Kapat

Evden dolayli sebepler icin evden nasil sokaha kotu seylere bulasmadan kacilir?

Inan tolere damarim yok artik, yaa kendimi oldurecem ya da katicam. Ama pis yolara da girmek istemem.. berki ucuz bir kiralik ev ve biyerde askeri ucret olarak calisirim ayni zamanda da okurum... Ben lise mezunu degilim, acik dan okiyorum... ama universite okumak istiyorum. Aylem beni burnum'dan getiyor, tek sepeb kiz oldugum icin... Hayatimda ben erkeklerle arkadas bile etmedim, namuslu biriyim.. dogru yanlisi bilirim... ayleme hizmet ediyorum.. tabi ki anne baba ya hizmet edilir onlar sende cok hak var. ama piskolojim annem ve babam bozdu... kucuklukden daha ufaklikdan beni babam okdar doverdi ki.. simdi yaszarken bile agliyorum... dayanamiyrum... o kucuk luk anlar unutulmiyor... hata burnum bile kirk ( yamuk) duruyor onlarin yuzunden... bazen okula gidemez olurdum, morarlarda.. yuzume de hep vururlardi... basima... karnimaaa.. sirf kucuken yatamiyordum, korkudan.. karabasan felan oluyordu hep.. daha halen ben kotu davraniyor lar.. biliyorum herkesin 4/4 hayati olmicak amabu citigi sorunlar yarati bana. kiz oldugum icin acik dan okuyorum, ama oglan kardesim ozel lise de.. sirf kiz oldum icin bunu yapamam sunu yapamam... disari kendim gezemem.. calisamam, kendi parami yapamam... arkadaslarim daa yok.. 2 sene bu ulkeye geldik, cehennem gibi.. ama sukur babam yok... yoksa annem onu fitner ve apartmana rezil olurduk... canim'a bosver ama obur insanlari rahatsiz etmek sebebi olmak istemem.. ve hakini almak istemem.. abim de doviyor ve kardesim de... onlar erkek... evi bile temizlemez. her halt i ben yapiyorum, gunluk turk kavesine kadar, ( daha da yaparim annem cunku) ama niye zulum ediyorlar bana.. niye bukadar zor hayat? niye hep eziliyorum? evden gidersem bir yandan daha rahat olururm, ama biyandan da hak'a girermiyim? saten kadin bedua eder 5 yasindan beri.. kabul olursa? Bide hep sinirli oldugumu soruyorlar... piskologic tedavi lazim diyorlar, hatta doctor'a gitti birsey demedim, aylemi rezil etmek istemem, ve evde olan seyler anlatilmaz... aylem beni bu sekile getirdi.. her gun mal seyler nedinle cocugunu dovurmusun? mor edene kadar? burnu kan icinde ve kirk? biraz gecmis de kaldi ama unuutamiyorum.. hic bir seyi unutamiyorum... hergun de beduah, kelmelere ezlmek, kufur bagirti... biktim ve azarla ve zorlma.. bunu bile paylasmak istemedim ama kiz, sana soruyorum.

BU KIZ'A NE DIYE BILIRIM? HIC Birsey bilmiyorum demeye? ( Ben translate ettim ingilizceden..) malum bilmiyorum turkceyi duzgun

Güncellemeler:
18 yasinda, kiz... ve o hollanda'dan galiba... bana bunu sordu

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• I * very sorry to read all those...
    Believe me, the life outside your home will not be easier.
    Life might be very cruel, especially for ladies, and especially for ladies who are alone and young...

My recommendation is, keep praying and keep being patient towards people who are exactly your family.

Where are you from? Syria? Or somewhere else?

0|0
    0|0
    • I'm from New Zealand, and my friend who's asking for advice is from Holland.. She and I both live in İstanbul . We became friends from a social networking site for foreigners who are living in İstanbul ... Since she went through a lot of domestic violence as a kid.. I doubt she even thinks like a sane person... I want to help her.. Give her serious advice.. Though, sadly I don't know much about Turkey... ( She's really suicidal..) oh, and by the way, she's Turkish.

• I just followed you, now.. My default picture is a navel piercing... In regards of my XP level, it's not as high as I want it to be.. 44 ( lv1) .. Which means I can't send any messages what's so ever...:( Ahh, I see.. I would like to know where you're from, if you don't mind telling me of course.

• I have already sent a message. When you are Xper1, you can reply...

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 2

• kacmadan guvenecegı bı erkek bulsun ama evlencek bırı olmalı

0|0
    0|0
  • ya sen gel yardımcı olurum bir odada otur

0|0
    0|0
    • kiz'a ben yardimci olmaya calisiyorum... mantikli birsey demem lazim ona

• insanlar hakkında ne kadar önyargılı bir toplum olmaya başladınız kalbimi kırdın bir gönül kırdın kabeyi yıktın gibi

• taam suisan yapmaya hakim yok, ama erkek sin... diye.. ve oyle dedin icin. baska kelimer yazsaydin yazicaklarini

Kızlar Ne Diyor 1

• Yasin kac? Ve hangi ulkedensin?

0|0
    0|0
    • 18 kiz, ve hollanda'dan

• hollanda inekleri nerde

• Ozmn reşit yetiskin. Kurumlar var kadin evleri genclik dairesi. Muracat etsin. Kucuk bir ev onu gecindire bilecek bir is bulsun. Devlet zaten yardimci olur. Telf nr deyissin. Annesine babasina bir mektup yazsin herseyi anlatsin neden onlari birakmak zorunda kaldigini ve gecmisini silsin unutsun. Onlardan uzak herkezden uzak duzgun bir hayat kursun kendisine ve piskologa gitmeli muhakak. Doktora karsi ailesini rezil etme gibi birsey soz konusu bile olamaz ki onun ayibi yok. Cocuklar anne ve babalarinin sevkatine sevgisine muhtacdir. Bir anne baba cocuguna siddet uyguluyorsa bu onlarin ayibi ki cogu avrupa ulkelerinde cocuga siddet yasak. Eger terapi gormezse omur boyu piskolojisi ozguveni bozuk olur arkadasinin.

Yükleniyor...