30 bin lira ile nasıl bir iş kurulur?

Arkadaşlar sorum tüm girişimcilere.şimdi ben annemi şu hibe veren işlere sokmak istiyorum evde tümn gün tv başında para kazansın biraz kendi ayakları üstünde dursun asosyal oldu valla bi çevresi olsun girip çıkıp yemek yior,siz olsanız az bi mesela 30 bin lira ile ne tarz bi dükkan açarsınız inanın fikriniz çok önemli

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Tatlım öncelikle hayallerni yıkıcamhibe veren iş diye bir şey yok...evet kosgeb 30 000 tl ye kadar girişimci desteği veriyor ama hmm sen işyeri açıomuşsun al sana para demiyorlar...30 000 tl 6 farklı kalemde veriliyor..aslında o üst limit senin ortalama aldığın para 24 000 tl civarıve bu desteği alabilmen için devlet der ki, ben sana destek vericem ama sende ne kadar para var?devlet destekleri genelde %50 dir.. yani yapılan harcamanın %50 si ni sen yaparsın %50 sini devlet verir..bunuda önce sen harcarsın sonra faturaları ibra eder onaylanan harcamalarından alabilirsn...kosgeb'te destek oranı erkeklerde %60, kadın ve engelleilerde %70yani işi kurarken 50 000 tl harcadın, bunların faturalarını kosgebe verdin(önce sen harcıyorsun yani 50 000i), alacağın destek 35 000 tl... ama burda üst limit 30 000 tl olduğu için ve bazı kalemlerde tam harcama yapamayacağın için yaklaşık 25 000 tl geri ödeme alırsınyani 25000 senden 25000 devletten :)hayallerini yıktığım için üzgünüm...

• Rica ederim dostum

• sagolasin

• sertifikayı aldıysan desteğe hak kazanmışsın demektir..

• Öncekileri Göster

Erkekler Ne Diyor 50

• 2ay

2 tane taksi plakası kirala 2 tanede 10 ar binlede 2 tane taksi krediyle öde ayda min 3000 kazanırsın bir iki sene sonrada 2 tane araban olmuş olur :D

• 2ay

öyle olacaksa ben hemen kurayım

• 2ay

şimdi hibede sana nakit 30bin tl vermiyolar ayrıca bulundugu ile gore degişir bu

• fastfood ac is yaparken yir adadsdasa

• Yaptigin isi bilmiyorsan Milyon parayi batirirsinAnlayip zevk alacagin bir is secmelisin bunu biz bilemeyiz sen bilebilirsin ancak

• gerçek anlamda düzgün çalışan bir network marketing firmasında işe başlayabilir.şu titan denilen türlere dikkat ederek tabi. hem 30 tl yede gerk yok az bir sermaye ile işini büyültebilir.işe ayırdığı zaman bağlı olarak karşılında parasını kazanır hemde çevresi genişler ;)

• tuhafiye aç annene

• sen annenin neler yapabileceğini düşün 30 binle ne iş kurulur diye düşünme yoksa annen işi götüremez batırırsa parandanda olursun :)

• sosyal olmak için çalışmak iyi bir tercih değil bence çalışmayan insan daha sosyal olur sorunu daha farklı şekilde çözebilrsin.

• bira tektekçisi aç barlara yakın bi yerde :D bi bardak birayıda 4 liradan ver köşelik ol :D

• Bu elindeki parayla olcak bişey değil yapabilceğin işle alakalı...Parayı en iyi hangi alanda yönetebilceksen ve en çok neyde başarılı olabilcekse annen o alana yatırmalısın.Yoksa maksimum 5 yıl sonra batarsınız

• internet kafe , yemek dükkanı hamur işleri olabilir

• bulunduğun bölgeye ve annenin yeteneğine göre değişir tarz bir cafe yada küçük bir ev yemekleri işletmesi olabilir.

• takı işi yapsın. ankara da gördüğüm takı satan yerler tıklım tıklım dolu hep.

• Sigortacı olabilir sosyal yetenekleri yüksek ise 25.000 tele ye şirket açıp oradan kendi şirketini yürüte bilir iş ilerletildiğinde tatlı paralar kazanılıyor bankacılık sigortacılık okuyorum ordan biliyorum :)

• Bence dukkan acmadan cocuk bakim isi yapabilir cocuklari seviyosa.ve tumgun olmasi gerekli degil.misafire giden bikac saat bebeklerini koymak isteyen teyzelerden saatlik para alsin.bu arada cok hos annen icin biseyler dusunmen.cok etkilendim inan

• sağolsın:)

• çiğköfteci açardım hayalimin işi

• çiçekçi acabilirsin özel günlerde paraya para demiyolar.

