Tanrının bizimle Sims oynuyor olma olasılığı?

Olamaz mı olabilir düşününce mantıklı geliyor gibi.

0|0
6|21

En İyi Erkek Görüşü

• mantıklı olabilir ama eğer bir oyunsa bu süper bir oyun çok süper

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 20

• Büyük ihtimalle vereceğim cevap seni tatmin etmeyecek ancak diğer cevaplardan bir iki nebze daha farklı gelebilir diye umut ediyorum. İnsanlığı ve evreni bir çok kez araştırdım, okudum, videoları izledim.

İnsan üstü bir güce gerek duyuyoruz bunu nereye bakarsak bakalım görmek mümkün ancak Tanrı kavramını sana açıklayamıyorum. Bunun için denilen şudur ki Dünya'daki zaman kavramıyla bizim algılayamayacağımız şeyler olduğudur. Dünya'daki bilgiler ve zekamız maalesef bunu sorgulamaya yetecek kapasitede değil. Bu araştırmalarım sırasında bu sorduğun soruyu gerçekten aynı şekilde kendime sordum ve daha nicelerini de sormaya devam ediyorum.

Üzgünüm ki insanlığın buna daha kuvvetli cevaplar verebilmesi için epey bir zamana ihtiyacı, daha çok bilim adamına ihtiyacı var. İnsanların yaptığı gibi sadece sevişmek üzerine konuşulursa insanlar doğar, yaşar, sevişir ve ölürler. 1 yıl kadar sonra kendimi nasıl burada bilmiyorum ancak uzun zaman sonra buradaki ilk günüm ve elimden geldiğince sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

Pek kafa yormamak gerekiyormuş, ailemin tavsiyesi bu şekilde ancak bu hayatın benim gözümdeki tek gerçeğidir. Beni uykulardan alıkoyan, bir kız arkadaşa ihtiyaç duymama neden olmasının önüne geçen şeylerden birisidir bu araştırmalar. Çünkü bir şey izliyorum ya da sorguluyorum o sırada nerdesin kadar saçma bir mesaj olamaz yani. İnsanın psikolojisinin de hayli kuvvetli olması gerekiyor aynı şekilde inancının da. İnan eski bir ateist olarak ateizmi çökertebilir ve ateistleri psikolojik anlamda da çökertebilirim, hatta İslam dışında bütün dinleri çökertebilirim ancak İslam hakkında seni tam anlamıyla aydınlatmam da benim şu an ki fikirlerimle mümkün değil. Yani öyle bir parça kalıyor ki Dünya'yla alakası yok ve burada alabileceğin bir cevabı da yok. Kendimi şuna inandırıyorum eğer ben varsam bir yaratıcı da olmalıdır. İnsan DNA ve RNA lardan oluşur onlar da proteinlerden ve bir proteinin kendi başına oluşma ihtimalı kesinlikle yok. Başlangıcı düşünürsek ERROR.

1|0
    0|0
    • Bunu dusunmus olup buraya yazman bile cok iyi görüşün icin cok tesekkurler.

• Bence mantıklı. Neden olmasın? Tanrı bizi neden yarattı? Kendisini zikreden, onu öven varlıklar istediği için değil mi? Kutsal kitaplarda böyle yazıyor. Demek ki Tanrı egoist. O halde Sims oynamak için neden yaratmış olmasın?

4|0
    1|1
  • İnanışını veya seçimini bilmiyorum ama herseyden önce saygı duyuyorum. Eğer müslümansan Esmaül Hüsna da Tanrı kelimesi geçmez bunu bilmeni isterim. Yine eğer müslüman ise yaşamı, var oluşu, ölümü ve ahireti bir oyun olarak değilde bir sınav olarak görmenide tavsiye ederim. Eğer müslüman isen birde unutmamanı istediğim bir şey var. Her şey iman ile olur ve Allah kalbinizin ne olduğunu iyi bilir.

1|0
    0|0
    • Yorumun icin tesekkurler. burada inanis ve muslumanlikla alakali bir soru yok ki inanmiyorum da diyemem, bu sadece bir varsayim belki bir olasılık ya da ihtimal veya bir benzetme.

