İzmir Türkiyenin en modern ve en çağdaş şehri midir?

Bir tane İzmirli yazmış 'Türkiyenin en modern ve çağdaş şehri İzmirdir'. Bunu okuyunca güldüm açıkcası :)

0|0
15|49

En İyi Erkek Görüşü

• Evet gorduk, sehre girdik ayni mardine girer gibi, o sokaklar parklar ne kadar pislik icinde, onlar gelsinde sehirciligi, cagdasligi Konya da gorsunler

4|4
    1|7
    • Hemşerim helal :)

• @Tugbu bende gordum berbat İzmir

• @lcslcs ayne kanka. Belediye hizmet üretmesin diye her türlü çalışmayı engelledi hükümet. Bunu da seçimde İzmiri almak için kirli bir oyunla yaptı maalesef. Ve bu oyunlara rağmen her türlü sıkıntıya rağmen hükümete boyun eğmeyen İzmirimin insanıyla gurur duydum. Diren İzmir.
      Ve hükümet resmen açıklamıştı seçim öncesi hedef İzmir diye. Ama alamadılar.

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 48

• İzmir sadece kocaman bir köydür. Kaldırımsız sokakları, lağım kokan caddeleriyle bakımsız, geri kalmış bir şehir ve hiçbir özelliği de yok. Buradan bir an önce kurtulmak dileğiyle. Izmire gelecek olan arkadaşlar da yanlarında Zodiac bot falan getirsin, malum havalar yağmurlu.

2|3
    1|2
  • Ben 25 senedir İzmirde yaşıyorum. Aslen Konyalıyım. Kordonda bira içip mini etek giymeye çagdaşlık diyor bunlar. Bu kadar laf anlamayan beceriksiz bir millet daha görmedim. Emekli olur olmaz Konyaya kaçacam.

2|3
    1|3
    • Başka şehirlerden sapık erkeklerde İzmir'i çağdaş ilan ediyor şaşırmamak lazım

• @Gkn3535 marifetmi bu gizli içmek ya da aleni içmek. Şehrinde yol yok. Otobüslerin kentkartı 6 ay çalışmadı gık yok.10 senede metro bitmedi gık yok. Hangi çagdaşlık bu. Çagdaşlık ya da yobazlık herkesin kendine

• Hizmet kötü olsa da en güzel şehir izmirdir. hiç değilse değerli arazileri peşkeş çekmiyorlar. zaten beğenmeyen yaşamasın izmirde.

• Yıllardır söylerim. İzmir Türkiye'nin en büyük köyüdür. Küçüktüm köydü geldim yerleştim hâlâ köy.
    Bizim insanımız çağdaşlığı; geceleri sokak, dilimlenmiş kıyafetler, içki ve cinsellik olarak gördüğü için Türkiye'de çağdaşlık denen birşey yok aslında.
    Biz ne zaman iyi ve kötüyü ayırtetmeyi öğrenirsek o zaman çağdaşlaşırız. Bu da bu zihniyetle mümkün değil malesef.

1|0
    0|0
  • Altyapı ve şehirleşme olarak bir Konya, Kayseri olmayabilir belki ama kafa yapısı olarak bahsedilen şehirlerden çok çok ileridedir. Bu bakımdan "Türkiye'nin en modern ve çağdaş şehri İzmir'dir" yerine, "... şehirlerinden biri İzmir' dir" demek daha doğru kanımca. En azıdan bazı temel şeyler bu şehirde yaşanıyor. Kadına saygı, mahalle baskısı olmaması, insanların hoşgörülü olması vs.

1|2
    0|2
  • evet doğru demiş öyle.. insanlarının bakımlı olması izmirin güzellıgı falan öyle

2|3
    2|2
  • Semtine gore değişir.. Bazı semtleri küçük avrupa gibidir.. Kürt boyacı , mendilci ve ucucu madde bagimlisi tehlikeli çocuklar bile gelmez.. Kürtler kizacak bana ama , onlar bir romanlardan bir de onlardan çıkar.. çok tehlikelidir kürt olanları.. Bu semtler hariç iyi şehirdir.. evet yaşanır.. diğer şehirler de bursa edirne ve eskisehirdir.. Güvenli , modern ve öğrenci şehirleri.. bursayı da çok düzenli bir şehir diye ekledim.

