Nasıl oluyor da ateist nüfusun en yüksek olduğu ülkeler dünyanın en refah en gelişmiş ülkeleri oluyor?

evt mesela o herkesin gidip yaşamak istedikleri isveç norveç gibi ülkeler nüfuslarının % 85i ateist olan ülkelerdir.. neden ateistlerin ülkeleri dünynanın en gelişmiş egitim sistemine ve en kaliteli yaşam koşullarına sahip?
bir sürü neden vardır/olmalıdır mutlaka. sıralayabilirsnz.. biliyorsanız. bence bilmek güzel bişey olur farkındalık oluşması adına. hem kendi ülkenin neden geri kaldığını da mantematiğe dökebilirsn belki..
Nasıl oluyor da ateist nüfusun en yüksek olduğu ülkeler dünyanın en refah en gelişmiş ülkeleri oluyor?

0|0
13|19

En İyi Erkek Görüşü

• Din masallariyla degil, akil mantikla toplum duzeni kurdujlari icin.

2|1
    1|3

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 18

• Pardon da bizde Müslüman nüfusun çok olduğuna kim karar verdi?
    Kul hakkını çalıp iki dakika sonra Allahın huzurunda namaza duranları ben Müslümandan saymıyorum.. Allahu ekber diyerek oruç tutmayanlara satırla saldıranları da.. Başına türban takıp kıçına tayt giyenleri de.. "Allah bir tanıdığı vesile kıldı" diyerek "torpille" kamu kurumlarına girenleri de..
    Tüm bunları çıkartınca bizde kaç tane gerçek Müslüman kalır sanıyorsun?
    (bu arada birçok ateist tanıdım, hiç birinden zarar görmedim, ama yobaz kesimden çok kazık yedim, o konuda haklısın)

1|1
    1|1
  • Rönesans ve reform hareketlerinden yararlanan ülkelerdir bunlar. O hareketlerden sonra dinin bilim üzerindeki etkisi kayboldu türkyiede bu hareket olmadı sorun bu. O ülkede ateist nüfusu yüksektir doğru ama dindarlar yobaz değildir dinlere saygı vardır. Nasıl anlatsam sana olay dinde değil bakış açısında bitiyor, ateist ülkelerde kendi dinine inanmayan insana hakaret edersen bunun sonu hapistir. Ateistlerin fazla olmasının iyi tarafı budur bizim insanımız ateist çok olunca savaş çıkıcak müslümanları öldürücekler sanıyor gerçekten ateistler bunu yapmaz. O ülkeleri sadece dine göre kıyaslaman hatadır bunu söyleyim insana verilen değerde buna etken türkiyede insan değer görmüyor. Sen türkiyede ateizmi yaysan müslümanları öldürürler sebebide insan değersiz.

0|1
    1|0
    • ama şöyle bir durum var ki haklılar (ben takip ediyorum başka ülkelerde neler olup bittiğini) bu tip avrupa ülkelerine çok orta dogudan müslüman ülkelerinden akın var. ve sıradan halkın hoşgörüsü yok olmak üzere. haklı olarak.. biz ülkelerimizi dinlerden temizledik ama müslümanlar gelip o boşalan yerleri doldurmaya çalışıyor diyenler çok.. aynen bu cümleyi kuruyorlar.. ve kendi kendilerni eleştiriyorlar gittikleri noktaya doğru.

• ne kadar yüzeysel bir bakış açısı :D oysa çocuklarının dindarlardan etkilenmesinden korkan onca insan var bu dünyadan. .. neyse yüzeysel müzeysel fikrini bildiryorsn sonuçta.

• Sadece bu değil bu tip toplumlar birey yetiştirirken ahlak kurallarına uyarlar. Din insanı baskılayarak ahlak uygular bunlarda o yoktur empati yapmayı öğretirler. İnsan ilişkileri lisede öğretilir cinsellik ve sanata önem verilir. Dinle yönetilen ülkelerde ilk baştan beri baskı ile yetiştirilir sonuç kendi fikirlerine o birey asla kavuşamaz. Birey fikirlerine kavuşursa yaratıcı düşünmeye başlar yeni buluşlar açığa çıkarır buda o ülkenin gelişmesini sağlar. Devir teknoloji devri sen çiftçilikle devlet kalkındıramazsın teknoloji ve fikirlere ihtiyacın var. Sen bunları insanlara vermezsen halkın adamlar aya çıktı biz daha türban konuşuyoruz der. Altında yatan düşünceleri sorgulamazlar veya değiştirmeye çalışmazlar. Olayın aslı budur kafana takılan başka soru varsa sorabilirsin.

• çünkü ülke yönetiminde dinin etkisi yok böyle olunca da gelişiyor toplum tabii daha open mind oluyorlar her alanda

1|0
    0|0
  • p*rno sektörünün maddi getirisi çok da ondan.

Sende o kadar şey yapsan sen de nirvana ya ulaşırsın.

