YARDIM Lüüüüüüüüüüütfen?

Merhaba ben nişanlıyım. Eylülde düğünümüz var. Ben bu ay beyaz eşyalarımı aldım. (Çamaşır makinesi bulaşık makinesi buzdolabı ankastre ocak fırın vs ) Ve küçük ev aletlerimin hepsini aldım. Onun dışında mutfaklar ilgili birçok şeyi aldım alıyorum. Bu aydan sonra tekstil ürünlerine geçeceğim. Nevresimdir yorgandır pike yatak örtüsüdür vs vs. Benim sorum şu acaba kız tarafı için bu kadar eşya yetermi yoksa tv falanda almam gerekir mi?

0|0
3|3

En İyi Erkek Görüşü

• Kendi düşüncemi belirteceğim sadece ve bu tür geleneklerin toplumun farklı yerlerine göre değişeceğini de belirtmek isterim.

Ben kız tarafı erkek tarafından ziyade eşyaların birlikte alınması gerektiği taraftarıyım. Artık başlık parası kalmadı ya da insanlar sevmeden evlenmiyorlar. Arada bir paylaşım olduğuna göre insanların bu yükün altından da birlikte kalkması gerektiği taraftarıyım.

Benim gözümde kız-erkek tarafı düğünde gırgır tadında kalmalı.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Hangi yörenin adeti sizin bilmiyorum ama genel olarak kız tarafı iki tane beyaz esya alır. yatak odası takimini alir yatak odasi perde halısı ve mutfak perde halisinj alır. nevresim takimlari yemek takimlari catal bicak takimi iste mutfaktaki arac gerecler blender cay aleti vs vs. onun disinda erkek tarafi oturma odasi misafir odasi takimi halilari ve perdelerini televizyonu alir. biz boyle yaptik

1|0
    0|0
    • İşte bizde yatak odası takımı almak ayıp oldugu için biz onun yerine buzdolabı fırın falan aldık?

• Hm ozaman olur tabi digerlerini de erkek tarafı alır

Erkekler Ne Diyor 2

• Neden bana Boyle gacı denk gelmiyor neden neden shshsh

Sen çok şey almisin bizim adetlere gore

1|0
    0|0
  • Bizde onların hepsini erkek tarafı alır 😂😂😂

1|1
    0|0
    • Zaten öyle olması lazım

• Ama hani normalde kız tarafı yatak odasınıda alıyor ya bizde o ayıp oldugu için bukadar aldık. Yani yatak odasının yerıne buzdolabı aldık.

• Bölgeden bölgeye değişiyor galiba

Kızlar Ne Diyor 2

• beyaz eşyayı erkek tarafı almaz mıydı ya benim niye aklımda öyle kalmış

0|0
    0|0
  • Onu annene sor beybi

1|0
    0|0
Yükleniyor...