Açık peynir satışı yasaklanacakmış, halk ve satıcılar bu duruma isyan ediyor çok garip değil mi?

Arkadaşlar pazarlarda açık peynir satışının yasaklanacağını tvler bas bas bağırıyor, olması gereken zaten budur fakat ben şuna isyan ediyorum. Ya arkadaş devlet böyle bir önlem alıyorsa bunu halkın sağlığı için alıyor. sonuçta bu mamuller her türlü tehlikeli bakterinin üreyip çoğalmasına sebep olabilecek mamüller.
Satıcılara soruyorlar biz satış yapamayız, müşteriler diyor ben tadına bakmadan almam. Arkadaş ben çözemiyom millet mi çok he yoksa ben mi anormalim anlayamadım.
Eğer bu durum müşteri tarafından peynirin tadına bakılmasını engelleyecekse, sattığın aynı tip peynirden numune olarak açar koyarsın akşama kadar yetecek bir parça, gelen müşteriler onu tadmak için azar azar alır tadına bakar ona göre alır. Sonuçta sen satıcısın kar elde edeceksen bişeylerden ödün vermen lazım ki satış yapabilesin. onu geçtim bu durum satıcılar açısından masraf bile sayılmaz devede kulak yani. Ne satıcılar böyle bir çözümü dile getiriyor, ne de alıcıların bu aklına geliyor. Ve en garibi bu satıcılar ticaret yapıyor ve ciddi paralar kazanıyorlar bu işlerden?

Güncellemeler:
millet mi çok sa-lak yazdıydım kaldırmış orayı ks.

0|0
1|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Haklisin da iste cehalet

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...