0|0
    0|0
  • bence olabilir çünkü İstanbul çok kalabalık trafiği filan bir metropol kente yakışmıyor ankarada çok resmi oldugu için İzmir olabilir

0|0
    0|0
  • eshot a selam mımı soyle oooo anlar İzmir kadar rezil bir memleket var mı 1 sene kaldım illlalalah ettim hani mecbur olmasam kalmıyacam o derece İzmir mi yok abiiiii çemiş gezekte yaşa daha iyi !

1|0
    0|0
  • İzmir Ankara İstanbul olabilir ama başta İzmir dir benim için

1|2
    2|2
  • Olur mu yaa memleketim diye söylemiyorum Konya o konuda bir numaradır. Her yönüyle harika ve yaşanılası bir şehir. Bekleriz efendim :))

1|1
    0|1
  • Valla ne zaman gitsem bir olay, en islek caddede milletin onunu kesip para isteyen, vermeyince de 30 kisi sandalyelerle dalan ceteler gordum. Barlarda bela tipler vs. beklentimin cok altinda kalan bir sehir İzmir. Mutlaka her yerde o tiplerden vardir ama ilk izlenimler hep kotu sonuclaninca insan yadirgiyor haliyle.

1|0
    0|2
  • İzmirde doğmuş ailesi İzmirli biri olarak söylüyorum. İzmir hakkaten modern demokrat ve Atatürkçü bir şehirdir. Atasının mirasına sahip çıkan insanların yoğun olduğu bir kenttir.
    Söylediğiniz olumsuzlukların bazılarına katılıyorum. Ancak bu olumsuzlukları iyi irdelemek lazım. Mesela varoşlarından bahsetti bazı arkadaşlarım. Mesela @psicoach arkadaşım Kemalpaşa dan bahsetti. Kemalpaşa ilçesi son 15 yıldır Erzurumun tutucu kesiminden inanılmayacak bir göç aldı. ilçenin yerli halkı şu an yüzde 30 civarında ve ilçe Küçük Erzurum haline geldi. Bunun gibi yamanlar , şemikler, yenişehir, karabağlar benzer durumda.
    Küçük bir köy olmadı İzmir oldurulmaya çalışıldı. Türkiyede hükümet desteği olmadan kendi imkanlarıyla kalkınmaya çalışan bir şehir İzmir. Hükümetin hizmet açısından cezalandırdığı bir şehir. Bu şehri alabilmek için hükümet kirli oyunlar oynuyor İzmir de maalesef. Bu oyunları merak ediyorsanız çarpıcı örneklerle açıklayabilirim. Ama gerçek İzmirlileri sorarsanız misafirperver, sıcak kanlı insanlardır. Şehir her beldesinde çok önemli güzellikler barındırır. Zannedildiği gibi arın namusun olmadığı bir şehirde değildir. Fuhuş oranı alkol tüketim oranı Konya gibi şehirlerin çok altındadır. Kadına şiddetin en az olduğu şehirdir. Kadına, inanışlara , yaşantılara saygı duyulur İzmirde.

0|0
    0|0
  • En modern çağdaş şehri mi bilmem ama gecenin 12 sinde bile kadınların laf atılmadan tacize uğramadan rahatça dolaşabildiği bir şehir.

0|1
    2|1
  • İzmir yıllar sonra bir çaybahçesinde gördüğün, unutamadığın denizgözlü eski sevgilindir..

0|1
    2|2
  • modernlik ve çağdaşlıktan kasıt neymiş. kemalpaşaya veya kenar mahallelere bir gitsinler bakayım ne kadar çağdaşlık bulacaklar. bana kalırsa çağdaş insan empati kurabilen, insanların seçimlerine görüşlerine saygılı insanlardır. modern insanlar da çağın gerektirdiği gibi kendini yetiştiren görüntüsüyle değil zekasıyla beyniyle insanlara hizmet sunan bireylerdir. bunlar izmirde varsa sorun yok arkadaşım :)

0|2
    0|0
  • En sapkın şehri. Ege insanı samimidir lafını çok yanlış anlamışlar onlar. :d Cadde boyu bira şişeleri yerde vs. İtici...

