Akraba evliliğine karşı mısınız?

Kuzeninizle evlenir misiniz?

Siz istemeseniz de aileniz istiyorsa evlenir miydiniz?

0|0
51|24

En İyi Kız Görüşü

• araba evliliği diye okudum. kuzeniyle evlenen kardeşiyle de evlenir.

0|1
    1|0
    • Yanlış düşünüyosun canım. Sonuçta nikah düşüyo

• Ailen seni evlendirecek sen ne yapsanda :D

• @tubydy isteselerde yapamazlar 😃😃

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 50

• aşk varsa olabilir. benim abim de kuzenimle evli. ama ben kuzenime o gözle bakamazdım sanırım. (büyük konuşmiyim)

0|1
    0|0
  • karşı değilim ama doğacak çocuklar için sıkıntılı olabiliyor malesef.

0|2
    0|0
  • Evlenmem.

0|1
    0|0
  • Istemiyorsam Evlenmem.

0|1
    0|0
  • Karşıyım doğru bulmuyorum birincisi kişilerde bulunan kalıtsal hastalikların ortaya çıkma riski artıyor ikincisi her tartışma ve kavgaya aile dahil oluyor aile meselesine dönüyor :) ciftlerin barışa bile aileler barışmiyor :) ;)

0|1
    0|0
  • Allah ım korusun.

0|1
    0|1
  • Anne ve baba tarafımda bu tür evlilikler yok, dolayısıyla söz konusu bile değil...

0|1
    0|0
  • her ne kadar nikah düşse de evlenmezdim, ailem bu tür evliliklere karşı olmuştur her zaman, ha diyelim böyle bir şey istediler, yapamazdım evlenmezdim, kardeşim gördüğüm kişiyle olmaz, bunun yarın öbür gün boşanması olsa, nasıl yüz yüze bakacak o düşündürücü işte :/

0|1
    0|0
  • Buyuk konusmak istemiyorum ama asla evlenmem

0|1
    0|1
  • Direk karşıyım zaten bizim ailede öyle bir şey de yok. Nikah düşerse düşsün umrumda olmaz, alayıyla birlikte pes oynamışım top sektirmişim kedi köpek koşturmuşum. Bizde kuzen, abidir abladır kardeştir.

0|1
    0|0
  • Hic isim olmaz

0|1
    0|0
  • Ben istemem

0|1
    0|0
  • mesela benim bu yasıma kadar görmediğim kuzenlerim var evlenmem de yani ona aşık olabilirim çünkü kardeş gibi büyümedik

0|2
    0|0
  • @ferhattt79 Karşıyım evet örneklerini gördümde fazla zararlılar :D

0|2
    0|0
  • Annem babam kuzen. Onlara bu konuda o kadar çok çıkıştım ki hayatta diyemezler böyle bir şey.

0|1
    0|0
  • karsıyım ben evlenmem evlenenede mani olmam

0|1
    0|0
  • Normalde aynı gen havuzuna sahip olmadığınız biriyle evlenseniz çocuklarınızın % 3 gibi bir sayıyken akraba evliliğinde 4 e çıkıyor. Çokta bir fark yok. Herşey risk değil mi bu hayatta?

Evlenir miydik? Her gün dipdibe olduğum kardeşim dediğim insanla evlenemezdim sanırım. O gözle bakmak zor olur.

Ama ayda yılda bir görürsün. Samimiyetin yoktur, dışarıdaki yabancı insandan farksızdır. Ama ne biliyim etkilenirsin o zaman olur. Türkiye akraba evliliği dolu.

0|1
    0|0
  • Istemiyorum

0|1
    0|0
  • karşıyım başka insan mı kalmadı kuzenimle evleneyim

0|1
    0|0
  • evlenmedim evlenmem de istedikleri kadar istesinler o hayat benim ve kimse evleneceğim kişiyi belirleyemez

0|1
    0|0
  • Hayırlısı. ama istemem evlenmeyi

0|1
    0|0
  • Kimse zorla bişey yaptiramaz ensest ilişkiyede karşiyim !

0|1
    0|0
  • Ben karşıyım. Ya zaten akrabasın o kadar akrabalık yeter daha yakın olmaya gerek yok :)

0|1
    0|0
  • karşıyım. ailem akrabamla evlenmemi isteyecek bir kapasite de değil..

0|1
    0|0
  • haliyle karşıyım. saka çocuklar dünyaya getirmeyi istemem.

