Kuranda baş örtüsü yok diyen hocalar neyin peşinde amacları ney bunların?

Kuranda baş örtüsü yok diyenler cogal baya bir cogaldı bunların amacı ney? adam hımar örtüdür diyor

nur 31 de hımar degil humur kelimesi geçer cogul kelimedir humur örtüdür ama kadının başına örtügü örtüdür allah emrediyor bunlar yasaklıyor neyin peşindeler?

Güncellemeler:
çkiye Hamr Aklı Örtügü İçin Söylenmiştir Akıl Baştadır İşte Hamr Nasılsa Aklı Örten İçkiye Denirse Hımarda Aklın Bulundugu Başı Örten Örtünün Adıdır Bunu Başta Türlü Acıklamanın Anlamı Yok Orda Baş Kelimesi Geçmiyor Diyenler Arapçada Baş Örtüsü İçin Kullanılan Kelimeler Var Burka Nikap Livam Nasif Migna Cilbab Bunların Hiçbirinde Res Diye Bir Kelime Yok.. Bu Örtü Demekmiş Başı Örten Örtü Degilmiş Gögüs Örtüsüymüş Örtü Masa Örtüsü Buzdobalı Örtüsü Yer Örtüsü Vb Olurmuş Yemek Yedigin Masanın Örtü

0|0
6|6

En İyi Kız Görüşü

• yaşar nuri ile ihsan'a mı kaldı bu din? hadi ordan!

0|1
    0|0
    • 2 side laik bir din kurmaya calıstı başaramadı

En İyi Erkek Görüşü

• O Baş örtüsü değil, komple tesettür'dür cilbab ayeti vardır... Tesettüre en çok riayet eden olgu ise, çarşaftır... cilbab çarşaf demektir... burada maksat, sadece başın kapanması değil, vücut hatlarının belli olmaması ve dikkat çekmemesidir... Yani, başını kapatıp daracık kot pantolon giyen bir hanım, günaha girmiş oluyor... ama başı açık vücut hatlarını tamamiyle gizleyen, uzun bir ferace tarzı, entari tarzı vücut hatlarını belli etmeyen tamamen bol bir kimse daha az günahkar oluyor... bu işin özeti setr-i avrettir... avret yerlerini örtmektir... erkekde göbekle diz kapağı arası kadın da ise bütün vucududur...

0|0
    0|0
    • çkiye Hamr Aklı Örtügü İçin Söylenmiştir Akıl Baştadır İşte Hamr Nasılsa Aklı Örten İçkiye Denirse Hımarda Aklın Bulundugu Başı Örten Örtünün Adıdır Bunu Başta Türlü Acıklamanın Anlamı Yok Orda Baş Kelimesi Geçmiyor Diyenler Arapçada Baş Örtüsü İçin Kullanılan Kelimeler Var Burka Nikap Livam Nasif Migna Cilbab Bunların Hiçbirinde Res Diye Bir Kelime Yok.. Bu Örtü Demekmiş Başı Örten Örtü Degilmiş Gögüs Örtüsüymüş Örtü Masa Örtüsü Buzdobalı Örtüsü Yer Örtüsü Vb Olurmuş Yemek Yedigin Masanın Örtüsü Gögse Örtülmez Hımar Kadının Başına Örttügü Örtünün İsmidir Masa Örtüsü Yer Örtüsü Degildir... Yemeni Yaşmak Çitl Yazma Bülgü Türbent Eşarp Atkı Çar Hepsi Baş Örtüsü İçin Kullanılıyor Baş Kelimesi Yok? Eldiveni Eline Taka Benziyor Takmıcaksan Takma Niye Ayetle Ugraşıp İnkar Ediyorsun Yapamıyorum Acizim De Başını Örtemiye Olablirsin

• dalga mı geçiyon sen kardeş, hangi ayeti inkar ediyorum ben... başta dahil bütün vücudun kapatılması gerekiyor... hiç mi hadis okumuyon sen? cilbab ayeti geldiğinde, medinenin sokaklarını sanki siyah kargalar bürümüştü buyuruyor peygamberimiz, sahabe efendilerimiz... ve bu işin aslının çarşaf olduğu çok açık... sen bırak baş örtüsünü, başını kapatıp bikini giyen gösteririm ben sana... bu işin özeti baş örtüsü değil!.. Tesettür'dür... Setr-i Avrettir... Allah bütün vücud kapanacak dediyse bütün vücud kapanacak... Sanane baştan, kıçtan...

