Kuran kurşuna giderek büyümüş kişilerin deist ateist olması mümkün mü?

Mümkün müdür sizce kuran hatim etmiş çocukken surekli oralara gitmiş birinin büyüyünce deist ateist olması

0|0
19|34

En İyi Erkek Görüşü

• Evet şekil ben

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Mümkün. İnsanın çevresi çocuklugundan beri insanın karakterini ve düşünce yapısını oluşturur evet, aile bunu şekillendirir fakat çocuk büyüdüke başka şeyler gördükçe bunları sorgulayabilir.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 33

• Evet mesela ben kuran kursunda buyudum. Ailem cok dindar. Islam hakkında çoğu muslumandan daha fazla sey biliyorum hatta yilbasinda herkes yeni yili kutlarken biz mekkenin fethini kutlamak icin toplandik ailecek ama deistim

1|2
    1|1
  • Mümkün dinle aşırı haşır neşir olanlar dini yalayıp yutanlarda oluyor genelde ateistlik deistlik dinine mantık katıp yorumlamaya çalışan insan zaten bir zaman sonra kendiliğinden ateistliği yakın görüyor kendine

1|0
    0|1
  • Turan DURSUN diye bir ateist yazar var kuran kursu neymiş adam eski imam ve müftü Din bu isimli kitapların yazarı öldürüldü. Benim de aklıma şunu getiriyor bu olay mesela işin içinde olup dinin gerçeklerini daha iyi görünce mi ateist olunuyor. Hani bizim ülkemizde genelde kendi dininin kitabını bir defa okumadan onun ölümüne savunucusu olanlar var ya onlar da okusa araştırsa yine böyle yobazlığa devam ederler mi?

1|0
    0|0
  • bu konuda en ünlü turan dursundur kendisi ilahiyatçiydi kurani ezbere bilirdi sonra ateist oldu kuranin palavra oldugunu söyledi ve müslümanlarca kurşunlanarak öldürüldü

1|0
    0|1
  • Bkz ben ahshsh

1|0
    1|0
  • Mümkün.
    Yanlış bir arkadaşlık çevresi ateistlik gibi bir sapıklığa sürebilir rahatlıkla.

2|1
    0|2
  • Kursa gitmedim ama dindar bir ailede buyudum. Kuranı okudum tamamini.
    Ateistim

1|1
    0|0
  • olur tabi niye olmasın. kimsenin garantisi yok ki. şeytan sürekli çalışıyor. hafızsan da garantin yok. düşün ki peygamberimiz döneminde bizzat peygamberimizi görüp inanmayanlar vardı. ayrıca peygamber karısı olup inkar edenler vardı. peygamber oğlu olup inanmayanlar inkar edenler vardı. kimsenin garantisi yok. Ama şöyle bir dua var. dua eden hiç bir kul helak olmayacaktır.

0|0
    0|0
  • her an her şey olabilir.. her şey mümkün

0|0
    0|0
  • Evet

1|0
    0|0
  • Mümkün.

0|0
    0|0
  • evet çünkü kursa gidip sonra bir daha kuranın yüzünü görmessen
    sadece hatırladıklarınla bu iş olmaz

Kuran tarihi bir kitap gibi durabilir fakat güncel bakarsan seni senden alır

0|0
    0|0
  • kuranı hatim etmek veya sürekli okumak bir kişiyi müslüman yapmaz hatta en önemlisi islamın önündeki en büyük engel kuran kurları ve imam hatiplerdir,

0|0
    0|0
  • Evet fazlasıyla mümkün. Özellikle anlayarak okuyorsanız çok fazla çelişki bulursunuz. Ben küçük yaşta kuran kursuna gittim. 3 kere kuranı hatim etmişliğim var. Üstelik arapça da iyidir. Tutarsızlıkları farkettikçe uyandım. Şu an ateistim.

0|0
    0|0
  • sorun kuran kursuna gitmek değilki. kuran çok mükemmeldir. ama onu öğreten hoca çok önemli. bazısı çocuğu döver bazısı allahın yoluna çevirir. önemli olan hocadır

0|0
    0|0
  • Evet mümkün. Hatta sorgulama yeteneği olan biri ise daha kolay. Neyin ne olduğunu daha iyi anlaması açısından.

0|0
    0|0
  • MÜmkün tabiki mümkün olmaz olur mu :D Kursun adı Kur-an kursu öğretilen ARapça okumak :D

0|0
    0|1
  • mümkün bir sürü casus kuranı senin imamlarından şeyhlerinden iyi biliyor ama özünde ateist veya hristiyan

0|0
    0|0
  • evet mumkun o ho ho neler var :D

0|0
    0|0
  • Aynen öyle

0|0
    0|0
  • mümkündür. kuran kursunda kuranı okumayı öğretirler, anlamayı değil. kuranı anlamayan birisi de ateist de olabilir deist de olabilir.

0|0
    0|0
  • Her şey mümkün

0|0
    0|0
  • Maalesef mümkün. Allah hidayet versin

0|1
    0|0
  • Kuran kurşunda, kurşun döktürülmediği için ileride nazar değmek suretiyle kişi deist olabilü

0|0
    0|0
  • Kişilerin tercihlerine her zaman saygı göstermek gerek. Bize düşen doğruyu anlatmak ve göstermek..