0|2
    3|4
  • Sadece refahen değil ayrıyetten eğitim standartları da buradan daha iyi. Çünkü , orada ki akademisyenler okulda ezberlemeyi değil , düşünmeyi öğretiyorlar. Düşünen toplum her zaman bir adım ileridedir.

1|0
    0|0
  • Benim kendi fikrim bu Avrupalılar zamanında dinden cok cekti bilim yasak kadınlar cadı falan bunun sebebi kilisenin gücünün elinden gideceginden korkmasıydı eğer din bilimin gelişmesine engel teşkil ediyor olsaydı şuana kadar bir tane bile müslüman ilim insanı olmaması gerekiyordu kozmos belgeselini izlemişsindir onun bir bölümünde müslümanların bir kütüphaneden aldıkları kitaplar sayesinde bir çok alanda o kitapları kurtardıkları için bilime katkısı oldugunu falan söylüyordu tam hatırlamıyorum sorun dinlerde değil dinleri kendi çıkarları için kullanmak isteyen yasakcı yobaz zihniyette ayrıca şu zaman ki müslümalıga bakacak olursak bunların ki sadece ben dini herkes kendi dinini yaşıyor

0|1
    0|0
  • İslamiyet batıdan gelse hepiniz Müslüman olurdunuz. ( Necip Fazıl Kısakürek)

0|2
    2|3
    • İslamiyetin batıdan gelmesi mümkün değil, çünkü "düzene sokulması gereken" en pislik toplumlar ortadoğudadır ve bundan dolayı da tüm semavi dinler ortadoğu bölgesine inmiştir..

• Gazali'nin dediği gibi cahillerle uğraşmayın zira hiç kazanamadım.

• Selametle.

• Amerika nerde?
    ya da israil?
    Tamamen düzmece bir istatistik

0|0
    1|0
    • amerika en dindar ülkeler listesinde. o izledign diziler nüfusun genelini yansıtmıyor maalesef

• Ateizm holiganlığı yapmak için açılmış bir konu. Sende ve diğerleri öyle olduğu için körü körüne savunuyorsun. Ne yani Amerika dindar diye en gelişmiş ülke değil mi ki? Dünyanın en güçlü ülkelerine bak bence refah düzeyi yarın terör olayları kapıya dayandı mı fayda etmeyecek :)

• acınası durumdasnz. dünyadan habersiz. gelişmişliğin kriterlerinden ve gelişmiş ülkelerin sıralamasndan bile habersiz, salaklığını sergiliyorsun burada. çok dizi izlemeyn. sizin gibi sürüleri oluşturmak için var o diziler.

• Bunu hangi kaynaktan buldunuz bilmiyorum ama tamamen yanlış bilgi içeriyor..

0|1
    1|1
    • ahaha neymiş gerçek biilgi? her yerde bunlar yazar. tam tersin bulma ihtimalin 0. varsa sen de paylaş kaynak.

• @nickimdebileolmaz @Ragnar_Lodbrok özelden filan yazışın. şu paylaşıma yönelik engelledim çünkü bilgisizce ve uyduruk cümlelerin sergilenmesi için sormadım bu soruyu.

• benim konuyla alakam yok, görüşümü de bildirdim zaten. bir şey rica etti ben de yaptım o kadar

• çünkü din yerine bilimle uğraşıyorlar

1|0
    0|0
  • Ateist nüfustan ziyade bu ülkelerin bazılarında genel nüfus İstanbul nüfusunun yarısı. Bilim siyasete hizmet etmiyor, dindar insanlar da var ama din de siyasete hizmet etmiyor. Ha bir de sömürü geçmişi var, miras sağlam.

0|0
    0|0
  • Din hep içinde yaşanmalı, siyasete sosyal-kültürel şeylere alet ettiysen geride kalırsın. Şuanki Müslüman coğrafyası gibi

0|0
    1|0
  • Japonya ateist degil calisiskan adamlar dinlerinie en bagli ulkelerden biri konunun din ile alakasi yok adamlar caliskan uretgen eytime onem veriyolar

0|0
    1|1
  • dinler allahla insan arasında kalmaktan çıkarılıp bir ticaret ve güç aracı olarak kullanılıyor çünkü. insanlar dinler ve mezhepler kullanılarak düşman ediliyor

0|0
    1|0
  • Onlar bu dünyaya diğerleri ahirete çalışıyor o yüzden :)

1|1
    2|3
  • Dinciler düşünsün işte, acaba neden diye belki o güzel beyinlerini biraz çalıştırıp cevap bulurlar

0|0
    1|1
    • çok saçma sapan cevaplar da geliyor. hem komik hem çekilir dert degller. okurken harcanan zamana yazık

• Ben anti ateistlerin bile açtığı konuları okumuyorum direk cevap yazıyorum çünkü okuduğumda bile ne kadar saçma olduğu ortada, bir cümleden bile anlayabiliyorum. o yüzden yorumları da pek elle tutulur değil gül geç

• anti ateistler zaten teistler sanırım? normaldir o yüzden

• Kac defa gittin de konusuyorsun?
    Perde arkasini goren yok, anca yalan dolan abartmalara bakin siz.
    O hayranlikla baktiginiz amerikada bile 500 bin evsiz yasiyor sokaklarda?

