Erkeklerin bir kısmı neden kız çocuğu istemez?

Üniversitede bir muhabbet açıldı bazı erkekler allah bu devirde kız çocuğu nasip etmesin filan dediler biraz rahatsız oldum açıkçası siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

erkeklerin bir kismi neden kız çocugu istemez?

Güncellemeler:
Kimisi erkek cocugu daha kolay diyo birsey diyemem sizin gorusunuz ama saglam ahlak ve terbiye verdiginiz takdirde bir kiz cocugunada yeterli bence
Kiz isteyen arkadaslar siz tras olurken gozleri fildir fildir agzi acik izleyen bir kiz cocugunuz olmayacak onun suratinada kopuk surup eline tqrak verip tatliligini izleyemiceksiniz babam bana yapmisti hala guleriz hatirlayinca

0|0
22|64

En İyi Erkek Görüşü

• eğer 4 tane çocuğum olacaksa 3 ünü kız isterim ben kanka😂kız çocukları çok çok tatlı oluyorlar, sürekli gülümsetiyorlar beni:))

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Saçmalamiş ayrica yok oyle bisey takilma

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 63

• Kardeş ALLAH verdiyse bize boyun eğmek düşer, kesinlikle ayrım yok. Fakat şöyle düşününce hani, erkek çocuğu biraz daha özgür ülkemizde biliyorsun sende. Yani kız çocugunun her hareketi laf olur, eğitmesi de daha zordur, çünkü nefsi daha çok şey isteyecektir. Aslında daha vefalı olurlarmış fakat yinede devir de çok kötü, insan çekiniyor, korkuyor haliyle... Eskiden küfür nedir bilmezdik o yaşlarda, şimdi çocuklar hatta kız çocukları daha çok küfür ediyor, e haliyle bunları görünce insan korkuyor maalesef...

1|0
    0|0
  • Bu tarz durumlarda hemen Özgecan örneğini veriyorlar... ancak özgecanı öldüren kişi bir erkekti. Yani kızımın başına o gelmesin de oglum gidip bir kıza kötülük yapabilir bu daha tercihe değerdir diye düşünüyorlar. Bence kız çocuk vefalıdır.

4|0
    0|0
  • Ben kızım olmasını istiyorum açıkçası.

1|0
    0|0
  • Allahım sana geliyorum... kız çocuğu istenmez mi bee..

2|0
    0|0
  • Ortamla alakalı ve kendi cinslerinin ne olduğunu iyi biliyor. Kolay mı temiz kız bulmak artık çok zor. Bakire diyorsun, arkadan vermiş oluyor. Kötü yani.

1|1
    1|1
  • öyle bir şey yok ya ama şey var kızım olursa hiç evlenmesin sevgilisi olmasın

1|0
    0|0
  • Kız çocuğa ölünür.

1|0
    0|0
  • erkeklıkle adamlık arasındaki farktadır hersey.. evladın kızı erkegı olmaz hayırlısı kaderı guzelı ve sağlıklısı olur.. hem belkı bazıları ozellıkle kız ıster kım bılır:)

0|0
    0|0
  • Zevkler ve renkler tartışılmazmış

1|0
    0|0
  • Ben kız olmasını daha çok istiyorum.

Sorunun cevabına gelince.
    1. si soyunu devam ettirebilmek için.
    2. si bu kadar tecavüzün, kadına şiddetin ve ayrımcılığın olduğu bir Dünya'ya, bir kız çocuğu getirmek çok riskli bir şey. Çoğu erkek zina yapar endişesi için de istemiyor ama bu kişinin kendisiyle ve dinine olan bağlılığı ile alakalıdır. 40 yıllık türbanlı eşini aldatabiliyor. O yüzden bunu katmıyorum sadece dışarıdan alacağı zarar fazla

0|0
    0|0
    • Haklisin benim babam saglam bir terbiye verdi ve simdi rahatca guveniyirlar aaglam bir terbiye ve ahlakla cok ta guzel olur kiz cocugu

• Bu aslında tamamen terbiye ile ilgili de değildir. Ailenin verdiği terbiye ve çevrenin gösterdiği tutum yüzde 50 yüzde 50'dir. Ateist olan bir aile de çocuğuna çok güzel bir terbiye verebilir. Ama onun çevreye uyum sağlayıp yanlış bir şey yapmayacağını garanti edemezsin.

Sağlayamadığı noktada senin de dediğin gibi ahlak kuralları devreye girer. Dini ile bütün yaşayan bir insan çevrenin yaptığı çoğu yanlışa adım atmayacaktır

• Bunu diyenler bir kız çocuğu bile bulamazlarsa görürler!

0|0
    0|0
  • Oo ben sevdiğim kızla evlenip çocuk olursa diye hayal ettiğimde kızımın ismini bile belirlemiştim. Ben kız çocuğu daha çok istiyorum.

1|0
    0|0
  • Kız çocuğu namustur, ben iki tane kızım olsun istiyorum, kendileri edepsiz olup çocuklarına yeterince edep, ahlak öğretemeyecek insanlardır onlar. Erkek çocuğunu yetiştirmek kolay ben kızım olsun onları güzel ahlaklı yetiştireyim diye dua ediyorum hergün.

0|0
    0|0
  • Ben Allah nasip ederse bir kız cocuğu. Olmasını istiyorum, ilk çocuğum olursa güzel olur

1|0
    0|0
  • Aksine kız çocuğum olsun diye temenni de bulunuyorum. Bıcır bıcır konuşan saçları uzun totosunda beziyle dolaşan bir kız çocuğunu istememek mümkün değil :)

0|0
    0|0
  • Kız çocuğu bende istemem ama kesinlikle İslam da kız çocuğu sahibi olmak ve kız çocuğunu ahlaklı ve imanlı yetiştirmek çok büyük sevaptır. Kız çocuğunu imanlı yetiştiren ebeveynler cennetle müjdelenmiştir kız çocuğu daha önemli. Benim kız çocuğu istememe sebebim günümüzde ki toplum şartlarından dolayı ama nasip tabi Allah hangisini hayırlı kılacaksa o olsun.

