Geçmişi unutamıyorum, sinirim geçmiyor?

Arkadaşlar çok kötü bir üniversite hayatı yaşadım. Şimdi düşündüğümde insanları (insan zannettiğim) kafama çok takmış, düşüncelerini çok önemsemişim. Ve üniversitede geçirdiğim o 5 sene boşa geçmiş... Şu an yaşayabileceğim ve sırf arkadaş zannettiğim insanların saçma sapan eleştirileri, şimdi fark ediyorum, beni kıskandıkları için çevremdeki diğer insanlara sürekli kötülemeleri vs.. yüzünden yaşayamadığım şeyler aklıma geliyor. Boşa geçmiş bir 5 sene, o kadar üzülüyorum ki. Çevremde çok yakışıklı bulunan biriyim. Herkes bana nasıl sevgilin yok diyor. Bende kız erkek ilişkilerine önem veren biriyim. Sevdiğim hoşlandığım kızlar oldu ama sürekli eleştirilip, kalabalık içinde yalnız kaldığım için (şu an fark ediyorum) özgüven eksikliği ile çok yanlış adımlar atmışım. Hayatı insanları öğrenmek yerine arkadaşlarım neden şöyle böyle söyledi vs tarzında düşüncelerle kendimi oyalamış ve moral bozmuşum. Şimdi ise boşa geçen, aslında çok güzel yaşayabileceğim hayatımın bu bölümünü büyük bir pişmanlık ve üzüntüyle hatırlıyorum. Her gün bunları düşünmeye başladım. Bunu kendime nasıl yaptım diye moralim çok bozuluyor. Karakteri 5 para etmeyen çoğu tip mutlu iken, onlar yüzünden insanların saçma sapan sözleri ile uğraştım. Benim hakkımda söyledikleri saçma sapan sözler yüzünden, konuştuğum sınıf arkadaşlarım beni doğru düzgün dinlemezlerdi bile. Şimdi ise öyle bir haldeyim ki, çevremdekiler (arkadaşlarım) beni tam bir canım olarak görüyorlar. Çünkü söyleye söyleye kendilerini de inandırdılar ve beni hiçbir şey beceremeyen biri olarak görüyorlar. Ne anlatsam yalan kabul edip saçma sapan alaylara maruz kalıyorum. Artık kalabalık arasında yalnız kalmaktan sıkıldım. Kimseye güvenemiyorum, mutsuzluğum yüzüme yansıyor ve kendime sürekli bunları düşünme diyorsam da bir türlü yaşadığım ve yaşayamadığım şeyleri hazmedemiyorum. Ben çevremdekilere arkadaşlık yaptım, onlar bana şerefsizlik yaptı! Şimdi ise hiçbir şeye konsantre olamıyorum. Hedeflerim var ama hedeflerim için çalışamıyorum

Güncellemeler:
Görüşlerinizi bekliyorum...

0|0
1|0

Kızlar Ne Diyor 1

• başka şehre taşın yeni arkadaşlıklar edin. Kendne güven. Ve düşünmicem dedikçe insan daha çok düşünüyo düşün korkma sen kötü birşey yapmadın sen kötü değilsin. Sen kötülük yaptıysan bile artık pişmansın tövbe istiğfar ed Allah a yönel hakkında hayırlısı

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...