• Hadisleri pek kayda almıyorum dostum

Kızlar Ne Diyor 5

• ya ne saçma. allaha inanan insan peyganberlerede inanır peyganber efendimiz kadınlarımızın nasıl kapanması gektigini açıklıyor zaten..

0|1
    0|0
    • Hz. peygamberin hadislerinin dogruluyu yanlışlıgı islam alemi anlıyamamış kurana uyanları kabul ediyorlar
      Hadis olmasada kuranda baş örtüsü vardır

• Herkesin Kuran yorumu kendine eğer o şekilde yorumluyor ise o şekilde yapabilir Ama bu vardır ile ben böyle düşünüyorum var olduğunu demeye dikkat etmesi gerek ve Dini başkalarının yorumu yerine kendi yorumuna göre yaşamak daha doğru geliyor bana Sonuçta hesabı da Allah verecek ondan sonrası kul ile yaradan ilişkisine girer

0|0
    0|0
    • İnkar etmedikten sürece birşey olmaz ama takmamak için inkar eden şirke girer
      örnegin bir hadis vardır anlamassın uydurma dersin anlamadıkları şeye uydurma derler

• kim diyor onu, video varsa izlemek istiyorum.

0|0
    0|0
    • Yaşar nuri öztürk ihsan eli açık

• Allah yanlis insanlardan ve yanlis bilgilerden korusun. cumlemizi. kardesim zaten dinini anlatan kisinin samimiyeti yansiyorsa sna ondan bir zarar gelmez. adami dinlerken arkettin mi bilmiyorum ama diyeceklerini unutmus da zorlukla hatirliyor gibiydi. bir de Ali Cetinkaya yi dinle. meydan okurcasina savunuyor dinimizi hikmetlrri anlatirken. once iman. kendisi iman etmemis kisiden kimseye de hayir gelmez. muallakta kalan bircok kisinin akli karismistir eminim adami dinledigi icin

• yorum için teşekkür eerim ama dinledigim hocalar mehmet okuyan mustafa islamoğlu bayraktar bayraklı abdülaziz bayındır dinlerim genelde

• Takıla takıla buraya mı takıldınız? Saygısızlık yapmak istemem ama bazı müslümanlara anlam veremiyorum. Yani sizce kainatı yaratacak kadar yüce (!) bir yaratıcı, kadınların saçına mı takılır?

1|0
    0|0
    • Kainatı yaratan allah senın namazınamı takılır neden namaz kılsın der?
      bunu acıklarmısın? kapanmamak için inkar etmek şirke götürür

• Pardon? Ney? Ne alaka? 😂 Ben neden inkâr ettiğimi açıklamadım. Kitabını aç bir oku arkadaşım. Daha neyden bahsettiğimizden haberin yok..

• Çelişki var diyorsan kuranda buyur tartışalım burdan b eklıyorum

• Ya olmayan şey mi örtünün diyecek güldürmeyin beni

0|0
    0|0
    • Peki ayette nerelerin örtünülmesini söylüyor söylermisin madem baş örtüsü degil humur neyi örtüsü?

• hoooop müslüman ! tövbe et hemen yanarsıın bak

• lafa laf bak işinize

Erkekler Ne Diyor 5

• Usta Türkleri yok Etmek istiyorsaniz dinlerini ortadan kaldirin dine olan sayginliklarini çokertin diye surekli soylerim ben iste bunlarda paraya tapan kisiler var.
    parayi ver bana senin icin bir kitap yaziyim seni kahraman ediyim nasil olsa o kitabi bircok he arastirmadan okuyacaktir

0|1
    0|0
  • Eşşeğin alakazuğunun peşinde onu diye muhterem kişiler...

0|1
    0|0
  • Tanrı erkeğe ne diyo ona odaklanın bide

0|0
    0|0
    • Tanrı erkege bekaretini korumasını söylüyor kızlara kötü gözle bakmamalarını söylüyor

• başörtüsü nedir bro? kapkara çarşaf giyeceksin komple vücuda diyor her yer kapanacak :D

0|0
    0|0
    • Çarsaf kuranda var mı yok mu bılmıyorum ama Hz. peygamberin zamanında kadınların yüzü acıktı kapalı degildi

• şeriat bro şeriat diyor islam

• Şeriat yasa kanun eşitlik demektir şeriat güzeldir

• amacı insanları yalundan döndürmek ama sen dönme

0|0
    0|0
    • ben bilmiyordum bunları ögrendıkten sonra baglantımı kestim

Yükleniyor...