0|0
    0|0
  • insanın içinde olan bir şey bu..

0|0
    0|0
  • İnsanın çevresi çok önemli. herşey olabilir.

0|0
    0|0
  • Mümkün benim üniversite hocamin hayatinda oldu

0|0
    0|0
  • mümkündür ama kuran kursundan sonra araştırmadan olur bu kişiler yani acaba deist olsam havalı mıdır? ya da ateist mi olsam ki? karar veremedim... vs vs ben kuran kursuna gitmeden giden arkadaşlarıma kıyasla daha çok araştırdım ve şu an namaz kılıyorum kuranda öğrenicem

0|0
    1|0
  • Uçak sallanırken de Allahım koru bizi. Kim bilir ne işinize gelmiyorda Ateist , Deist oluyorsunuz. Yapmak işinize gelmiyor bu kadar basit.

0|0
    1|0
    • Müslüman olup ibadet etmeyenler daha çok.

• Kuranı kerim zaten ilk sayfasında anlatıyor bu halleri , onları uyarsanda uyarmasanda bir iman etmezler , şuurları kapalıdır idrak etmek istemezler. Allah'la dalga geçerler, Ona inanları bulduklarında bizde sizler gibiyiz derler , Ancak kendi gibilerle de başbaşa kaldıklarında kendi dillerinden konuşurlar , biz onlarla alay ediyoruz derler. Sonrada uyarır Allah ; Hidayeti verip delaleti satın alanlar ne kadarda karsız ticaret yapmışlar.

• Azrail canınıza dokununca Allah diyen portakal oluverirsiniz. İnsanların yaptığı kötülükleri Allaha mâl edip iyilikleride kendinize mâl etmekten vazgeçin. Her namaz kılıp oruç tutanı müslüman zannetmemekte haklısınız. Bu kişi komşusu açken yatıyorsa olay bitmiştir. Böyle bir emri veren bir dinin sözde inanlarının kafa boğaz kesmesini müslümanlık diye yorumlarsan herkes Ateist olması gerekir. O belde de yaşananların müslümanlıkla islamla hiç mi hiç alakası yok ; ben buradan şırnağa , oradana Bağdata kadar gittim. Bu savaşın içinde İslamla alakalı bir şey yok. Ama kendini savunmak zorunda kalan Ehl-i sünnet vel cemaatide gördüm. La ilahe illa esat demiyenleri diri diri gömenlerin neresi müslümanlık savaşı? Bizim döt medyamız öyle yalanları lanse ediyor ki aslında olan bitenden hiç kimsenin haberi yok.

• Erkekler Devam
    3

Kızlar Ne Diyor 18

• Mümkündür ilahiyat okuyan ateistler bile tanıyorum hatta çok hasır nesir olmak çelişkileri gormeyi sağlıyor

1|0
    0|1
  • Mümkündür tabi ki ki. İnsan sürekli araştıran, düşünen ve yeni şeylere açık bir varlık fikirleri büyüdüğünde değişip dini tercihlerini gözden geçirebilir.

1|0
    0|0
  • Mümkün...
    Ben çok dindar bir ortam içerisinde büyüyüp de ateist ya da deist olan birçok insana rastladım.

Nietzsche, ilahiyat eğitimi alırken eğitimini yarıda bırakmış ve inançsız olmuştur mesela.

1|0
    1|1
  • Evet , mümkün. Bir adam vardı, ünlü birisiydi, şu anda kim olduğunu hatırlamıyorum ama... Çocukluğu kuran kurslarında, medreselerde ce camilerde geçmesine rağmen şu an ateistmiş.

0|0
    1|0
  • Evet mümkün. Ben kuran kursuna gitmedim ama kuran okuduktan sonra ateist oldum.

1|0
    0|1
  • her insan olabilir bu onun özgürlüğü

1|0
    0|0
  • mumkundur

0|0
    0|0
  • Akli iyi ile kotuyu ayirt edebilecek zamana gelmis kendi tercihini yapar. Islami egitim almis olmasi, inancini degistiremeyecegi anlamina gelmez

0|0
    0|0
  • evet benim arkadaşım var..

1|0
    0|0
  • Mümkündür

0|0
    1|0
  • Hayatta mümkün olmayan bir şey yok bence. Soruna net bir cevap verebilirim ki örneğini de gördüm.

0|0
    0|0
  • Yahudi Müslüman oluyorsa Hafız da Ateist olur bu inançla alakalı bir durum.

0|0
    1|0
  • Mümkün

0|0
    1|0
  • Sen de deist veya ateist olmuşa benziyorsun.

Kolaylık cezbedici geldiği için kolaya kaçıyorlardır onlar.

0|0
    0|0
    • asıl kolaylık sorgulamaktan düşünmekten korkmaktir dostum

• Sen sindirememek derken çok pozitifsin cidden. On yargılarını bırak ve benim gibi düşünenleri araştır öğren

• Ben sordum aklına takılanları :) Söylersin söylemezsin sana kalmış.

• Beyin yıkamak yerine gerçekleri öğreten kurslara gitmişse mümkün

0|0
    0|0
  • Mümkün

0|0
    0|0
  • geneli okuyarak ogrenerek ateist oldum diyor o yuzden mumkun bence

0|0
    0|0
  • Mümkün tabii, sonradan sorgulayıp karar verilebilir

0|0
    0|0