Yeraltında #Mezarlık Olur mu?
Yeraltında ve Paris’in En Çarpıcı Köşelerinden Biri Olan Bu Mezarlık 1785 Tarihli Kararla Oluşturulmuş. O Zamana Kadar Şehrin İçindeki Enfeksiyon Hastalıkları İle Salgınlara Neden Olan Mezarlıklar, Devlet Konseyi Kararıyla Ortadan Kaldırılmış.

Ortaya Çıkan Kemiklere Bir Adres Aranınca Akla Bir Taş Ocağı Gelmiş. 15 Ay Süren Kemik Taşıma İşi, Dualar Okuyan Papazlar Eşliğinde, Hava Kararınca, Gözlerden Uzakta Yapılmış.

Paris’in Bütün Mezarlıklarındaki Kemiklerin Yeraltı Mezarlığına Taşınması 1814’e Kadar Sürmüş.

Bugün Paris Belediyesi’nin Düzenlediği Turlarla Turistlerin Gözdesine Dönüşen Yeraltı Mezarlığı, 20-30 Metre Derinlikte ve 11 Bin Metrekarelik Alanı Kaplıyor.

#CumanızıKutlarEsenliklerDilerim!

#SerKan1923

@mehcab @aerolite @HalidBinVelid @Hüzün_Kovan_Kuşu @NeOlsun55insonu @pilav_ustu_az_kuru_2 @Sonra_danGurme @turgay2 @TürkErkeğii @UntilTheGrave

@adıyook @Alooğ @Asmalı-mescit @ayfonuolmayangörl @benaslındayoğumm @Kızılcıkk @minik_şirine @RenkliRuya

0|0
7|6

En İyi Kız Görüşü

• Kapadokya da yeraltı şehrinde görmüştüm mezarlık insanlar neler yapıyor tuhaf gerçekden buda öyleymiş eline sağlık

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 6

• Urkutucu görünüyor

0|1
    0|0
  • Korkuyorum böyle yerlerden

0|1
    0|0
  • Yer altında cami bile var.

0|1
    0|0
  • Mezarlıklardan korkmam ancak burası içimi ürpertti 😐😐

0|1
    0|0
  • Vay bee nasıl da dizmisler şimdi hastalık taşınıyor mu bunlar :/ aşısı felan çıkmıştır gerçi :D

0|0
    0|0
  • Ürkütücü

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Aslında güzel bir çözüm kele görünce gülesim geldi yukarda o kadar güzelim manzaraları kapatacağımıza yerin altında gömeliyiz bence

0|1
    0|0
  • Mısırda İskenderiyede öyle devasa bir mezarlık var Romalılardan kalma.. Tabi dini vecibelere uymuyor ama..

0|0
    0|0
  • Adamlar kafataslarını bile güzelce istiflemiş resmen.

0|1
    0|0
  • insanın içi ürperiyor

0|1
    0|0
  • biliyorum burayı ama İstanbul'da da var yer altı mezarlıkları.

0|1
    0|0
Yükleniyor...