Kürt olmaktan utanıyorum artık napıcam?

arkadaşlar son zamanlarda olan olaylardan artık kendi kökenimden utanmaya başladım nolucak böyle millete kökenimi söylemekten çekiniyorum şivem falan yok ama yüzümden bile anlıyolar kürtmüsün dediklerinde hayır değilim diyorum :(

0|0
18|15

En İyi Kız Görüşü

• utanma. geçmişinden utanma da geleceğin olsun. ırk dedigin nedir yahu, geldiğimiz yer rahim gidecegimiz yer toprak.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• ırkın ne olursa olsun kimliğinde tc yazıyorsa tc vatandaşısındır. kimse sana kürt mürt bişey diyemez. bölücülük yapanlardan biz de nefret ediyoruz. onlar yüzünden her kürt vatandaşı cezalandırırsak seni de boş yere cezalandırmış oluruz.

+ bizim ne de olduğumuz belli. özellikle etrafa baktığın zaman türküm diye bağıranlar tipsiz şekilsiz tipler. aralarında bir tane türke benzer yok. kaç tane çekik gözlü saf kan türk gördük. osmanlı sağolsun bir sürü genler karıştı gitti.

ülkücü ayağına koreli dövdükten sonra kendini araştırıp dedenin italya göçmeni olduğunu da öğrenebilirsin :D

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 17

• Aslını inkar eden bizden değildir..

Hadisi şerif

2|3
    0|0
    • insanlara kötü görünmek istemiyorum

• Tatlım bu örnek fetva benim haddim değil peygamber bunu din için söylemiş ama o dönem böylesi çok kötü ayrım yoktu. Asıl yani aslın neyse din dil ırk bunu inkar edemezsin etmemelisin senin geçmişin tarihin kişiliğin karakterin herşeyin aslındır.

• doğrudur haklısın ama tartışmayın zaten ülke karışık

• utanma..

1|3
    0|0
  • Sen çekinirsen, seni her zaman ezmeye devam edecekler. Sen pkk lımısın? Hdp yi tutmuyorsan eğer, kimsenin seni yargılamaya hakkı yok. Bu vatanı sadece Türkler değil, Kürtler de kazandı. Hepimiz birlikte savaştık. Şimdi onların gelip seni ezmeye hakkı yok. Bu hakkı onlara verme.

1|2
    2|1
    • ben akp ye oy veriyorum arkadaşlarım çok ayrımcılık yapıyolardı bağlantımı kestim onlarla bilmiyolardı kürt kökenli oldugumu

• İyi yapmışsın. Mümkünse önyargılı insanlardan uzak dur. Bu dünya sırf onlar için bu halde değilmi zaten? Bende kürtüm. Benim bütün soyum kürtlerden gelme. Kürtçe bilmediğim ve tipim fazla kürtleri andırmadığı için insanlar fazla takmıyorlar. Ancak takarlarsa da hadlerini bildiririm. Onların beni bununla yargılamaya hakkı yok. Şöyle düşün,''Onlar kim? Onlar kim de benim hakkımda böyle yorumlar yapabiliyorlar?''Asıl hainler kürtler değil, Kürt-Türk ayrımcılığı yapanlardır. Bunu sakın Unutma.

• Sacmalama kurt turk ayrimi yapanlar utansin ya

1|3
    2|1
    • dogru söylüyorsun

• kafam çok karışık ne dicem bilmşiyorum

• Bisey diyemem insan ayrimi yapmk cok sacma gelir bna

• Bu kotu.. insan kokeninden utanmamali ama baskalari onyargili davrandiklari icin soylemeye cekiniyorsun

0|2
    0|0
    • çok çekiniyorum eskiden böyle değildi

• Bende Turkum demeye utaniyorum. Bagimsizlik mucadelesi falan hos guzelmiste gunumuzde ogunecegim yerlerden curuk kokusu gelir olmus.

0|1
    3|0
    • sen yapma bari

• Neden yapmayim bakiyorum vahsi katliamci insanlar goruyorum etrafimda. Insan haklarindan haberleri olmayan, fasitlikten gozu donmus insanlar varken. Erkek egemenler birde kadina zerre deger yok. Elle tutulur bizimde bu ozelliklerimiz guzel diyecegim ne var?

• Ayip ! Baska bir sey degil yaptigin. Nolurasa olsun ikna edilemez boyle bir sey...

0|1
    0|0
  • bunu sen seçmedin dostum utanmamalisin..

0|2
    0|0
  • Irk utanılacak bir şey değildir.
    İnsan doğarken hangi ırktan, cinsiyetten, aileden geleceğini seçemiyor.

1|2
    0|0
    • dogru söylüyıorsun

• Irk utanılacak bir şey olmadığı gibi aynı zamanda övünülecek gibi bir şeyde değildir. Seni yargılayanlar ''kusursuz'' muymuş burası tartışılır.

