Çocuğunuzu kreşe gönderir misiniz?

Çalışan annelerin çocuklarıyla ilgilenemeyip kreşe göndermesi ülkemizde çok eleştiriliyor, o yaşta bir çocuğun arkadaşları ile sosyalleşip çeşitli yetenekler kazanması gerekmez mi zaten?

İlkokula kadar sadece annesi ilgilense ne el becerisi gelişir ne sosyalleşmeyi öğrenir.

0|0
8|8

En İyi Erkek Görüşü

• gönderdim, memnunum
    evde tv başında mala dönüyordu, kreş daha verimli

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• 4yasinda kreşe 5yaşinda anaokuluna gndetdim oğlumu gerçekten çok faydali çocuklar için.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Evet kreş faydalı yaşıtlarıyla vakit geçirmeli.

1|0
    0|0
  • Ispartanmis

Yaşanmis

http://i.hizliresim.com/Rok7W6.jpg

0|1
    0|0
  • Hele bir olsunda

0|0
    0|0
  • Gondeririem

0|0
    0|0
  • Gelişir gelişir kaçmak. için kolay yol. o.
    Arkadaşlık kurup sokağa çıkan kalmadı ki artık.
    Misket oynayan gazoz kapağı , sosyalleşmeye bak ne kötü. Paylaşım yaparak sosyalleşilmiyorum aksine anti sosyallik oluyor. Kim ben sen o işte karşımızda teknoloji

0|0
    0|0
    • Sosyalleşmek bir örnekti sadece. Parkta oynayan çocuk yabancı dil öğrenebilir mi?

• Hayal gücünü ve fikirlerini kısıtlayacak ama tabi siz bilirsiniz. Kesin birsey diyemem

0|0
    0|0
    • Günümüz kreşlerinin nasıl işlediğinden haberiniz yok herhalde? Sabahtan akşama kadar sokakta , futbol oynayan bir nesil büyünce ne oldu görüyoruz.

• Sevdiği şeyi keşfetsin diye kreşe gidecek zaten? Oyun parkında neyi sevdiğini nasıl keşfetsin?

• Oyun parki ne ya 😂😂
      Kres oyun parkindan daha iyi tabi

• Evet. Artik bizim bunlari asmamiz gerek

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• gıtmesı gerekır. ama 4-5 yaslarında gıtmelı. cunku o yastan oncesınde cocuk anneye ve evıne doymalıdır. zaten o yastan sonrda annede yetersız kalır. kreslerde kes boya yapıstır seklınde cok fazla el becerısı yapılıyor. ogrenınce kendıde keyıflenıyor.

0|0
    0|0
  • Kreşe göndermek çocuğuyla ilgilenmediği anlamına gelmez eve geldiğinde eğer kaliteli zaman geçiriyorlarsa o açığı çok daha fazlasıyla giderir evde bütün gün çocuğuyla olup ilgilendiğini zanneden ama aslında hiçbir şey yapmayan anneler var

1|0
    0|0
  • Göndermeyi düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • kreşi saçma buluyorum çok erken ama anaokuluna gönderirim

0|0
    0|0
    • Anaokuluna en erken 5 yaşında gidilir zaten, ayrıca o kadar ilgilenmiyorlar çocuklarla.

• İlgilenmekle kastım o değildi. Anaokulunda nasıl aktiviteler olabilir ki? Yabancı Dil, müzik aleti vs. öğretilmiyor mesela?

• anaokulu ilkokula hazırlıyor. çocuğun sosyalleşmesini, ilkokula daha adapte olabilecek şekilde olmasını sağlıyor. anaokuluna giden bir çocuk ilkokula geçince ağlamaz mesela. çünkü alışmıştır ortamı biliyodur ve daha girişkendir. senin dediklerini elbette yapılmıyor keşke yapılsa. ama onları da kendin kurslara göndererek başarabilirsin ki bende çocuğum için öyle düşünüyorum

• Evet.

0|0
    0|0
  • Kreste büyüdüm

0|0
    0|0
  • Dört duvar arasında hayalleri ne kadar gelişebilirse o kadar gelişir. Bence gayet saçma hayatları boyunca istemedikleri kadar gidecekler okula. Sokaklarda da sosyalleşir çocuklar parklarda da çok şey öğrenir. Tabi ki hiç gönderilmesin demiyorum ama 3 4 5 yaş için gereksiz.

0|0
    0|0
    • Kreş dedim anaokulu değil. O yaşta bir çocuğun yabancı dil eğitimine ve sanatsal gelişimine başlaması gerekiyor Türkiye'de aileler bu konuda çok bilinçsiz olduğu için ülkeden yetenekli insan çıkmıyor.

• Ya hadi oradan arkadaşım :) yetenekli insan çıkmıyormuş bu ülkede bir sürü yetenekli insan var bayılıyorsunuz ülkenizi gömmeye her konuda (!) kreş ne zamandır girdi hayatımıza sokaklarda yabancı dil öğrenilmez eyvallah ama Hayal gücü gelişir işte kendi olamadığınız insanı oldurmak için çocuk yapıyorsunuz :) Aklı varsa ileride öğrenir senin dayatmanla değil. Ayrıca insan yetiştiriyorsun robot değil. Sen çocuğunu yolla o zaman sonrada üstünden "ona şu kadar dil öğrettim şu kadar enstrüman çalıyor" de Bir gün sana isyan eder eminim.

• Küçük yaşta yeteneğini keşfetmesini sağladığım için minnettar olur ya da? Benim müzikal yeteneğimi keşfetmem 17 yıl sürdü, herkesin de bu yaşlarda olur tek başına, küçük yaşta ailem yönlendirseydi çok daha iyi bir yerde olurdum. Ayrıca yetenekli insanlara örnek ver lütfen kaç tane dünyaca ünlü bilim insanımız, müzikal dehamız var?

Yükleniyor...