Abaza, aç, tacizci erkek toplumundan şikayet ediyorsunuz (ki bence 100% haklısınız). Bizi neden böyle yetiştiriyorsunuz?

Şimdi %100 haklı olarak siz kadınlar bu erkek egemen, egolu, cinselliğe aç, ağızının suyu akan, kendini dünyanın en mükemmeli sanan, şiddet eğilimli erkek egemen toplumun erkek egemen bireylerinden şikayet ediyorsunuz ya, hiç mi düşünmüyorsunuz biz neredee yanlış yaptık da bu kadar aciz erkekler büyüttük diye. Bence suçun %51 de size ait.

0|0
14|8

En İyi Kız Görüşü

• Fiziksel güce ihtiyaç duyulduğundan beridir erkek önemsemiş, üstün görülmüş, lider sıfatı verilmiş, vs vs vs. Kadın geri planda bırakılmış , önemsenmemiş, neslin devamı için gerekli görülmüş, vs vs vs.
    " Bir erkeği eğitirseniz bir adamı eğitirsiniz; bir kadını eğitirseniz bir nesli eğitirsiniz." demiş Young amca. Doğru demiş, kadın öğrenirse çocuğuna da öğretir, ancak erkek egemen toplumlar kadının öğrenmesine olanak tanımıyor. Kadının bilinçlenmesi gerekli, söz sahibi olması, birey olduğunu, nesillerin ellerinden geçtiğini bilmesi gerekli ki toplum düzelsin.

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• Bence Türklerin sorunu çok egolu yetiştirmek kadına saygıyı öğretmemek sevgi ile büyütmemek çocukları seni Babana söylerim gibi kelimelerle şiddetle tehdit etmek ama çok tatlış ve mütevazi Türk erkekleri de var😚

0|2
    0|0
  • Bunun sadece yetistirilmeyle alakasi olsaydi rolmodel babalari suclamak da gerekirdi.. ifsa ve zinanin modernlik oldugunu dusunenlere ozenen ve zaten sapkin olan beyinler icin bahane aranmamali..

1|2
    0|0
    • Babalar zaten suçlu, ama babalarında böyle olmasında babanın annesinin de suçu yok mu?

• Siz suclunun adını koymak istiyorsun.. kimi evde dede, kimisinde anne ya da baba..% veremeyiz.. bence yorumumda son cumleyi okumalisiniz

• Burada bile erkekegemenlik yapıyorsun :D baban kızının. mını saklayıp senin pipini amcalara gösterdiğinde başlıyor her şey.

Kadın ne yetiştirirse yetiştirsin heteroseksist ve ataerkil bu çok kötü düzen yetiştiriyor sizi.

0|0
    0|0
  • Bir cocugun yetismesinde sadece annenin katkisi yoktur. Babanin da büyük rol oynadigini anladigi gün, bu toplum belki daha saglikli bireyler yetistirir.

0|0
    0|0
    • Babalar zaten suçlu, ama babalarında böyle olmasında babanın annesinin de suçu yok mu?
      NOT: Ben kadınları haklı buluyorum ama kadınlar bence kendileri ile de mücadele etmeli.

• bana degil büyüklerimizin suçu ben oğlum olursa ilerde çok iyi yetiştireceğim

0|0
    0|0
  • Bende öyle düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Suç o erkeklerin annelerinde

0|0
    0|0
  • Adam hakli

0|0
    0|0
  • O zaman sen değiştir kendini

0|0
    0|1
  • yapanlar var ama genel konuşma

0|0
    0|0
  • Erkek sapıklığa ve yavşamaya çok meyilliler. Bu konuda kızların bir suçu yok

0|0
    0|1
  • annene git çemkir

0|0
    1|1
  • Ailenin eğitiminden sonra kişinin kendi karakterine kalmış bir durum.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Bizim sorunumuz, daha bebek doğmadan renk ayrımı ile başlar 18'ine gelen çoğuğu geneleve götürmekle övünülür evlenince gerdek kapısında sırtını yumruklamakla devam eder.
    Bunları uygulayan bir toplumda 18'inde milli olmamış bakir bir erkekle geçilen dalga kadına verilen değerle eşittir.

0|1
    0|0
  • Kadınlar şikayetçi olsalar bile tam olarak neyden şikayetçi olduklarının bilincinde değiller. Çalışan bir kadın düşünün, kocası da çalışıyor ve bu kadın göster teyzelere çükünü diyen de biri. Ama işten geldikten sonra yemeği tek başına hazırlayıp sofrayı kaldırıp çocuklarla ilgilenip yine yorgun uyanıp sabah onu işe gönderen şeyle gece eve dönerken arkasından sessizce gelen birinin kadının götünü* avuçlarcasına sıkıp onu taciz eden, ettiren şeyin aynı şey olduğunu, ataerkil toplum yapısı olduğunu, kadını götten ibaret sanan toplum yapısı olduğunu bilmiyor. Bilse çocuğunun bir gün o tacizciyle aynı şeyi yapacağını tabi ki çükünü göstertmez. Bilse kocasına da der göbeğini kaşıyacğaına gel bana yardım et biraz sen de ebeveynsin diye. Yani olay konu aynı yere geldi, cahillik. Götüne* şaplak atılmasından rahatsız olan Türk kadını kocasına sesini çıkaramıyor, çocuğunun çükünün* ebatını da avrupalının bilimsel başarısı gibi büyük görüyor. Sözlerimi size müstehak mk* inş hepiniz tecavüz mağduru olursunuz diyerek bitirmek istiyorum.

0|0
    0|0
    • Son cümlen dışında hepsine katılıyorum söylediklerinin, cok haklısın.
      Umarım son cümlenden dolayi pişmanlık duyarsın.

• erkek dediğin sert olacak yumruğunu vuracak diyen bir kadın kitlesi var. şikayet edişleri de biraz istemem yan cebime koy mantığında. gerçekten eşit olmak isteyen kadın sayısı %1-2dir

0|1
    0|0
  • Aileden ve yetistigi ortama bagli bir durum

0|0
    0|0
  • aynen suçlu kadınlar

0|0
    0|0
  • Din bro din. Her şey günah olursa sonuç kaçınılmaz.

0|1
    0|0
  • Kadinlar s. yunmaya merakli.
    Yine bazi erkeklerde uckuruna merakli olunca olay tacize donusuyor.
    Kadinlarin soynmasindan nefret ediyorum.

0|0
    0|0
  • Erkeklerin bu denli sapıtması kadınların bir çoğunun bu denli hayasızlığının sokağa dökükmüş örneğidir.

0|0
    0|0
Yükleniyor...