İnsanları dış görünüşlerine göre mi, karakterlerine göre mi yargılarsınız?

Bir çoğumuz sanırım dış görünüşe önem veriyor fakat ben asıl olan gönül güzelliğine doyamamak değil midir?

Mevlana'nın bir sözü şöyle; " ne insanlar gördüm üstünde elbise yok, ne elbiseler gördüm içinde insan yok "

İnsanları dış görünüşlerine göre mi, karakterlerine göre mi yargılarsınız?
Peki siz, neye önem verirsiniz?

0|0
28|25

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 27

• tabi ki karakterine ama bazı insanların kötülükleri yüzüne de yansıyor. bazen çirkin insanların gerçekten yürekleri de çirkin olabiliyor.

2|1
    0|0
  • Her ikiside olabilir duruma göre.

0|0
    0|0
  • gözle görüp seviyor değer veriyor filan insan da, uzun süreli durumlarda bu ister arkadaşlık ister sevgili olsun karakter devreye girer.

0|0
    0|0
  • Gunluk hayatta hickimse kimseyi dis gorunusunee ve hatta karakterine gore yargilama hakkina sahip degildir.

0|0
    1|0
  • Dis gorunuse degil de hareketlerine gore yargilarim

0|0
    0|0
  • Bana göre kesinlikle karakterine göre yargılanmalı tanımadan asla eleştiri yapılmamalı. Ama biz insanlar, okuyanlar söylesin hangimiz tipe bakmıyoruz?

1|0
    0|0
  • Yargilamam

0|0
    0|1
  • Çbak şimdi aşktan örnek verelim. Ben belli yaşlarımda sürekli dış görünüşe baktım. İçi boş çıktı. Sonra dış görünüşe değil de karaktere baktım bu kadar temiz bir insan hayatımda tanımadım. Şu anda kör kütük aşığım çok seviyorum. Ha yok mu yakışıklı ahlakı düzgün var. Ama her şekilde karakter en önemlisi 😃

0|0
    0|0
  • karrakterine göre

0|0
    0|0
  • Karakter

0|0
    0|0
  • ikisine göre yargılarım

0|0
    0|0
  • Diş görünüş kendi seçimi değil ayriyeten allahin yarattigi her kul güzel marifet bakabilmektedir ama karakter kendi secimi yargilanacaksa bu yargilanmali çünkü bazilari karaktersiz olmayi seciyor.

1|0
    0|0
  • Tabi ki karakter

0|0
    0|0
  • İkisi de önemli.

0|0
    0|0
  • Dış görünüşüne göre yargilamamaya dikkat ediyorum

0|0
    0|0
  • ikiside

0|0
    0|0
  • ama hıyarın içinden muz çıkmıyo işte :)

0|0
    0|0
  • Bazı insanlarin içi dışına öyle bir yansıyor ki o yüzden de genellikle dışa da bakıyoruz hepimiz.

1|0
    0|0
  • Karakter ama disa bakip karakteri anlamaya calisiyolar bu devirde

0|0
    0|0
  • karakterine gore en ufak bir hareketi ondan sogutur

0|0
    0|0
  • Karakter yargılanır dış görünüş yargılanıcak bişey değildir

0|0
    0|0
  • karaktere bakarim tabii

0|0
    0|0
  • Karakter

1|0
    0|0
  • İç görünüşe ama bakımsız da olsun istemem

1|0
    0|0
  • Katekter ahlak bir bakima

0|0
    0|0
  • Dış görünüşlerine göre resimdede gördüğmüz gibi içi neyse dışıda öyle şekil alıyor

0|0
    0|0
  • dış görünüşe göre yargılamak çok yanlış karakterine göre tbaiki

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 24

• insanları çok az yargılıyorum hani yazamk için yazmıyorum. gerçekten bıktım insanların ne yaptığını irdelemekten. kendime göre şekillendiriyorum hayatı ve onlarda bana göre ayarlasınlar kendilerini

0|0
    0|0
  • Gördğün gibi salatalığın icindwn muz çıkması ne kadar absürtse kılık kıyafeti kişilğnin tam zıttı olan insanlarda bir okadar absürttür
    Kişiliğmiz bizi giyimimizle oturuş kalkişimiz konuşmamiz kokumuzla bile bazen ele veriri dış görünüm çok önemli bir etkendir

0|0
    0|0
  • Karakterine, davranışlarına göre

0|0
    0|0
  • Amaca gore dgisir

0|1
    0|0
  • Dış görünüşe önem veririm ancak tanıdığım insanlar için öncelik karakter.

0|0
    0|0
  • çok süslüleerden, şımarıklardan uzak dururum

0|0
    0|0
  • Once dıs sjsj

0|0
    0|0
  • İnsanları asla dış görünüşe göre yargılamam en büyük hatalarımız da ön yargılardır zaten önemli olan karakteridir kalbidir zaten bir insanın kalbi güzel ise o davranışlarına yansır bu da karakterini etkiler ne insanlar var dış görünüşüyle karakterinin alakası yok önemli olan bana göre insanları tanıma fırsatı verip sonradan yargılamaktır

0|0
    0|0
  • Beynine göre

0|0
    0|0
  • İnsanları yargılamam.

0|0
    0|0
  • Şöyle bir söz var;insanlar dış görünüşlerine göre karşılanır, karakterlerine göre uğurlanırlar. Ya da böyle bir şeydi ama ana tema bu.

0|0
    0|0
  • ikisine göre tabiki

0|0
    0|0
  • karakteri beni ilgilendiriyor başta çok sevdiğim bir insandan bile karakteri yüzünden anında soğurum çabuk siliyorm sanırım

0|0
    0|0
  • karakterine göre elbette

0|0
    0|0
  • Hem dış görünüş hem karaktere göre kanks.

0|0
    0|0
  • Karakter önemlidir

0|0
    0|0
  • Dis gorunuse gore karsilarsin. Karakterine gore ugurlarsin

0|0
    0|0
  • dış görünüş

0|0
    0|0
  • Karakter

0|0
    0|0
  • Çirkinlerin sözleri bunlar

0|0
    0|0
  • 2 seçenekte önemli insanın dışına baktım an içini okuyorum zaten öyle bir yapım var

0|0
    0|0
  • Ikisine göre de.

0|0
    0|0
  • İkisine göre

0|0
    0|0
  • dış görünüşü iyi olmayanı tanımak istemeyenin çamına koyam

0|0
    0|0
Yükleniyor...