1|1
    0|1
  • İzmir candır, çekemeyen bye bye

1|1
    2|0
    • Köyün nesini çekemeyeceğiz. Keşke çekemeseydikte kaliteli şehir olsaydı

• Ben de senin bu yazına gülüyorum şimdi

1|0
    1|0
    • 3535 diye nickle gezen birinden objektif bakış açısı beklemem

• Zaten bütün forumlarda sadece İzmir en güzel şehir mi değil mi diye soruluyorsa tartışmaya gerek yok. ayrıca izmirlinin biri sana sağlam tokat atmış belli

• O soruyu da vaktini tüm gün forumlarda internette harcayan izmirliler soruyordur. sen onlara bakarak izmir'in en güzel şehir olduğunu düşünüyorsan belli ki kendini kandırmak istiyorsun. uluslararası bir platformda İzmir en iyi türk şehridir diyen çıkmaz

• Dayıya sormak lazım

0|1
    0|1
  • Evet, öyledir. Çağdaşlıktan kasıt Avrupa çağına uymuş olmasıdır. Yani eş zamanlı olarak orta çağı yaşayan Hindistan gibi ülkelere değil.

0|0
    0|0
  • İzmir de yaşıyorum Konyalıyım... Her yerde kötü insanlar her yerde iyi insanlar var. . .
    Burası biraz daha avrupai olduğu için öyle diyorlar ama buranin esnafları ve insanlarına güvenemezsiniz... sözünün eri değiller NET.

0|0
    0|0
  • Cagdaslik eroin line esrar seker icmekse mini etek giyip sokaklarda salliyarak gezmekse evet oyle :D İzmir kizlari cogunda namus diye birsey yok gecesini kurtarmanin pesindeler erkekleri desen eroinman İzmir ve antalya gibi orospulugun kasarligin yogun olduğu cagdas kent baska bulamassin cok çağdaş :D

0|0
    0|0
  • kafa yapısı olarak evet. ama yapılaşma ve imkanlar olarak tabi ki hayır

1|3
    0|1
  • Kominist şehri ne çağdaşı :D

1|5
    1|6
  • izmirin insani aşmış kendini acembirligimi orda yapmıştım daglik tepelik bir yer duz yerlero cok az ayrica insanlari gelismis durumda sanki yurt disinda yasiyorlarmis gibiler hersey serbest herturlu bari diskosu mevcut serbes bir memleket abazalik kalmamis orda sadece askerler abaza orda oda normal :-D

0|0
    0|0
  • Hayir degildir.

1|1
    0|1
  • Modernlikten kastinin guzel beton binalar oldugu bir akp zihniyetinden baska bir fikir beklenemezdi 😊

0|0
    0|0
  • Türkiye'nin en güzel şehri İzmirdir.. başka şehir bilmem...

1|0
    0|1
  • en ilkel şehri yollar tarla gibi bikaç küçük yer hizmet var başka yok şimdi kimse dışarı çıkamaz yollar su dolmuştur çoktan

0|0
    0|0
  • hayır tabı bence adana asadadas

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    18

Kızlar Ne Diyor 14

• genele bakarsak hanzo insan sayısı yok denecek kadar az.

1|5
    2|2
  • farkı burada yaşamadan bilemezsiniz hanfendi

0|0
    2|1
  • Modern sehirligi tartisilir hic gitmedim cagdas oldugunu duydum

0|0
    0|0
  • doğru sayılır

0|1
    2|2
  • Başlığı konyalılar basmış ahahahha

0|2
    0|0
  • hayır İstanbul bile değil izmirmi olcak :)

0|0
    0|0
  • En mükemmelidir

0|0
    0|0
  • Evet bebce de oyle

1|2
    1|1
  • Bu durum her il de mevcut.

0|0
    0|0
  • Bence de öyle. İzmir bu ülkenin en çağdaş şehri bence de. Ayrıca en güzeli.

0|0
    0|0
  • Türkiye'nin modern ve çağdaş bir şehri yok ki enleri seçelim

0|0
    0|0
  • yok yok, başka bir şey demek istemiştir.

0|0
    0|0
  • Açıkcası doğru söylemiş keşke daha çok İzmir olsa

0|0
    0|0
  • Modern şehir isteyen Helsinki'yi görsün sonra konuşsun

0|0
    0|0
Yükleniyor...