Kızlar lütfen evli bayanlar cevap versin özellikl? detaya gelirmisiniz lütfen?

arkadaşlar 6 yıllık evliyim evlendiğimden bu yana kayınvalidemi anlamiş değilim ilk zamanlar her yaptığima karişrdı mesala yemek yaparken sobada yapsana olanca tüpü harçıyon hiç sobalı evde oturmadım yakmasını dahi bilmiyordum.. hep eleştiriyordu ve hala öyle doğum yapana kadar yanından ayrıldık yanına1 hafta 2 hhafta kalıyordum ve doğum yaptım çocugum ağlayan bir çocuk oldu bana çok kötü davrandı aşşaladı eşimi zorla işe girmesine ikna ettim beni. suçladı işe soktun vs şimdi işten çıkma vs diyor diğer gelinleri herne yaptıysalar onlarla iyi. benim her davranişim ona batıyor hemen kötü seyler diyor anlatmadığım çok sey var ben en küçük. geliniyim ilk başta dikkafalık yapıyordum simdi susuyorum 18 yaşımda evlendim sizce kayınvalide mle nasıl davranmaliyım hiç birsey olmamiş gibi mi

• o senin kayınvaliden sabret aynı sekil devam et
    14% (3)22% (2)16% (5)Oy Ver
  • aranıza mesafe koy yaptıklarını unutma
    32% (7)11% (1)26% (8)Oy Ver
  • o ne derse tepki göster
    9% (2)22% (2)13% (4)Oy Ver
  • çok sık yanına gidip fazla yanında kalma
    45% (10)45% (4)45% (14)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
5|3

En İyi Erkek Görüşü

• Benimn anlamadigim sey su, sana kotu davranan birinin etrafinda ne isin var?

1|0
    0|0
    • eşim ve çocuklarım için gitmem gerek mecburum sonuçta çocuklarımın babaannesi

• Seni ezenlerinnoldugu bir ortamda durursan sinersin. Birak olsunler sana ne?

• bu kadar olamıyorum onlara onların davrandığı gibi davranamıyorum eden bulur benimde oğlum var gelinim olacak o yüzden

En İyi Kız Görüşü

• Eşimi işe girmeye ikna ettim derken, nasıl geçiniyordunuz ki?

Daha 18 yaşında eğitimin, mesleğin, bir güvencen olmadan evlenip de kendini bu tarz insanların ortasına atarsan böyle olur tabii. Ne bekliyordun ki?

1|0
    0|0
    • kaynatam doktora giderken az para veriyordu eşim babasına yardım ediyordu kaynatam la aynı evde durdugumuz için ev ihtiyaçlarını karşılıyor... büyük gelinleride okumamış ilk okul mezunu bana davrandogından iyi davranıyor

• Anlatmak istediğim şey şu; birtakım insanlara muhtaç hale gelirsen, seni suistimal etmeleri işten bile olmaz.

Diğer gelinleri dediğin kişilerin aile masraflarını da kayınpeder mi karşılıyor?

• hayır onlara yer verdi fındık bahçesi onutoplayıp satıyorlar eşim işe girdi ayrı eve çıktık daha öyle kaynatam yardımcı olmuyor

Erkekler Ne Diyor 2

• O isi anca esin cozer, icap ederse uyarir, konusur veya oncesinde beraberken canim askim vb konusur sana karsi, kimse seni uzemez vb. sende yine kayinvalidene iyi davranmaya devam edersin.

1|0
    0|1
    • anlayışsız insanlar bana. esim sakın sen kötü olma ne derse sus karşılık verme

• Allah yardımcın olsun, sabır versin.

• bir erkek olarak cevap vereyim dddim
    Sevmek zorunda değilsiniz
    Saygı duy gerisini salla
    Bırak canı cehenneme

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Zor bir durum, mesafe koy arana mümkün olduğu kadar, ya da çek uygun dille konuş ben bunlardan rahatsızım diye.

1|0
    0|0
    • öyle bir yapıya sahip değilim beni. anlicanida sanmiyorm

• suskun durmayı tercih edebilirsin ya da senin anneni ya da bir büyüğünü yanına çağır bizzat görsün o konuşsun.

• o senin kayınvaliden sabret aynı sekil devam et

1|0
    0|1
  • Canim kayin validen anladik başım ustune de işkence mi yapicak sana böyle. Kocanla durumu açıkça konuş ve birlikte bir çözüm bulun.

1|0
    0|0
    • çözüm yok o ne derse sakın cevap verme yaşlı hastabişey olur diyor.. anneme ya da baskasınada anlatmıyorum üzülmesinler diye mutluyum diyorum

• ama olmaz ki böyle. tersliceksin o zaman

• Aklika kendisini toplum icinde ezmeye calisan kocasinin gozune hancer sokan Lagertha geliyor. Bu dunyada kimse kimseyi savunmaz. Kendinizi savunmayi ogrenin biraz.

• Mesafeni koy. Ama saygisizlik etme. 6 yil olmus artik yapacak bisey yok

1|0
    0|0
Yükleniyor...