Kapanmak istemiyorum?

İlk başlarda ailem zorladı ve onları kırmamak için kapandım ama artık dayanamıyorum ailem dine yaklaşır Die düşündü ama ben dahada uzaklaştım insanlar senden uzak duruyo ve açıkken çok güzel olduğumu söylüyorlar kapalıyken kimseyle konuşmuyorum utanıyorum ama açıkken herkezle sosyaldim nie bilmiyorum çok üzülüyorum istemiyorum annem sürekli bana kötü davranıyor mesela yeni bişey alınca bunu çaldınmı diyo sürekli çantamı telefonumu karıştırıyor babam ise bana küfür ediyo ablam ise sürekli beni eziyor napcamı şaşırdım yardım edin çok alıngan olmaya başladım doğru dürüst insanlarla konuşamıyorum bile bunu aileme anlattım ama bana kızıp küfür ettiler napcam bilmiyorum

0|0
14|12

En İyi Erkek Görüşü

• çölde çıkmış tek dak gül fidesi gibisin galiba evin en güzel kızı sensin herkez senin üzerine titriyo ama uygulamayı yanlış yanlış yapıyolar küfür etmek ne demek ya insan kızına küfür eder mi o nasıl anne ki seni küçük düşürüyo ve o abla nasıl bir zihniyette ki kardeşini dışlıyo maddi özgürlüğünü eline al sonra onları umursama ama şunu sormadan edemicem daha önceleri aileni zor duruma düşürecek hareketler yaptın mı

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Öncelikle herkez değil herkes, din konusunda önce otur araştır dinleri kafa yapına uygunsa bir dini seçersin veya seçmezsin bunu ailene söylemek zorunda değilsin ama net bir görüş belirle ikilemde kalma ve bunu kimseyle paylaşmak zorunda da değilsin düşüncelerinden korkma , ailene kızmakta haklı olabilirsin ama ailen demek ki bu konuda cahil ahlakı sana bu şekilde aşılamaya çalışıyor yaptıklarını iyi sanıyorlar sen bu saatten sonra onlara müdahale edemezsin hayatını düzene sokmak için yapabileceğin en iyi şey kendini geliştirmek okumak iyi bir mesleğin olduğunda cebinde paran olduğunda söz konusu ailen bile olsa kimseye eyvallahın olmaz ve sana saygı duymak zorunda kalırlar son olarak sen ailenden bağımsız bir bireysin ve bu senin hayatın kimsenin müdahale etmesine izin verme ayrıca ahlak başındaki örtüyle ölçülmez böyle düşünen cahilleri takma bile

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• islamın zararları vol.12321512341234 gel ateist timine aldırayım seni :D

2|0
    0|0
  • böyle insanlar çocuk sahibi olmasınlar yaaa kusura bakma ama ailen tam bir pislik bence üni kazanıp ayrıl yanlarından.

1|0
    2|0
  • Dinde zorlama olmaz , Ailen senin üzerinde asla hiçbir şekilde zorlayıcı olamaz çünkü Peygambere ayet iniyor sen onlar üzerinde zorlayıcı değilsin diye. Zorla asla güzellik olmaz ve islam barış güzellik dinidir zorlama dini değil.

1|0
    0|0
  • Açıl bence yakında

0|0
    0|0
  • Türkiye'de zaten aile baskısından ve geçmişte ki pisliklerini örtmek için kapanıyorlar.

Eğer kapanmak istemiyorsan asla kapanma.. Diren.

1|0
    0|0
  • Sunu unutma ki kapanmak Allahi emridir eger istemiyorsa zorlama yoktur bir yandan annen ve babani anlayamiyor ne guzel kapanmayi emrediyor bir yandan kotuluk ediyor bu ne ya

0|0
    0|0
  • Dertleselim ama. gizli kullanıcısın

0|0
    2|0
  • böyle insanlar insanı dinden soğutuyor işte cahillikten bunlar hep ailenin yaptıkları çok yanlış şeyler...

0|0
    0|0
  • Kapanmak seninle Allah arasında bir olaydır. Bu konuda ailenin baskı yapması hiç hoş olmamış. :/

0|0
    0|0
  • bir insanın içinde olacak zorlamayla olmaz

0|0
    0|0
  • kapanmayı neden istemyorsun

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• Bence istedigini yap

0|0
    0|0
  • İstemediğin şeyi yapmıcaktın en başında. Açıl sonuçta istemiyosun içinden gelmiyosa kapalı olmanın bir anlamı yok.

0|0
    0|0
  • Yaşın küçükse zaten hiç kapanma her yaşın kendine göre bir güzelliği var, ve sadece kapanmakla dinci olunmuyo bazı kapalıları da görüyoruz ne haltlar yiyolar... Kapanmakla alakası yok içinden geliyosa kapan canım ama istemiyosan gerek yok sonuçta dine de Allah a da inancımız sonsuz

1|0
    1|0
  • Senin ruhun kaşarlaşmış kafandaki olsa ne olmasa ne

0|0
    4|1
  • 😟 bu anlattiklarin gerçek mi ya

0|0
    0|0
  • Demekki henüz hazır degilmişsin, ailenle biraz konuş, gelicekte yapıcam ama henüz hazır degilim, hem onlara, Allahın kendini zorla sevdirmekten hoşlanmadıgını söyle. Zorla Allah, kapanma sevgisini yaratamaz ki annen sende. Sen ne olursa olsun Allaha olan aşkını yarım burakma. Çünkü O seni çok seviyor :') ♥

0|0
    0|0
  • Kapanmak iyidir ama hakkıyla kapanılırsa.

Dertleşecek birini bul, arkadaşın olsun ki rahatlayasın.

0|0
    0|0
  • Bemce öyle bir hakka sahip değiller senin kararın

0|0
    0|0
  • Ne demek çaldın mı?

0|0
    0|0
  • Böyle dayatmalara gelme kardeşim arkandayım

0|0
    0|0
  • Benim ailemde lise 1 deyken zorla imam hatip lisesine yolladilar basimi kapatmami istediler surekli imalarda bulunuyorlar basini kapat artik diye bende imam hatipte 1 yil kaldım kavgalar ettim eger bu okulda durursam okumam diye israr ettim meslege gectim istedigim bolumu okuyorum ve başımı asla kapatmicam namazımı kılarım orucumu tutarim açık saçık giyinmem ama basimi kapatmam dedim daha da zorlamadilar diretmeliydin istemedigin birseyi sırf ailen diye yaptiramazlar sana

0|0
    0|0
  • canım öncelikle sakin ol ve namazını kıl, duanı et en azından Allah'tan yardım iste. Kapalı olan bir tek sen değilsin bunu beyninde çöz yani içine kapanmak gerekmiyor. Bir sürü kapalı var çok sosyal-aktifler.
    Eğer illa istemiyorsan kaç yaşındasın bilmiyorum ama bir an önce hayatını düzene sok ve nasıl istiyorsan öyle yaşa. Ama ibadetlerini yerine getir yani kapanmak istemiyorsan senin kararın ama diğer ibadetlerini yapabilirsin hem böylece dinden tamamen kopmamış olursun.

0|0
    0|0
  • Zorla güzellik olmaz istemiyorum de niye zorluyosunuz de

0|0
    0|0
Yükleniyor...