• kimseyle tartışmıyorum bu konuda

• bende kurdum niye utanmiyorum? gercekten yakistiramadim ,

2|2
    2|2
    • böyle konuşma napayım yani

• insan kokeninden nie utansin ki? dogarken biz belirlemiyoruz sonucta.. kurt olmak suc degildir hicbi zamna. kenini boyle hor gorme , seni kurtlukten utandiranlar utansin ,,

• Kimse kendi ırkını seçemez bu bizim elimizde değil utanma. herkesi aynı kefeye koyanlar utansın

0|2
    0|0
    • bu ırk meselesinden sevdiğim kız beni bırakıp gitti kürt oldugumu duyunca

• Ah kıyamam

0|1
    0|0
  • Ne olursa olsun geldiği yerden utanandan adam olmaz.

0|1
    0|0
  • Niye utanıyorsun ki. .

0|0
    0|0
  • insanların kürtlerle sorunu yok aslında olaylar yüzünden böyle
    çok sorun olucaksa şeyde anne tarafından kürt baba tarafından türküm de mesela daha gerçekçi olabilir
    kötü bir fikir mi emin değilim ama hani yani daha iyi gibi

0|1
    0|1
  • Bende kurdum hic te utanmiyorum. Benm gorusum hdp degil hatta akpyi tutuyorum ama kurtum. Zaten bu hdp boklari hep ermenilerin basinin altindan cikiyo kurtluk falan degil o piclerin derdi

3|2
    0|1
  • Ermeniyim de

0|0
    1|3

Erkekler Ne Diyor 14

• Seni o kurtlukten utandiranlarin zihniyetlerini kiniyorum. Sen kurtsun ama insansin seni dislamak mi gerekir? Asla sen kir oldugun icin gurur duy. Turk olana birsey olmuyor zaten bu ulkede ne olursa kurtlere oluyor. Ayrima yapmamaliyiz millet olarak bence. Kurt degilim ama turk oldugum icin beni seviyorlaraa hic sevmesinler.

1|2
    2|0
  • Her millet kötülük yapmıştır bu yüzden utanmamak lazım. Sonuçta böyle olmayı biz seçmedik. Önemli olan bizim davranışlarımız. Başkasının yaptıkları bizi ilgilendirmez. Ben türküm ama keşke kürt olsaydım. Türkün durumu kürtten daha aşağıda. Ama yine de böyle düşünmemek lazım. Kısaca biz insanız...

0|1
    1|1
  • lens falan tak biraz güneşten sakın

2|2
    0|0
  • Trollukten oteye gidemezsin

0|1
    0|0
  • bayrağa bak o zaman

1|1
    0|1
  • Herkes gibi şerefsizce kolayını yap kurtul.. Türküm de soranlara.

0|1
    1|1
    • ne demek istedin abi anlamadım

• Aslını inkar etme kardeşim.. Kürt kimliğine karşı devletin sistematik bir saldırısı var ve halkın çoğu da eğitimsiz olduğu için buna alet oluyorlar. Bunu sadece kürde değil aleviye de, solcuya da yapıyorlar. Sen değerlerine, ailene inan. Dik dur. Zaman kötüyle iyiyi ortaya koyacaktır vakti geldiğinde.

• 👏👏👏👏

• her kürt vatan haini değildir kardeşim. biz nasıl oyunlar oynandığını biliyoruz.

1|1
    0|1
  • bunları yapanların kürtler olduğunu düşünmüyorum

0|1
    0|1
  • o terör olayları kürtlerden değil arkadaşım ermenilerden utanma. kürtlerde var içinde ama ermenilerin oyunu utanma sen

0|1
    0|2
    • napayım artık insanlar çok kötü konuşuyor :(

• cahilleri boşver. biz hepbirlikte israile ermenistana karşı bu ülkeyi korumalıyız. fransızları uzak tutmalıyız. oyunlara gelmemeliyiz

• Ben hdp oy verenlerin ihanete uğradığını düşünüyorum hep onların belediyelerin oldugu yerlerlerde hendek kazılıyor insanlar perisan. Aslında oraların icinde kürt gencler olay cıkartıp devlete ihanet. Yaptıran parti belli. ama devlerini seven kürt halkı kazanacak. Gidişat iyi degil.

0|0
    0|0
  • Dediğin gibi sorun kökeninden kardeşim, sende değil. Soyun gibi itlik yapmadığın sürece sorun yok, bir bazılarının ne kadar temiz olduğunu biliyoruz problem etme

0|0
    0|0
  • Vatan haini değilsen kardeşimsin. Ama bunu belirtmen ve kanıtlaman gerekir. Çünkü, herkesin kürtlere haklı olarak bir ön yargısı vardır

0|0
    0|0
  • Türklüğü benimseyebilirsin

0|0
    0|0
  • Neden utaniyorsun ki?

0|0
    0|0
Yükleniyor...