0|1
    1|0
    • perde arkasnda mı dindarlar. ya adam akıllı cümleler kursanıza

• Hangi dindarlardan bahsediyorsun? Perde arkasinda mi dindarlar ne alaka. Sen once yazdigimi duzgun anla. Kime gore neye gore dindar. Senin burada ki amacin farkki bir kere, amerika dindarmis.

• keşke biraz dünyayı takip ediyor olsaydnz. amerika dindar ülkeler listesinde başı çekir. nüfus oranında. işte ben böyle bilgisizce kurdugnz cümleleri çekemiyorm gerçekten.

• Cnku cok sacma seylerle kafayi yoruyolar. En basidinden babannem animasyonlara seytan onlari yapanlar cehennemde yancak vb diyor bu bir ornek sadece ne kadar sacma degilmi

0|0
    2|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Geçen burada bir soru gördüm, kızın biri cilt hastalığına yakalanmış.
    Hani şu halk arasında 'uyurken kına yakılması' olarak bilinen durum, ne olabilir diye sormuş.

Başka biri de tavsiye vermiş: Aynısı akrabamın başına geldi, biz de filanca hocaya gittik, cinler seni şeyetmiş dedi, sen de hemen hocaya git.

İşte sorunun cevabı...

2|2
    0|0
  • Ben isveçte daha fazla ateist var sanıyordum. Ben ingilteredeyim burada ateizmle ilgili bir dunya capında konferans vardi. Oraya 500 ateist geldiyse 120si bilim adamıydı :) yani artık kabul edin zeka ve ateizm dogru orantilidir. bu arada bende ateistim

2|0
    1|1
    • yaa gayet müthiş bir yüzde %85.. geri kalanı da göçmenlerdir zaten :D

• %90 bile olabilir. İsveçte bulundum çok harika insanlar. İsveçe gelen arap göcmen bile ateist oluyor egitim cok yuksek.

• ben bulumadım ama oralardan tanıdığım çok kişi var.. sosyal medyada da çok tanıdıklarım var durumlarnı biliyorm yani.

• sanırım ateistsin... sende bir ateist olarak Türkiye yi geliştirsene. toplanın bir kaç eleman ülkeyi kurtarın.

0|1
    1|0
    • zaten bugun dogru düzgün birileri varsa türkiye adına ateistler. sizin bir tek gönül gözünüz açık diye diger hep müslümlerden yana görüyorsnz herşeyi galiba.

• ya bana de o zaman bu ülke için ne yaptın? madem biz bir boka yaramıyoruz siz ne yaptınız? bizim gönül gözümüz mü açık? valla benim değil kapalı. siz yapın. bana göster ateist şunu yapmış de. ülkeler kurulmaya başlarken neler oluyor neler yaşanıyor. göçlerin etkisi var. bir kaç düşünce ile genelleme yapamazsın ki.

• senin için geç. ilk okul konularndan başlamak lazım senin için o da beni yorar.

• bizde hak diye birine şiddet uygulandığında medya gösterir. Onlarda devlet otoritesi sarsılmasın bu gibi gereksiz şeylerle diye ört bas eder. bizde bir kişinin canı candır. Onlarda toplumun huzuru ve refahı için bir kaç kişi gözden çıkarılabilir.

0|0
    1|0
  • belki de 2. bir dünya kaygıları olmadığındandır. bilmiyorum ama bir arkadaşım "en iyi silah dindir." demişti çok kızmıştım o zamanlar. sonradan anladım ne kadar doğru olduğunu

0|0
    0|0
  • sence ulkeninin gelismislik orani ateistlikle mi alakali?

0|2
    0|1
    • benim soruma cevap vermen gerekmiyor mu ilk önce? ben soru sordum. neden en gelişmiş ülkeler ateistlern %85lik nüfus oranını oluşturduğu ülkelerdir

• Bende sana onu soruyorum ulkenin gelismisliginin dinle ne alakasi var bir lider gelir musluman olur ama ulkeyi yonetmesini bilir isler tikirinda gider karsilastirmani sacma buldum

• yani tamamen bir tesadüftür ha bu durum.

• Bence bu dinle değil de o insanların değerlerine bağlı. İstanbul'da da Kadıköy ve Bağcılar arasında uçurum gibi farklar yok mu? Zihniyet meselesi aslında.

0|0
    0|0
  • Bizim gibi ülkeler hep tembelliğe alıştı. Dinle ilgisi yok. Dini katarsanız o zaman da aile kavramı yok onlarda. Bu yüzden de yaşlanıyorlar her yıl.

0|0
    0|0
  • Maalesef doğruya doğru bir de şu var islam doğru yaşnamıyor ki

0|0
    0|0
  • Güzel aferim böyle şeylerle gelin

0|0
    0|0
  • Ateist olmaları onların kötü bir hayat hak ettiğini belirttiğini düşünmüyorum.

0|0
    0|0
  • Osmanlı'da mı ateist'di :)

0|1
    1|0
Yükleniyor...