Diğer insanlardan üstün olduğunuzu düşünüyor musunuz?

Diğer insanlardan üstün olduğunuzu düşünüyor musunuz? Ve neden?

• Evet üstünüm tabi
    30% (20)33% (21)32% (41)Oy Ver
  • Hayır üstün değilim
    54% (36)43% (27)48% (63)Oy Ver
  • Sonuçları merak ettim
    16% (11)24% (15)20% (26)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Güncel

0|0
11|24

En İyi Erkek Görüşü

• Halisünasyonda bizi görecekmi.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• üstünüm diyen insan kibirlidir net.. bir yönümüz yetenekliyse diğer tarafımızda kusurludur ya da beceremiyoruzdur.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 23

• kimsenin benden üstün olmadığı gibi bende kimseden üstün değilim üstün olduğunu düşünenlerde benimle aynı delikten çıkıp aynı deliğe giricek.

3|0
    0|0
  • düşünen hala büyümemiştir

1|0
    0|0
  • kültürel, eğitim , ekonomik durum , fizik, güzellik konularında çevremdeki pek çok kişiden üstünüm ama bu demek değildir ki böbürlenmek lazımdır. Neticede bu sahip olduklarımın çoğu kader kısmet nasipdir.

1|0
    0|0
  • "Allah'ın kendisiyle kiminizi kiminize göre üstün kıldığı şeyi (malı) temenni etmeyin. Erkeklere kazandıklarından pay (olduğu gibi), kadınlara da kazandıklarından pay vardır. Allah'tan onun fazlını (ihsanını) isteyin. Gerçekten, Allah herşeyi bilendir." (Nisa Suresi, 32)
    Allah (cc)'ın bildirdiği tüm bu ayetlerden anlaşıldığı gibi, üstünlüğü dünyevi özelliklerde aramak büyük bir yanılgıdır. Tek üstünlük Allah (cc)'ın bize bildirdiği gibi imanın ve takvanın üstünlüğüdür. Peygamber Efendimiz de bir hadislerinde bu konuyla ilgili olarak şöyle buyurmuşlardır.
    "Ey insanlar dikkat ediniz! Rabbiniz tektir. Arabın, Arab olmayana, Arab olmayanın Arab'a, siyahın kırmızıya, kırmızının siyaha, takvadan öte, hiçbir üstünlüğü yoktur. Şüphesiz Allah Teala katında en üstününüz, Allah Teala'dan en çok korkanınızdır."

1|0
    0|0
  • Kendini üstün giren insan mı ki? Ben ustunum diyenleri diğer tarafta görmek isterdim

1|0
    0|0
  • Hayır

1|0
    0|0
  • Herkesin bir üstün olduğu yan vardi

1|0
    0|0
  • hiç kimse kimseden üstün değildir
    tebrik ederim eklediğin 3 şık çok zekice keşke her ankette olsa

1|0
    0|0
  • Hayır üstün değilim

1|0
    0|0
  • Temel insani haklarda herkesle eşitim. Kişisel kalitede ilk % 5 lik dilime girerim.

1|0
    2|0
  • düşünmüyorummm

1|0
    0|0
  • Sessizim daha büyük üstünlük mü var

1|0
    0|0
  • 2 metre boy var tabiki üstün olucam :D

1|0
    0|0
  • kimse kimseden üstün değildir.

1|0
    0|0
  • üstün değilim

1|0
    0|0
  • Hayır.

1|0
    0|0
  • yoo öyle bişey

1|0
    0|0
  • kimse kimseden üstün değildir

1|0
    0|0
  • Hepinizden üstünüm köleler.

0|0
    0|0
  • hayir esitiz

0|0
    0|0
  • Demoğraasi var hepimiz eşitiz.

0|0
    0|0
  • ayneen convaynen

0|0
    1|0
  • Cıks dusunmedim hiç oyle

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• üstün olduklarımdan üstünüm tabi ki. ama herkesten üstünüm diyemem bu kibir olur. kendini bilmek başka kibir başka.

1|0
    0|0
  • üstün olduğumu düşünümüyorm diğer insanlardan bir farkım yok süper zeka ya da babamdan doğmadım. neden üstün olayım..

2|0
    0|0
  • Hiç kimse üstün değil

1|0
    0|0
  • İnsan kendini diğerlerinden üstün gördüğü anda diğer insanlardan alt seviyeye düşer. Bırakın onlar sizi üstün olarak nitelendirsin

1|0
    0|0
  • kişiye göre değişir

1|0
    0|0
  • Üstün değilim zaten normalde toplumda da şu parası olan üstündür algısı olduğundan böyle bir anketi bile saçma buluyorum sanki insanlar kendi kişilik ve özelliklerini kendi seçmiş gibi övünüyorlar bu da ayrı bir saçmalık

1|0
    0|0
    • Anketi neden saçma buldun? İnsanların fikirlerini öğrenmek amaçlı yapıldı

• 😂 yok benim trafolara kedi girmiyor

• Onu egosu kendinden büyük insanlar der.

1|0
    0|0
  • Hayır düşünmüyorum.

1|0
    0|0
  • Hayır düşünmüyorum.

1|0
    0|0
  • Herkesin bir yetenegi var ben daha yeteneğimin ne olduğunu keşfedemedim ne üstünlüğü.

1|0
    0|0
Yükleniyor...