• pirayeolsam, sorunu ilginç buldum, girişimcilikten hiç anlamadığım için sorunun cevabını ben de merak ediyorum, buradaki yorumları görünce herhangi birisinin girişimci olduğuna pek inanmadım açıkçası. Bir girişimci çıksa da bizi aydınlatsa :)

• Emlakta çok para var yanına bir güvenilir çırak alırısn meşgale olur

• Önemli olan para değil o parayı yönetmektir bu iktisatın en önemli ilkesidir.Kaynakları doğru değerlendirmek için öncelikle ciddi bir alan araştırması yapmalısınız.Örneğin bir butik açacaksanız açacağınız yer o yerin gelir seviyesi yaşam tarzı alışkanlıkları çok önemli.Civarada yaşayan insanlar nelerden hoşlanıyorlar ne gibi alışkanlıkları var bunları iyice analiz etmelisiniz.Yoksa yatırımınızın bir anlamı olamaz..Daha detaylı olarak ne yapmak istiyorsunuz biraz açarsanız...

• o dediğin hibe hangisi bilmiyorm ama bildiğim kadari ile eline direk 30bin vermiyo parça parça veriyor ve hani yok kuruluş gideri şu kadar yok ekipman masa vs şu kadar elektirik kira vs gideri şu kadar diyor keşke direk eline verse o parayı. Bu paranında hepsi değil harcadın fiyatın %70 i veriyor

• İlk önce annenden ve herkesten arın girişimcilik açısından. Bulunduğun şehir önemli kardeş. Bana sorarsan kozmetikle ilgili bir yer aç ufak olsun senin olsun ;) Kozmetikte batmazsın ;)

• güzel bir işlek semtte fast-food tarzı bir dükkan denerdim ama zor iş.

• Bi okula yakın kafeterya oyun merkezi şeklinde bir yer açardım. Tabi bulunduğun şehrinde önemi var

• anneni rahat bırak. o yapmak istemiyorsa 100000000 TL de versen o iş batar. annenin ne yaptığı gözüne batmasın. ben annemi asla çalıştırmam.

• incik boncuk hediyelik eşya kadın işleri kozmetikhepsi arada..bi köşede de parfüm falan

• Gün evi açsın :)eğer talep varsa, gün için toplanan kadınlara hitap edecek bir mekan.

• Güzellik salonu açabilirdim. Estetik koçluğu tarzı şeyler ile ilgilenirdim.

• anneni çalıştıracağına kendin çalış bence :D

• :)))

• anneni rahat bırak ozaman :D

• ben çalışıyorum zaten

• Yaşadığın yerde hiç şu olsa iyi olurdu dedin mi eksikliklere bak ona göre bir yer aç giyim üzerine desem 30.000 TL yi geçer kozmetik üzerine olabilir mekan var mı varsa kaç metrekare bak aklıma ne geldi franchise veren firmalara bak mesela komagene 10.000 TL ye veriyor yatırım bedelide uygun buna bak derim

• Sen böyle cevap verirsen ben yardımcı olamam ki ama

• ya bilmiyoruz ki kafamızkaırşık bilen biri lazım

• walla ısın gercegı zorr ama dusunelım bı :d

• düşün tabi:)

• Çiçekçi dükkanı açın iyi iş yapan restoranların hastanenin yanına işlek bi caddeye annen de sever büyük ihtimal çiçekleri :)

• :) tamamdr

• istanbuldayım kargoyla yollarsın :)

• ankaradysan beklerim gel beğen al:D

• Öncekileri Göster
  • yaz geldi ama kışın olsa mesela bi yüncü çok iyi iş yapar böyle ip filan satılıyor ya kazak örmelik eldiven şapka filan örmelik sonra ordan kendisi değişik modellerde eldiven şapka yapıpta el emeği satabilir :) işler biraz iyi giderse yanınıda bebek eşyaları ve iç çamaşırı tezgahları açar

• Aç bi play Station Cafe Otursun Başında Akarı Yok kokarı yok : )

• ya ev kadınlarına o kadar para verilmiyor diyebiliyorum hibe olarak 5 bin tl mi ne maks. tutar.. el işi olabilir yada yaptıgı bildigi değişik şeyler..