0|0
    0|0
  • öyle düşünenler açık net embesildir

0|0
    0|0
  • Bilmem ki s*laklıktan.

0|0
    0|0
  • kız çocuğu maneviyattır. maneviyatın ödülünü ALLAH tela ben verecem buyurmuştur. kız çocuğunu kim özene bezene imanla büyütürse rabbim de ona ahirette özene bezene onunla ilgilenecektir. kız çocuğu babası olmak çok güzel bir duygu. benim iki böcek bir çiçek var. o çiçek var ya oyy çok candan...

0|0
    0|0
  • bence kız şart cünkü babalara en cok onlar baglı sahipsizde bırakmazlar

1|0
    0|0
  • Kiz çocukları babaya daha çok düşkündür

1|0
    0|0
  • Yoo ben isterim.

0|0
    0|0
  • Cunku kendileri kizlari kandirip kullandiklari icin baslarina gelmesinden korkuyor ama devirde kotu kiz cocugunun sevabi buyik onlara serefsiz ickici kumarci bir erkek evlat oner bakalim ne dicekler

0|0
    0|0
  • Erkeklerin kız çocuğu istememesinin sebebide erkekler zaten inşallah bir kızım olurda hayırlısıyla vatana millete hayırlı bir evlat yetiştiririn

0|0
    0|0
  • Kız çocuğu büyütmek zordur

0|0
    0|0
  • e büyütmesi daha zorda ondan erkek çocukta öylemi salıyosun doğal ortamına kendi kendine büyüyo zaten :D

0|0
    0|0
  • Valla hayalim (eğer çocuk sahibi olmayı düşünürsem) kız çocuğu sahibi olmak. Belli bir sebebi de yok aslında ama seviyorum. Gel gelelim ülke hatta dünya bu durumda olursa böyle bir dünyaya çocuk getirmek istemem eşimle konuşup.

0|0
    0|0
  • Daha bir tanesi ile uğraşamazken onu çiftlemek topuğumuza sıkmaktır diyecek değilim.

Kız çocuklarını severim. Şirin olurlar tatlı olurlar.

0|0
    0|0
  • istemem çünküm

0|0
    0|0
  • Ben istiorum artık sjsj

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    33

Kızlar Ne Diyor 21

• Yurekleri kotu cunku. kiz cocugundan tatli bisey yok su dunyada.

1|1
    0|1
  • İleride kendileri gibi biriyle tanışmasın diye (genel konuşmuyordum adam olanlar da var)

1|0
    0|0
  • Aldıkları ah'lar kızlarından cıkacak korkusu. Etme bulma dünyası.

1|0
    0|0
  • Kızlara aşkla değil başka amaçlarla yaklaşıyorlar. Kendilerinden biliyorlar bir erkeğin ne kadar şeref yoksunu olduğunu, olabileceğini. "Erkek sevişirse elinin kiridir kadın sevişirse f*hişedir" ayrımcı bakış açılarının yansıması olarak bu sözü dile getirmiş. Yine kendi iğrençliği. Böyle düşünen bir oğlum olacağına bir kızım olsun toplumun "hata" diye etiketlediği şeyleri bile yapsa kızım der öper koklarım. Yeter ki ayrımcı, cinsiyetçi bir sürüngen olmasın evladım.

0|0
    0|1
  • Geri kafalilar onlar, erkek evladinin olmasini kiza gore daha iyi ve gurur duyulacak bisi oldgunu dusunenler

0|0
    0|0
  • Geri kafalılıktan

1|0
    0|0
  • benim tanıdıklarımın %95 i kız çocuğu meraklısı nedense ben oğlan istiyorum. ve hakkaten bu devirde kız çocuğu zor

0|0
    0|0
    • Bende e4kek cocugu istiyorum :)) kendim buyutucme sacini yapicam filan kimseye elletmicem :))

• aynen kaynanalık hayallerim var. cool bir oğlan yapıcam dizicem kızları kapımın önüne :D

• Ahhaha :)) benim gelinimin vay haline

• Soylari erkek çocukla devam etsin diye. (!)

0|0
    0|0
  • popoları yemediğinden.

0|0
    0|1
  • Kiz çocuğu istemeyen erkek 100% cahil erkek.

0|0
    0|0
  • Kisi kendinden bilir isi elin karisina kizina sarkintilik edenler istemez kiz çocuğu butun erkekleri kendileri gibi sanarlar ya yabozlari

0|0
    0|0
  • Çünkü kızlara yaptığı kötü şeylerin kızına da yapılmasından korkarlar bu fotoğraf daha iyi anlatır sanırım :

http://i.hizliresim.com/qPEjq5.jpg

0|0
    0|0
  • genelde tanidiklari kizlar zor simarik oldugu icin oluyor kendilerini de degerlendirmeleri lazim erkekler sütten cikmios ak kasik degil ki yani onlarin da bu devirde her türlüsü var

0|0
    0|0
  • Koruması zor

0|0
    0|0
  • ya su fotoraftaki tatliliga baak :)

0|0
    0|0
  • Cinsiyet ne farkeder boşver ya sen onları saglıklı olsun yeter.

0|0
    0|0
  • egosal sorunları yüzünden

0|0
    0|0
  • bakma hepsi kız ister

0|0
    0|0
  • Bu söylemde bulunanların yobaz olduğunu dusundum

0|0
    0|0
  • kıskancından istemez