0|1
    1|0
  • Evlenmem karsiyim

0|1
    0|0
  • Sırf bu yüzden ayrı yaşıyorum (akraba değil aile dostumuzun oğluydu beni isteyen)

0|1
    0|0
  • Öyle bir ihtimal yok, o tarz bir istekte bulunamazlar bana.

0|1
    0|0
  • doğru bir şey olduğunu düşünmüyorum bir sürü riski var onu geçtim kardeşin oluyor hep aynı kişilerle tekrar dünür oluyor ailen biraz uzaklaşın farklı kişilere yeni insanlara doğru

0|1
    0|0
  • Değilim. Ama kuzenim ile evlenmek istemem

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    20

Erkekler Ne Diyor 23

• Hayır karşı değilim. Nitekim dinimizce sakıncası olmayan bir durum, nikahın düşmesi ve gönüllerin bir olması yeterl.
    Ancak önemli olan husus, kan testi yaptırmak sakat çocuk doğma ihtimaline karşın.

1|2
    0|0
  • Benim evleneceğim kişiyi ailem seçemez sonuçta benim hayatım yani ki ben de akraba evliliğine karşıyım

0|1
    0|0
  • Enseste karşıyım.

0|1
    0|2
  • Evet kuzen kesinlikle olmaz.

0|1
    0|0
  • Evetr

0|1
    0|0
  • İki gönül bir olduktan sonra samanlık seyran olur.
    İlle de olsun demem aile baskısı yüzünden olması doğru değil ama arada sevgi varsa olabilir.

0|1
    0|0
  • Ben ensest ilişkiden farklı olduğunu düşünmüyorum. Kesinlikle işim olmaz.

0|1
    0|0
  • çok karşıyım, yanlış bir şey
    hem kardeşin gibi olmuş birisiyle cinsellik yaşayabilir misin

0|1
    0|0
  • hayır karşı degılım

0|1
    0|0
  • tabi karşıyım dünyada milyarca kız varken neden akrabamla evleneyim

0|1
    0|0
  • Bak geçen sene amcamın kızını istemeye gelmişler amcam cevap vermedi babamı aradı kızı istiyorsanız size vereyim demiş amcama telefon açıp güzel bir sövdüm :D Kızı verdiler isteyenlere düğünde ben amcamdan uzak duruyordum hayatımın küfürüydü ama :D

0|1
    0|0
  • Ya karşıyımda abi şimdi aynı yaşta ya da 2 3 yaş farkı işte herneyse aşık olurlarsa ne denirki yanı bilmiyorum ya

0|1
    0|0
  • Karşıyım ben istemediğim sürece evlenmem.

0|1
    0|0
  • Amcanın kızı teyzenin kızları ya da bu tarz şeyler kardeş oluyon yani saçma bir olay

0|1
    0|0
  • evet karşıyım kardeşim dediğim amcamın kız halamın kızı butür şeylere karşıyım

0|1
    0|0
  • Öyle birşeye şahit olmadım şuana kadar fakat yinede büyük konuşmuş olmamayım da sırf ailem istiyor diye biriyle evlenmem.
    Dinen uygun olsada içinde bulunduğumuz zaman şartlarından dolayı uygun olmaz. Herhangi bir olumsuzlukta Aile çocuğu ile abisi veya kardeşi arasında seçim yapmak zorunda kalabilir.
    En temizi bul birini evlen :D

0|0
    0|0
  • Seversek birbirimizi neden olmasın? Kuzen kuzene evlenerek çok mutlu olanlar var.

1|1
    0|0
  • aileler değil evlenecek kişilerin ne düşüneceği önemli istiyorlarsa neden olmasın

0|1
    0|0
  • Karşı değilim

0|1
    0|0
  • Karısyım evet

0|0
    0|0
  • hiç düşünmem ailem istiyorsa evlenirim..

0|0
    0|0
  • Annem le teyzemin baskilarina ragmen direndim ben. kuzenimle evlenmedm,

0|0
    0|0
  • Kuzenlerinize niye kardeş gözüyle bakiyorsunuz. Ayni anadan mi çıktınız hayir. Kuzenle evlenmenin neresi akraba evliliği 1. Derece akrabalar hala teyze amca dayı ile evliliğin adıdır akraba evliliği ki islam açısından da caiz değildir. Çocuklarına nikah düşer hiçbir şey de olmaz

0|1
    0|0
Yükleniyor...