• el işleriyle arası iyiyse bu tarz bi dükkan olabilir en azından al sat tarzında hem çevresi de genişlerev eşyaları biblo tütsü tarzında malların olduğu bir dükkan da olabilir.bence hiç masraf etme sevebileceği tarzda bi kitap ver önüne okusun:)

• teşekkür:)

• :) olur

• dediğim gibi bak, tutarsa yaptığın şeyler bana da haber et

• Öncekileri Göster
  • Yorum yapanların çoğu sığır kız ne tür iş yapılır diye sormuş girme batarsın diyenler falan var hiç yorum yapmasanız daha iyi lan . 30 bin liraya kuruyemişçi falan olur bütçe az diye diyorum,Hani erkek olsa int playstation cafe falan dicem ama olmaz o işler size. Kantincilik falan iyi olur gibi dershane gibi yerlerde okuldan sonra gelen cocuklar epey acıkcaktır :D

• tMaM SAKIZına:D

• yok sen anlamadın ortada bi iddia olacak yani sakız bile olur :D Neyse inşallah bulursun bşyler şimdiden bol şans.

• tamamdır işler tutsunda ne istersen be dostum

• Öncekileri Göster
  • Bunu burda soruyorsan açma.

• 43gün

la sanane yorum yapmak için yapmayın şu meleti

• nerede yaşadığınıza bağlı. istanbulda bilmiyorum ama anadoluda güzel işler yapılabilir

• :D tamam

• ne halin varsa gör

• yahu masaj aletini kim alsın

• Öncekileri Göster
  • pıstmanıye izmirlıymış ızmırlılerden soğudum sakın yanlış anlamyın hepsı okadar slak değil

• eger elinde sicak paran varsa altina yatirsin derim.Altin cok asiri dustu kisa vadede kazandirabilir.Bankalardan altin hrsabi acsin riskide olmaz calinma vs

• altını karsız aldırırım o 25 28 lık altın alıcaksa 20 ye falan aldırırım

• 30 bin tl. demişsin geçmişsin ayrıntı yok mu? İl, usta olduğun iş kolu, okuduğun okul vs. gibi şeyler?

• En iyisi bir tane ps4 cafe açsın.

• ankara usta olduğu yemek nişte amatörce:) lise mezunu böyle:)

• Cafe yemek tarzı bır yer acabılırsın ya da tuhafıyecı olabılır..

• kreş açabilirsin dicem ama 30 lıra yetmez..En guzel yemek yapabılecegı bıryer acabılırsın

• yemek yapar bol bol.çok güzel resim yapar.çocuklarla iyi anlaşır böyle:)

• mesela gun ıcerısınde evde ne yapar ? yanı elinden ne iş gelir ?

• Öncekileri Göster
  • amaç para kazanmakmı annenızın sosyalleşmesimi

• ama benım tavsıyem once parayı artırmanız ıcrabultenıne uye olun ıhalelerı takıp edın araç ve ev paranız batmaz değerde kaybetmez sanıldığı gıbı ıhalelerde mafya işlerı falan olmuyor vekalet verıp avukatıda gondeebılırsınız annenızde araştırır eder değerlerını veya bu işi herşeyıyle yapan şirketlerde var oınternette dolu hıç bişe yapmak ıstemezsenın onlar değerlerı yapıcağnız kar oranını vs herşeyı takıp edıyor paranız artırmadan kenarda para bırakmadan pıyasaya gırmenızı tavsıye etmem

• ve pıyasa zaten kotu hazır muşterısı olan bıyer orneğin ıyı öğrencılı bı dershane veya okul kantını tabı kırası yuksek olmucak ıyı ınceleyıp gırmek gerekıyor neden devredıldığı vs hesabı ıyı yapmak lazım öğrencının olmaığı gunler sıfır cıro yada anlaşma yaparken senelık programa göre hareket etmek gerek

• hekes cafe ev yemeklerı falan demışte tıcaretten anlamıyan bı kadın için kolay değil işin ehlı ustası beceremıyorsa duşun yerı oyle bıyer acıcaksanız bıle yerı çok onemlı kar marjıda sanıldığı kadar yuksek değil o tur işlerde iş sadece malzemeyı almakla kalmıyor persıonelı mutlaka olucak sıgortası vs vergıler çok yuksek kırası stopajı ıvırı zıvırı şirket açmak resmıyete dkmekte para geektırıyor zaten açmadan olmaz devlet alıyoda alıyo acıma yetıme mısalı şirket açmak bela

• Öncekileri Göster
  • El işleri, tuhafiye veya bayan kuaförü olabilir. Krediyi almak çok zor. Projenizin, işyerinin çevresi veya potansiyeli çok önemli. Herkese vermiyorlar.

