Yurtiçi Kargo'nun çalışanları neden bu kadar terbiyesiz? Daha önce hiç sorun yaşadınız mı?

Bu hafta başı Van' makina gönderdim. Makina şubeye ulaşmış ve gelip kendiniz alın denmiş. Personelim beni aradı bende İstanbul dudullu şubeyi aradım. Orda kendini ne sanıyor bilmiyorum adamın biri bana bağırarak ve azarlayarak konuştu bende kendisini şikayet edeceğimi söyledim ve ismini sordum. Sana ne benim ismimden nüfusuna mı alacaksın sana ne hadi git şurdan dedi ve kapattı telefonu yüzüme. Bu nasıl bir terbiyesizlik ya bu ne biçim bir iş ahlakı ben anlamadım. Bu terbiyesizi gerekli yerlere şikayet ettim ancak pek sonuç alacağımı sanmıyorum. Bunu çalıştıran da aynı bunun gibidir. Yanlış mı düşünüyorum sizce? Konuyla alakalı ne yapabilirim bu insan bozuntusu için?

0|0
4|6

En İyi Erkek Görüşü

• Kargo ve dağıtım firmalarının hemen hepsinde işleyiş ve hizmet bakımından geriye gitme söz konusu. Bundan 17 yıl önce bile personelimizden kaynaklı en ufak hata varsa müşterinin kapısını şubenin / acentanın en üst düzey yönetim kadrosundan firmayı temsilen çiçekle gidilip müşteriden özür dilenir ve benzer aksaklığın yinelenmemesi için tedbir alanacağı bildirilirdi. Gerćektende alınırdı ama. Değişen e-ticaret olayından sonra ucuz rakamlar ile müşteri kapma, iş yoğunluğunun sıradışı artmasına raģmen personel ve mekan bakımından yetersiz kalma. Bu yetersizlik şu an öyle bir noktaya geldi ki artık hem işleyiş hem de üslup kabul edilebilirin ötesine taşındı. Şikayetiniz etkili olacaktır. Bu gibi durumlarda sorun yaşadığınız şube veya acente ile özellikle çözüme ulaßmayacak tartışma içerisine girmektense üst kademeye şikayetlerinizin iletimi önemli rol oynar. Ha deģerlendirmezlerse kaybedecek olan onlar sonuçta. Sosyal medyanın etkin gücüde yararlı oluyor. Sizde her ikisini kullanarak memnuniyetsizlik geri bildirimi yapmışsınız. Bir acentadan çok şikayet gelmeye başlarsa firma zaten önce uyarısını yapar sonra ticari bağını koparır zaten. Önemli olan memnuniyet ve memnuniyetsizlik geri dönüşlerinin hizmet politikalarının iyileştirilmesi bakımından yapılması.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• yurt içi kargoya lanet ediyorum birbirimize girdik geçenlerde :D

1|0
    0|0
    • benim gibi desene terbiyesiz demek ki bütün çalışanları

• kapıda ödeme alıyorlar fakat kapıya getirmediler.. Eğer yurt içi kargo ise sipariş vermiyorum artık..

• Evet kapıda ödeme alıyorlar bir de bizim anlaşmalı olduğumuz bir şirket yani. Sözleşmemiz var. Bu sene için başka kargo şirketi bakacağım bende.

Erkekler Ne Diyor 5

• beni en çok uyuz eden firma, sen yine ulaşmışsın, defalarca ararım açmazlar, sonra şubelerine gittim bastım kalayı

1|0
    0|0
  • En berbat kargo şirketi ben şikayetçi oldum kimse ilgilenmiyor LÜTFEN BU KARGO ŞİRKETİNİ KİMSE KULLANMASIN protesto etmek isterim

2|0
    0|0
    • Rezaletler ya. Kafalarına göre telefon ihbarı diye bir gönderim yapmışlar sonra siz öyle gönderdiniz van'dan gelip alsınlar diyorlar 320 kiloluk kargoyu. Böyle de salaklar ya. Telefon ihbarı ne onu bile bilmiyorum bir de üstüne.

• Kargonun kendi şikayet Hakkı boş bence haklısın deyip kapatıyorlar konuyu kaymakamlığa şikayet etmek gerekir bunları rezil insan bınlar pislikler

• işin gerçeği boşuna şikayet ediyorsun bir sonuç çıkmaz git kargonu al birdaha yurtiçi kargoyla çalışma

1|0
    0|0
    • Hepsi öyle. Sürat kargo desen 10 günde Yalova'dan İstanbul'a kargo getiremedi de gittik kendimiz aldık. Yine en hızlı getiren Yurtiçi ama çalışanları çok saygısız. Şikayet ettim bakalım bir şey çıkacak mı

• benim bir tecrübem var telefon teknik servise gitmişti gelmemişti tüketici haklarına şikayet etmiştim telefonun parasını geri almıştım
      Fakat bunda ne sonuç arıyorsun telefon açıp özür dileriz diye geçiştirilir ben aras kargoyu kullanıyorum sıkıntı yaşarsan alttan alacaksın mecbur adamlarda kafayı yemiş orda herkesin çenesinden haklı insanlarada bağırıyor

• direk şubeyi şikayet et adam gibi konuşmayı öğrensinler kim olduğunun önemi yok..

1|0
    0|0
    • Hem çağrı merkezinden şikayet yazdım hemde internet sitelerinden yazdım ama dönüş yapılır mı bilmiyorum. İsmini öğrendim bu arada ona istinaden şikayet bildirdim.

• hmm anladım.. konuşma saati konuşma şekli falan bunlarla ilgili detay verdiysen geri dönüş olacaktır diye düşünüyorum. geri dönüş olmazsa bir de www.sikayetvar.com a yurtiçi kargo başlığına bir de şikayetini yaz o zaman yurtiçi kargo mecburen geri dönüş yapacak sosyal medya da ki şikayetler firmaları baya korkutuyor.

• Kaymakamlığa git tüketici hakları hakem heyetine şikayet dilekçesi ver bak neler oluyor bırak o adamı sülalesinden herhangi bir kişiyi o şirketten barındırmazlar birdaha... Yanlız aklıma takılan birşey var 320 kglık bir makinayı göndermek için neden kargo şirketi seçtin? Zeytinburnu'ndan ambarlara verseydin hem yarı fiyatına hemde daha sağlam ve sağlıklı şekilde giderdi kargon. Yurtiçi kargo tam bir soyguncu dünya para ödemişsindir...

1|0
    0|0
    • Normalde büyük makinalar için ambar kullanıyorum zaten ama o gün o makinanın çıkması gerekliydi ve ambara gidecek kimse yoktu mecbur yurtiçi Kargo'yu çağırdım. 4 Ocak günü verdim bir de her yer kar kimse gelmiyor.

• Anladım. Ben bir kere gittim hayatımda yurtiçi kargoya oda ilk ve son oldu bir buzdolabı gönderecektim İstanbuldan Orduya 380 tl istediler ambarlara götürdüm 100 tlye gönderdim valla. Kargo kullanacaksan sana tavsiyem sürat kargo veya aras kargoyu kullan...

Kızlar Ne Diyor 3

• evet biz de sorun yaşamıştık

1|0
    0|0
  • şikayetten başka bir şey gelmez

1|0
    0|0
  • Yurtiçi gerçekten berbat bir şirket. Çoğu çalışanı terbiyesizlikten ölüyor.

1|0
    0|0
Yükleniyor...