• @abcde000 helal okadar iyi konuştun ki. Allahla kul arasında aşk öyle bişey öyle bir duygu ki, hiçbirine benzemez, O bize güvenmeye bilir, çünkü biz aciziz, hata da yaparız, af da dileriz, ama ona şüpe etmeye hakkımız yoktur. Bu dünyada görülmedigi duyulmadıgı halde en gerçek şey ALLAHIN VARLIGIDIR. Bize sarıldıgımız birisinden daha fazla yakın olan Odur. ben dindar, yani namaz oruç bunları bilirim ama henüz yaşım 14 o yüzden biraz hazırlıksızım, inşallah kısa sürede başlıycam. Yani söylemek istedigim şu ki soruyu soranın dini bilgisi az olmalı.

• Ben bizi seviyor ya da sevmiyor diye bir soru mu sordum o kadar farklı yere çekmişsin ki.

• Bilemedim sims bence yetersiz kalır bu konuya

1|0
    0|0
  • Tanrı onu tanımamızı istiyor, sims'te karakterler seni tanımaz.

1|0
    0|0
  • demi bende sims oynarken aklıma geliyo lan ne kadar gerçekci diye ama hesap edemediğimiz bir olay var biz oyunu alt edemezken o kainatı kusursuz yaratmış

1|0
    0|0
    • Kesinlikle orası oyle, ama oyuna bakinca da benzettiliyor yani.

• Bence Call Of Duty oynuyor... :)))

2|0
    0|0
  • hayat simülasyon zaten, bu ispat edildi

2|0
    0|0
    • Bilmiyodum hic duymamistim, dogrudur tabii.

• pc oyunlarında nesnelere yaklaşırsan nesneler bozulmaya başlar, mesela insan içinde böyle dışardan normal görünüyoruz ama mikroskopla yaklaştıkça atom seviyemizi görüyoruz :) bozulma bu işte, bunu sims oyununu yapan söylemişti

• Evet o acidan bakinca oyle oluyo, pc oyunlariyla ortusuyoruz demektir :))

• Oladabilir kim bilir?

1|0
    0|1
  • tanrı kesinlikle oyun manyağı özelde simsi seviyormu bilmiyorum ama , bizi kobay olarak kullanıyor

1|0
    0|0
    • Hersey olabilir :D

• Bu gayet aciklayici oldu dahada ne kadar aciklanir ki :D

• hadi iyi geceler yarın devam ederiz

• Öyle birşey yok allah insana akıl verir fikir verir seçenek verir insan kendi yolunu seçer.

1|1
    0|0
  • %100 :D

1|0
    0|0
  • seninle sims oynuyor olabilir ama benimle kesinlikle satranc oynuyor

1|0
    0|0
  • sims ne ya

0|1
    0|0
  • bir simstir git

0|1
    1|0
  • Saçmalamaya başladınız

0|1
    0|0
  • Boş konuşuyorsunuz.

0|1
    0|0
  • sen fazla düşünme put perest güzel kardeşim git iman et !

0|0
    0|0
  • Tanrı yoktur Allah vardır. Bilginize. :)

0|0
    0|0
  • bir ara ben de düşünmedim değil :)

1|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 5

• Sizde sims koliksiniz yani 😃

1|0
    0|0
    • Artık bir cok serisi var bayada yaygin bir oyun kolik olmasan bile sistemi biliyorsun :))

• En çok arazi ve ev yapımıyla zAman harcıyordum ya özledim oyunu 😕

• Evet simdi bahsedince benimde bir bakasim geldi :))

• tanrı bizle oyun oynasa sims mi oynar? tamam sustum :D o tanrı değil allah bu arada tanrının allah belasını versin.

1|0
    0|0
  • Amerika'nın oyunu bunlar :P :D

1|0
    0|0
  • he tamam sen haklısın tarrtışmayalım..

0|0
    0|0
  • Biraz ürkütücü geldi evet😀 ama yinede Allahın bizi sims oyunuyla kıyaslanılmayacak kadar çok sevdigini biliyoruz degilmi?

0|0
    0|0
    • Ürkütücü değil de benziyor :D Nerden biliyoruz.

• Ona öyle bir kader yazmış ve her şeyde bir hayır vardır biz bunu bilemeyiz o çocuk belki de büğüyüp terör ola bilirdi. Bu açıdan bak

• Elbette haklısın ben senin söylediğine yazmıştım onu :))

Yükleniyor...