• evet o da var olsun en azından biraz olsun hayata sarılır sağolsın

• en az 3000 kişilik bir okulun tam karşısına cafe açardım. fast food, alkol dışında her türlü içecek, playstation tarzı 4 tane oyun ve dışarayı 1 tanede hazır dondurma. çok para kazanır.

• ilk olarak annene karşı olan üslubunu değiştireceksin. nasıl bir dil kullanıyorsun oyle saygısız, sevgisiz tepeden bakan... biraz adam olduktan sonra gel akıl iste.

• gizli kullanıcı soruyu neresınden anladı anlamadım walla böyle bi soruya böyle bi cevap yuh diyorum .kız burda annesine mesale arıyo senın saçmaaladıgın şeye bak bn bile sinirlendim yaa

• sen ananı benim kadar önemse sonra çık yallah

• güzel yemek yapıyorsa ve etrafınızda üniversite veya dengi bir okul yada iş yerleri var ise ufak bir dükkan aç ev yemekleri, el emeği ile yapılmış pastalar börekler yapsın, uygun fiyata satsın. Emin ol hem çok kazanır hemde çevresi olur.

• :))

• bizim kampüsün yanında vardı.
      kadın muazzam yemekler yapar, akıl almaz fiyatlara satardı. 3 liraya eşşek yüküyle yemek yer karnımızı doyururduk. kadın bizi acayip benimsemişti bir anne şefkati gösteriyordu resmen.
      Ahh Gülenay abla :D
      Bu tarz yerler tutar genelde ya

• İlk müşteri benim.

• Öncekileri Göster
  • bir bayan için pastane açardım sonuçta kadın eli değince herşey güzel olur ketesi puaçası falan :D

• Valla bilemem orasını

• ama işte 30 binle yapılır mı dersin

Kızlar Ne Diyor 14

• bağa vir yazlıık alim dua ederim çok sana =(

• sağlık olsn

• takı/toka veya butik iyi olabilir

• öncelikle annenin fikrini al ve ona göre hareket et yavru ,)lakin bir stil dükkanı bayan için uygundur

• ben ne desem zıttını diyor ama bebekim gıcık etti:D

• Kırtasiye veya kozmetik olabilir

• butik açabilir..semtine göre sermaye biraz artabilirama yinede yeterli olabilir.eğer tasarlama ve dikme gibi el işi yoksa imkan verebilir.freelance çalışan stilistlere.tasarım alır diktirir satar.yada doğal ürünlerin satıldığı bir yer olabilir.aktar gibi değil.yani köy unu evlerinde kendi ekmeklerini yapmak isteyenler için,daha çok kuru ürünler raf ömrü uzun olur ve tercih edilir.herşeyin doğalını,bulursunuz eğer istanbuldaysanız çatalca ve silivride çiftlikler bağlar var.oradan ucuz yolla herşeyi bulabilirsiniz 30m2arsa içinde yetiştiriği ürünleri satan insanlar var.hemde yok paraya.

• pastane ve kafe karışımı şirin bir ye açılabilir hımmm el örgüsü varsa hem örgü malzemeleri satıp hemde ders verebilir ,elişi yatkınsa boyama tarzı yer açıp kurs ve malzeme satabilir,şirin bir butik açabilir,nikah şekerleri gibi şeyler yapıp satılan bir yer açabilir,kitapçı açabilir yani vs

• Annenin ilgi alanları yada becerisi ne yönde ona göre daha raht fikir verilebilir

• dükkan kiraları çok pahalı eğer para derdiniz yoksa sırf asosyal diye yapıyorsan, belki zarar bile edersin

• anneler çeyizden iyi anlar çeyiz satılan bir dükkan hoş olur bence.hem hitap ettiği kitlede genellikle bayanlar olur

• işlek biryer seçmen lazım amma velakin kirası var hiç bulaşma derim batarsın

• revaç gören sektörlerden: tekstil, sağlık, bebek ürünleri, kozmetik, temizlik malzemeleri.. olabilir. aktar olabilir mesela. semtinizde hangi yönden eksik varsa ona yönelebilirsin

• bak olabilir

• Kuaför salonu açınn köşeye dönersiniz vallah.

• onu kim becerecek ama:)

• Mantıcı açsın; bir kaç masa sandalye, tertemiz nezih... Adını da ananın yeri koyun. Daimi müşterinin olup müşteri çekmezsem en adi namıssızım yeminnen.

• Dayının yeri emmolulları fırıncılık var da bu niye olmasın ki?

• yeminle camını taşlan indirmekle kalmazlar. gasp edip seni polise verirler öyle isim mi olur la :)

• vays sevsinler benim annemde izmirli:D

• Öncekileri Göster
Yükleniyor...