, şiddet ile bir yere varılmayacağını anlatacağım...

1|3
    0|0
  • Kadınlara nasıl değer vermesini, onlara karşı nasıl davranmasıni ogreticegim.
    Annelerimiz/ninelerimiz zamanin da bunu yapmiş olsalardi simdi bu yazdıklarımı yaziyor olmazdim.
    O kadar Meleklerimiz canlarına kiymayıp ölüp gitmezlerdi.
    Suç erkekler de demiyorum kimse yanlış anlamasin beni ama aile de gelen egitimi hiç bir yer de öğrenemiyoruz.

0|1
    0|0
  • Oglum olursa ona hayati sevdiricem. Ne olursa olsun pes etmemeyi hayallerinin pesinden gitmesi gerektigini ogreticem. Kadinlarin ne kadar hassas ve kirilgan oldugunu ogreticem. insanlari sevdiricem ona. Kadinlara tecavuz etmemeyi ogreticem. Insanlara karsi saygili olmayi ogreticem. Ve ilk once Imani ogreticem ona. Allahi ogreticem ona. Bu hayata ne icin geldigimizi.

0|1
    0|0
  • Oglum olursa ona erkek olmayi degil. Insan olmayi oreticem.
    Sunnet duyunu yapip * oooo oglumun pipisini kesdik hadi halaya* gibi sacma birsey kesinlikleeere olmaz !! Sacma bence. :D kesinlikle yemek yapmayi ve temiizlik oreticem. Oglum birey olmayi orensin. Baskalrinida yuk olmasin. Karisina saygi duysun yardim etsin. ( Şu an hepsini erkek kardesime yapidiryorum :D temizlikde mecburi yardim.. yemek dahil )

0|1
    0|0
  • 2 Oğlum var ve asla bir kıza vurmaması gerektiğini, bir kız hayır diyorsa onun gerçekten hayır demek olduğunu ve zorlamaması gerektiğini. (anasınıfında bir kızı öpmüş zorla) kimsenin kusuru ile dalga geçmemesi gerektiğini, anlatıyorum.

1|2
    0|0
  • Saygı, vicdan kesinlikle çok önemli kadına saygı değil tüm canlılara saygı çünkü bir insan saygıya ve vicdana ne kadar çok sahipse çevresindeki her varlığa her canlıya iyi davranır bide sen erkeksin yavrum yap mantığını kesinlikle vermiycem oğlumla ne kadar gurur duyuyorsam kizimla da o kadar gurur duyucam oğlum da oglumculuktan uzak durmak gerek çocuğa da çok zararlı ozguvenli vicdanlı akıllı saygı sahibi çocuk yetiştirmek gerek karakterini donatirsan egosunu sisirmezsen o çocuk hata yapmaz

1|1
    0|0
  • Kadinlardan hiçbir üstünlüğü olmadığını, merhamet ve alçak gönüllülugu kisacasi insan gibi insan olmayi.

0|1
    0|0
  • Tesettür.
    Ahlak
    Saygı.
    Bunları öğrensin inşallah

1|1
    0|0
  • cinsiyet farketmeden Bu hayatta kimseye asla Güvenmemesi gerektigini Ögrenecek ve sadece Dini için yaşaması gerektigini ögretecegim.

0|2
    0|0
  • Ona asla yalan söylememesi gerektiğini öğreteceğim :)

1|1
    0|0
  • Adam olmayı kesinlikle.

0|2
    0|0
  • eğer ALLAH nasip ederde bir oğlum olursa ona sadece haramdan uzak durmayı öğreteceğim çünkü haramdan uzak olursa bütün kötü şeylerden uzak olur... hayırlı bir evlat için hayırlı şeyler öğretmek gerek :)

0|3
    0|0
  • Karsi cinsin hormonlarinin isleyisinin farkli oldugunu ve erkeklere gore duygusal inis cikislarinin daha fazla oldugunu soyleyecegim.
    Birde kadin cinsinin ahmakca sindirilmesinden ve bunun hic bir sekilde akla uygun hakli gerekceleri olmadigindan bahsedecegim.
    Cogunlugu arkasina alip, toplumun ahmakca tutumunun yaninda yer almaktansa her daim aklin yaninda olmasi beni gururlandiracak.

0|1
    0|0
  • Kadınları incitmemesi gerektiğini; kadına el kaldırmanın veya kadının canını yakmanın acizlik olduğunu bilecek.

0|1
    0|0
  • Erkek çocukları sıkıntı o yüzden kız isterim ben :D

1|1
    0|0
  • cesur olmasını sulu gözlü olmamayı kendini adam gibi korumayı kendinden zayıflara güç uygulamaması gerektiğini falan da filan inşallah kız olur

0|0
    0|0
  • Kadınlara insan gibi davranan homofobik şerefsizlerden olmayan bir çocuk

1|2
    0|0
  • Oğlum olursa ilk öğreteceğim şey;
    Birinin gönlünü almak için çabalamanın ve centilmen olmanın erkekliğinden bir şey götürmeyeceği olacaktır.
    Şiddetin kötü bir şey olduğunu,
    Kadınlara saygı duyması gerektiğini,
    Dil, din, ırk, cinsiyet, cinsel tercih ayırmaksızın her insanı sevmesi, sevmese bile saygı duyması gerektiğini öğreteceğim.

0|0
    0|0
  • İnsan olmayı, insanı her şeyden önce sevmeyi, anlayışlı olmayı öğretirim.

0|2
    0|0
  • Ona adam olmayı ogretecegim

1|2
    0|0
  • Pipisi olmasinin ona herhangi bir güç ve ayricalik getirmediğini, kiz kardeşine hic bir şekilde karisamayacagini, onun insanlardan üstün kilacak şeyin zekasi ve ahlaki olduğunu öğreteceğim inşallah.

0|1
    0|0
  • Saygılı olmayı öğreteceğim kesin

0|1
    0|0
  • Oğlum olursa insanlara dil, ırk ve cinsiyet ayrımı yapmamasını öğreticem.

0|3
    0|0
  • Kadın erkek eşitliğini, kadınların cinsel obje olmadığını ve küçük görülüp kısıtlanamayacagini öğrtirdim mutlaka.

0|1
    0|0
  • Bir kadını kırmamayı, vicdanı ve merhameti muhakkak öğreteceğim.

0|1
    0|0
  • Aklimdan birsuru şey geçti bir an için 😊 çok sevmeyi öğretirdim. Dogumdan itibaren bikere onun için çokça kitaplar okurdum herhalde.. ve ona özel kitaplar seçer, ona da okurum 😊 kitap okuma aşkini aşılardım.. heyecanli soru için sonsuz teşekkür 🙏

0|1
    0|0
  • Herkesin insan oldugunu, esit oldugunu, insanlarla alay etmenin, arkalarindan is cevirmenin, istekleri disinda bir sey yaptirmaya calismanin asil namussuzluk oldugunu ogretebilirim

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    219
Yükleniyor...